کشتی آزاد جام واردانیان ارمنستان

تک طلای ایران بنام امیر علی پولادی

تیم منتخب کشتی آزاد جوانان کشورمان با کسب 1 مدال طلا، 2 مدال نقره و 1 مدال برنز به کار خود در رقابت های بین المللی کشتی لیوا واردانیان ارمنستان پایان داد.

به گزارش مازنداسپرت؛ تیم منتخب کشتی آزاد جوانان کشورمان با کسب ۱ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۱ مدال برنز به کار خود در رقابت های بین المللی کشتی لیوا واردانیان ارمنستان پایان داد.

رقابت های بین المللی لیوا واردانیان روزهای ۳ و ۴ اسفندماه در شهر ایروان ارمنستان برگزار شد که تیم ایران توسط امیرعلی پولادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، حسین محمدآقایی در وزن ۷۴ کیلوگرم و ابوالفضل بابالو در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره و شهداد خسروی در وزن ۶۱ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

محمدامین ادهمی در وزن ۷۰ کیلوگرم، فرزاد صفی جهانشاهی در وزن ۷۹ کیلوگرم و هانی فلاح در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز پنجم شدند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۸ نفر شرکت کرده اند، هانی فلاح از مازندران در دور اول هوانسیان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مغلوب حریف روس شد و به دیدار رده بندی رفت. فلاح در این دیدار مقابل حریف روس شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرعلی پولادی از مازندران پس از استراحت در دور اول در دور دوم اخماتوف از روسیه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

پولادی در مبارزه بعدی خود نیز پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار از سد کشتی گیر کشور روسیه گذشت و به مدال طلا دست یافت.