در جشن هفته جوان مطرح شد؛

ترویج ازدواج آسان و تعالی خانواده ماموریت بزرگ دستگاه ورزش و جوانان

با حضور سرپرست ورزش و جوانان مازندران مراسم با شکوه جشن روز جوان در ساری برگزار شد.

با حضور عادل عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان، محمدرضا ییلاقی معاون فرهنگی و امور جوانان، عباد دلیری سرپرست ورزش و جوانان ساری و دیگر مسئولان مراسم جشن روز جوان در ساری برگزار شد.

عادل عالیشان در این مراسم که با حضور مسئولان استانی، شهرستان ساری و زوج های جوان برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت حضرت علی اکبر علیه السلام اظهار داشت؛ وظیفه دستگاه ورزش و جوانان است که در مناسبت های مختلف برنامه های شاد و مفرح برای جوانان برنامه ریزی و اجرا کند و یکی از مهمترین ماموریت های ما ترویج ازدواج آسان و تعالی خانواده است، چرا که خانواده مهمترین رکن است و برای تحکیم و تعالی نهاد خانواده باید همه ی دستگاه ها و نهادهای متولی تلاش کنند.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران افزود : ازدواج آسان و تحکیم خانواده از منویات مقام معظم رهبری و رییس جمهور است و در جدیدترین تصمیم دولت محترم، تمامی دستگاه ها مکلف شدند اماکن مناسب خود را در اختیار مراسم ازدواج جوانان قرار دهند، تا هزینه های ازدواج جوانان کاهش یابد.

 

وی در جمع زوج های جوان مرکز استان مازندران گفت : کمیته سامان ازدواج در همه شهرستان ها و به ریاست فرمانداران تشکیل شد تا موانع و معضلات ازدواج جوانان مرتفع گردد.

 

عالیشان تاکید کرد؛ راهبردهای مهمی در حوزه جوانان تعریف کردیم که ازجمله آن تشکیل منظم ستاد ساماندهی جوانان در سراسر استان است و در این ستاد موضوعات مهمی چون اشتغال، ازدواج، اوقات فراغت جوانان و… پیگیری می شود.

عالیشان با اشاره به جمعیت یک میلیون و دویست هزار نفری جوانان در استان مازندران گفت : همه دستگاه ها و نهادها باید سهم و وظایف خود را درخصوص موضوعات جوانان بصورت کامل انجام دهند تا با همدلی و هماهنگی همگان شاهد کاهش دغدغه های این قشر موثر باشیم.

 

گفتنی است در این مراسم که با اجرای برنامه های شاد و متنوع همراه بود، از زوج های جوان موفق، خیرین حوزه ازدواج و فعالان رسانه ای حوزه جوانان تجلیل بعمل آمد.