در شورای اداری دستگاه ورزش چه گذشت!؟

اخطار مدیرکل به مدیران کم‌کار/ مدیران «ساعت دو» ای پست نخواهند!

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران تاکید کرد: مدیران ساعت ۲ ای جایی در تیم مدیریتی ورزش مازندران نخواهند داشت.

به گزارش مازنداسپرت؛ دومین جلسه شورای اداری اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران با حضور علی اصغر میرزایی فرماندار بهشهر، دکتر لقمانپور مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان، عادل عالیشان سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران، معاونین و روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان های استان مازندران به میزبانی اداره ورزش و جوانان شهرستان بهشهر برگزار شد.

عادل عالیشان سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران در این جلسه، ضمن تقدیر از زحمات دکتر حسن رنگرز مدیرکل سابق در سالی که گذشت و تلاش و زحمات شبانه روزی همه همکاران ورزش و جوانان مازندران، با تاکید بر اتحاد و همدلی، اظهار داشت: این دولت انقلابی ایران قوی است که کار همراه با سلامت، کار با تعهد و تخصص و شایسته سالاری در این دولت اولویت دارد‌.

عالیشان افزود: کار کردن برای قشر جوانان و سلامت جوانان و جامعه افتخار است که بعنوان خانواده بزرگ ورزش در کنار هم در حال خدمت هستیم که این موضوع جای شکرگزاری دارد.

وی به اهمیت شناسایی استعدادها اشاره کرد و گفت: باید استعدادیابی درستی در نقاط مختلف استان صورت گیرد. اگر امکانات خوبی در اختیار استعدادها قرار گیرد می شود قهرمانان زیادی را در شهرها و روستاها کشف کرد.

عالیشان با بیان اینکه اگر جوانان ما سراغ ورزش بروند، قطعا دنبال بسیاری از آسیب‌ها نخواهد رفت، افزود: باید برای جوانان برنامه داشته باشیم.

وی ادامه داد: ظرفیت استان مازندران بسیار قوی است. استانی که ورزش سطح بالایی دارد، قطعا مدیران قوی ای هم دارد.

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران خواستار شرکت مدیران استان در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی شد و بیان داشت: سهم ورزش مازندران در فدراسیون های ورزشی خیلی کم است. مازندران ورزش اول کشور است اما در رأس فدراسیون ها کسی را نداریم که میتوانیم مدیران خوبی در رأس فدراسیون های ورزشی داشته باشیم.

*مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان در جلسه شورای اداری بیان کرد:

پتانسیل نیروی انسانی نقطه قوت استان مازندران/ مازندران استان ویژه برای وزارت ورزش است

دکتر لقمانپور مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان، در این جلسه، ضمن خرسندی از برگزاری منظم جلسات شورای اداری، اظهار داشت: نشست های اینچنینی قطعا خروجی‌ های خوبی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه، ابتکار برگزاری جلسات در غرب و شرق استان، ابتکار جالبی بود، افزود: بنده با افتخار در جمع شما حضور پیدا میکنم.

لقمانپور خواستار استفاده از ظرفیت بسیج در بحث ورزش شد و گفت: توقع ما این است که حتما سراغ بسیج و تربیت بدنی در شهرستان‌ها بروید و از بسیج کمک بگیرید.

وی افزود: در طول این سال‌ها، بسیج ورزشکاران نقش تأثیرگذاری در پیشرفت ورزش استان داشته است.

مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: بسیج ورزشکاران، ضمن کمک، خدمات هم می‌تواند به ورزش بدهد.

لقمانپور با اشاره به اینکه، همراهی و همدلی باید بیشتر شود، افزود: نقطه قوت استان مازندران این است که بهترین پتانسیل نیروی انسانی را در سطح کشور دارد. در حال حاضر خیلی از چهره‌ها در پست‌های حساس مملکت، مازندرانی هستند.

وی به استفاده از نیروی‌های مازندرانی در کشور گفت و بیان کرد: این فعل خواستن در استان مازندران دیده نشده وگرنه دوستانی که

توان فعالیت و مدیریت دارند میتوان از آنها در استان‌های دیگر و حتی کشور استفاده گردد.

لقمانپور باری دیگر با بیان اینکه، همه باید برای پیشرفت ورزش پای کار باشید، افزود:باید تقدیر کنیم از مدیرکل ورزش و جوانان که در طول چهار ماه فعالیتش بیش از ۱۰۰ سفر شهرستانی داشته است که این نقطه مثبت مدیریت ایشان در ورزش مازندران بوده است.

وی بیان کرد: مازندران استان برخوردار است و در واقع بیش از یک مدال در روز دارد. استان مازندران برای وزارت ورزش و جوانان اهمیت بالایی دارد.

لقمانپور خواستار تعامل روسای شهرستانی شد و اظهار کرد: شما موظف هستید همکاری خودتان را با تمام مدیران مرتبط مثل فرمانداران و نمایندگان مجلس بیشتر و بهتر کنید.

وی ضمن تقدیر از زحمات دکتر حسینی، نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس، گفت: اتفاقاتی خوبی در بحث بودجه افتاده است و موصوبات خوبی در کمیته تلفیق داشته ایم که قطعا ورزش از آن سود خواهد برد.

*فرماندار بهشهر در جلسه شورای اداری ورزش و جوانان مطرح کرد:

برنامه ریزی مسئولانه نسبت به ترویج ورزش در جامعه

علی اصغر میرزایی فرماندار بهشهر در حاشیه جلسه شورای اداری اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران، ضمن تقدیر از فعالیت‌های دستگاه ورزش در سال جاری، اظهار داشت: جای خوشحالی دارد که در دستگاه ورزش از ظرفیت بانوان بعنوان مدیر شهرستان‌ها و مدیران ستادی استفاده میگردد که این نشان از ظرفیت بالای بانوان در امر مدیریت ورزشی است.

میرزایی افزود: چیزی که در جامعه ایجاد تحرک و نشاط برای همه اقشار مختلف می‌کند بحث ورزش است.

وی بیان داشت: ورزش موضوعی است که اگر در جامعه نباشد خمودگی در جامعه احاطه می‌کند.

فرماندار بهشهر ضمن قدردانی از تلاش جامعه ورزش در جهت سلامت مردم، افزود: قدر شما بعنوان مدیران مجموعه ورزشی که به دنبال سلامت جسم و روان آحاد جامعه هستید باید باشیم و این موضوع را باید عنوان کنم که باید مسئولانه نسبت به موضوع ورزش برنامه ریزی داشته باشید.

عادل عالیشان سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران در پایان جلسه شورای اداری ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه فضای ورزش باید پاک شود، اظهار داشت: همیشه و در همه کارها اخلاق باید رعایت شود.

عالیشان افزود: هر عزیزی در ورزش استان، پای کار باشد درخدمتش هستیم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران با بیان اینکه مازندران حرف اول را در ورزش کشور می‌زند، خاطرنشان کرد: سال آینده سال مهمی برای ورزش استان است و مسابقات آسیایی را داریم که باید همه برای موفقیت ورزشکاران مازندرانی تلاش کنیم.

وی از توجه به ورزش شهرستان های استان گفت و بیان کرد: در مدت ۱۲۰ روز حضور در ورزش استان بیش از ۱۰۰ بار در شهرهای استان حضور میدانی داشته‌ایم.

عالیشان با تاکید بر اینکه مدیران، ساعت دو‌ ای جایی در تیم مدیریتی دستگاه ورزش نخواهند داشت، افزود: کار در ورزش زمان نمی‌شناسد و باید شبانه روز کار کرد. باید تلاش را بیشتر کنیم و کار کنیم تا رضایت حداکثری را به وجود بیاوریم.

وی با بیان اینکه، فضای ورزش فضای فرهنگی است، ادامه داد: همه باید زمان بگذاریم و وقت بگذاریم و وظایف خودمان را بدرستی انجام دهیم.

عالیشان افزود: نگاه ما توسعه ورزش همگانی در شهر و روستا است و امیدواریم در سال آینده اعتبارات خوبی برای ورزش استان داشته باشیم.

وی با اشاره به برگزاری کنگره شهدا در سال جدید، گفت: برنامه ریزی‌ها صورت گرفته تا تمام برنامه های سال جدید با نام و یاد شهدا برگزار گردد.

در حاشیه برگزاری شورای اداری اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران از ادارات برتر شهرستان‌ها در در بخش برگزاری مراسم فرهنگی ورزشی در اعیاد شعبانیه و ویژه برنامه های دهه مبارک فجر تقدیر شد.

در بخش برنامه‌های دهه مبارک فجر شهرستان‌ های بابلسر، رامسر، بابل و ساری و در بخش برنامه‌ های اعیاد شعبانیه، شهرستان های رامسر، ساری، محمودآباد، چالوس، قائمشهر، بابل و کلاردشت تقدیر و تجلیل شدند.

همچنین در این جلسه از سرمایه گذاران و خیرین ورزشی تقدیر شد.

عکاس : شهرام جلالی