سرمربی سپاهان اصفهان

مورایس: فوتبال با حضور هواداران قشنگ است

سرمربی سپاهان گفت: بازیکنی با کیفیت یزدانی را خوب است در تیم داشته باشیم.

به گزارش مازنداسپرت، ژوزه مواریس در نشست خبری پس از بازی با نساجی گفت: در ابتدا تبریک می‌گویم که کسانی که توانستند به ورزشگاه بیایند و یک تبریک دیگر به هواداران نساجی می‌گویم زیرا اولین بار است که به اینجا آمدم و جوری که از ما استقبال کردند جای تشکر دارد.

 

سرمربی سپاهان ادامه داد: اگر بخواهم در خصوص بازی صحبت کنم، از نگاه تاکتیکی دیدار جذابی بود. نساجی یک استراتژی واضحی داشت و از نگاه تهاجمی بازی آنها بسیار جذاب بود. آنها تیمی بودند کیفیت خوبی با توپ دارند.

 

وی ادامه داد: به بازیکنانم تبریک می‌گویم زیرا بازی ساده‌ای اصلا نبود. آنها روحیه‌ای که از خودشان نشان دادند بسیار عالی بود و توانستند مقابل حریف غلبه کنند و به گل دست یابند. ما می‌توانستیم یک گل بیشتر بزنیم ولی مهم این بود که گل نخوریم. من خوشحالم که تیمم گل نخورد و اینکه توانستند از نظر احساساتی خودشان را کنترل کنند و نمایشی قدرتمند نشان دهند. خوشحالم که در مسیر پیشرفت هستیم.

 

مورایس در پاسخ به اینکه چرا مثل دیگر مربیان کنار خط نمی‌آید و چرا در دقایق پایانی به داوری اعتراض داشتید، گفت: نه من هیچ وقت انتقادی نسبت به داوران ندارم و تنها چیزی که می‌خواستم بگویم این بود که نظرم را بیان کنم چون هر ۳ دقیقه یکبار بازیکنان حریف روی زمین بودند و من فقط می‌خواستم نظرم را بیان کنم. وقتی هواداران در ورزشگاه هستند مشتاقتند که بازی با شدتی ببینند. من با تنها چیزی که مخالف هستم این چیزهایی است که نمی‌توانم آن را بپذیرم.

 

سرمربی سپاهان اضافه کرد: فکر می‌کنم داور امروز کارش خوب بود. بعضی وقت‌ها مخالفتی است ولی من نمی‌توانم به او بی‌احترامی کنم اگر مخالفتی هم داشته باشم. با این حال داور خوب کار کرد.

 

مورایس گفت: در مورد اینکه چرا کنار خط نمی‌آیم باید بگویم که من اینجا هستم که به تیم کمک کنم و نباید بازیکنانم را گیج کنم و اینکه معمولا کار من پیش از بازی است و کار من در تمرینات است. وقتی بازی شروع می‌شود دیگر کار من نیست و باید بازیکنان کارشان را انجام دهند. شاید برخی اوقات من کنار خط بیایم و یک ایده به آنها بدهم ولی آنها نیازمند آرامش هستند و باید آزادی داشته باشند تا کارشان را به نحو احسن انجام دهند.

 

سرمربی سپاهان در خصوص پنجره نقل و انتقالات و جذب یزدانی اظهار داشت: امروز بسته می‌شود؟ شاید تا ۱۲ شب یک اتفاقی رخ دهد. من خبری ندارم. در مورد نقل و انتقالات نیز بخواهم صحبت کنم باید بگویم که زیاد جابه‌جایی را دوست ندارم و اینکه بیشتر به ثبات تیم فکر می‌کنم. اگر موقعیتی پیش آید که بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم، چرا که نه.

 

وی ادامه داد: برخی از بازیکنان به دنبال دقایق بیشتر برای بازی کردن بودند و می‌خواستند از این موقعیت برای رسیدن به جای دیگر استفاده کنند. من هم خوشحالم اگر بازیکنانم خوشحال باشند.

 

مورایس در رابطه با یزدانی نیز اظهار داشت: چه چیزی در خصوص سیاوش می‌خواهید بدانید؟ راجع به ساپینتو که من نمی‌توانم نظر بدهم زیرا از لحاظ شخصیتی او را دوست دارم ولی یزدانی بازیکن خوبی است. اگر او تصمیم گرفته که این بازیکن را کنار بگذارد من نمی‌توانم در خصوص آن نظر بدهم ولی چنین بازیکن باکیفیتی را تیم‌ها دوست دارند به خدمت بگیرند، به خصوص وقتی که ما ۲ مدافع خود را از دست داده باشیم.

 

سرمربی سپاهان در پاسخ به اینکه چقدر VAR می تواند به فوتبال ایران کمک کند، گفت: به نظرم بسیار زیاد کمک خواهد کرد. در ابتدا من همیشه دوست داشتم که ویدیوچک باشد. همیشه شک و شبهه‌ها را برطرف می‌کند. فوتبال چیزی است که همه به دنبال این هستند که یک بازی منصفانه پیش برود و VAR چیزی است که بازی فوتبال را برای ما منصفانه خواهد کرد.

 

مورایس در خصوص قهرمانی سپاهان اظهار داشت: من قول چیزی را نمی‌دهم. تنها قولی که می‌توانم بدهم این است که دانشم را در اختیار تیم قرار دهم تا تیم در مسیر قهرمانی پیش برود. تنها توان من هم این است. اگر می‌توانستم چیزی را از قبل قول بدهم و پیش‌بینی کنم که یک انسان خارق‌العاده‌ای بودم و مالِ این دنیا هم نبودم. در این لیگ ۱۶ تیم حضور دارند و خیلی از تیم‌ها برای قهرمانی می‌جنگند.

 

سرمربی سپاهان در خصوص ناراحتی احمدزاده پس از تعویض ادامه داد: شاید فکر می‌کرد که تیم در لحظه‌ای می‌تواند ببرد که در زمین باشد. من چیزی حس نکردم.

 

وی در انتها در خصوص اولین بازی با حضور تماشاگران اظهار داشت: در خارج از خانه اولین بازی‌ام بود که تماشاگر حضور داشت. برای من خوشحالی هواداران بسیار مهم است. یادم هست وقتی کره جنوبی بودم و در زمان کرونا فقط تیم‌های میزبان حق داشتند که تماشاگر داشته باشند. در آنجا باز هم هواداران حضور داشتند. بازی فوتبال با حضور هواداران قشنگ است. ما فوتبال بازی می‌کنیم برای هواداران و برای مردم و چیزی که مرا بسیار اذیت می‌کند، توقف‌های در بازی است. ما اینجا آمدیم تا یک فوتبال خوب از خودمان نشان دهیم. بازی باید منصفانه باشد و وقتی منصفانه است که هواداران در ورزشگاه حضور داشته باشند.