حمایت صد در صدی استاندار ورزش دوست از ورزش مازندران

مازندران میزبان رویداد بین‌المللی پرورش اندام مستریونیورس

استان مازندران و شهرستان رامسر برای اولین بار در کشور به عنوان میزبان مسابقات پرورش اندام مستریونیورس در ماه فوریه 2023 انتخاب شده است.

به گزارش مازنداسپرت؛ جلسه هماهنگی رویداد بین‌المللی مستریونیورس با حضور عادل عالیشان سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران، عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون پرورش اندام و سایر مدیران و مسوولان مربوطه در اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران برگزار شد.

عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون پرورش اندام در این جلسه از اتفاقی مهم و بزرگ در ورزش کشور گفت و اظهار کرد: ایران خود را برای برگزاری یک رویداد بین‌المللی باشکوه و بی سابقه آماده می‌کند.

 

نصیرزاده افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته برای اولین بار کشورمان به عنوان میزبان مسابقات مستریونیورس در ماه فوریه ۲۰۲۳ انتخاب شده اس

 

وی از زمان برگزاری این مسابقات گفت و بیان داشت: این رقابت ها از ۲۶ تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۱(۱۵ تا ۱۹ فوریه ۲۰۲۳) زیر نظر فدراسیون جهانی IFBB به میزبانی استان مازندران در شهرستان رامسر برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون پرورش اندام از رشته‌های این مسابقات گفت و افزود: این مسابقات در رشته های بادی بیلدینگ، بادی کلاسیک، فیزیک، فیزیک کلاسیک، ماسکولار، گیمزکلاسیک، فیتنس اسپرت، فیت مدل، فیتنس چلنج، مچ اندازی و قویترین مردان و در رده‌های سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار می‌شود.

 

نصیرزاده بیان داشت: اتفاق ویژه در این رقابت‌ها برگزاری مسابقات در رشته‌های مچ اندازی و فیتنس چلنج در بخش بانوان است تا بانوان ورزشکار هم این فرصت را داشته باشند در کشور خودشان در یک مسابقه بین‌المللی شرکت کنند.

 

وی از جوایز این مسابقات هم گفت و افزود: جوایز این مسابقات در مجموع ۴۰ هزار دلار تعیین شده که در تمامی رشته‌ها تقسیم خواهد شد و ۱۶ کارت حرفه‌ای نیز در رشته‌های مختلف به نفرات برتر(اوورال ها) اهدا می‌گردد.

 

عادل عالیشان سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران هم در این جلسه، از برنامه‌های دستگاه ورزش در ایام الله دهه مبارک فجر گفت و اظهار کرد: همه ساله بیش از هزار و ۲۰۰ برنامه ورزشی در دهه مبارک فجر داریم و مسابقات مختلف ورزشی برگزار می شود.

 

عالیشان ضمن ابراز خرسندی از انتخاب استان مازندران بعنوان میزبان مسابقات بین‌المللی مستریونیورس، بیان کرد: یا نباید میزبانی را قبول کنیم اما اگر می‌پذیریم باید میزبانی‌ها به نحو شایسته و در خور شأن کشور و استان باشد.

 

وی ادامه داد: با تمام توان برای برگزاری شایسته این رویداد بین‌المللی اقدام خواهیم کرد.

 

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران افزود: رامسر شهر توریستی است و اغلب رویدادها و برنامه‌ها در این شهر انجام می‌شود چون رامسر از ظرفیت‌های گردشگری بالایی برخوردار است.

 

وی از اهمیت بحث گردشگری گفت و ادامه داد: این ورزشکارانی که برای این مسابقات به مازندران می‌آیند، سفیران گردشگری کشورهای خودشان هستند و قطعا بعد از پایان مسابقات از رامسر و استان مازندران به نیکی یاد و زیبایی شهرستان رامسر و استان مازندران را تبلیغ خواهند کرد.

 

عالیشان با تاکید بر ایجاد بسترهای فرهنگی در این مسابقات گفت و افزود: همه برنامه‌های ورزشی باید پیوست فرهنگی داشته باشد زیرا ورزش بدون اقدام فرهنگی نتیجه ای نخواهد داشت.

 

*ضرورت احداث کمپ‌های بزرگ ورزشی و گردشگری حرفه‌ای در مازندران

 

سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در دیدار با عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون پرورش اندام ایران و عادل عالیشان سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران، با عنوان اینکه با یک برنامه‌ریزی اساسی بدنبال احداث کمپ‌های بزرگ ورزشی و گردشگری حرفه‌ای برای توسعه ورزش و برگزاری مسابقات مهم ورزشی در استان مازندران هستیم، خاطرنشان کرد: این رشته ورزشی تقریبا یکی از رشته‌های بزرگ ورزشی است و خانواده این رشته خانواده بزرگی است که این رشته بدلیل ورزشکاران زیادی که دارد که در صورت توجه و سرمایه گذاری لازم می تواند اثرگذاری قابل توجهی داشته باشد .

 

وی با تاکید بر پیوست فرهنگی در این مسابقات، ادامه داد: پیوست فرهنگی اگر برای این رشته ورزشی تعریف شود می‌تواند ملاحظات قابل توجهی داشته باشد و هر چقدر در این رشته تلاش کنیم مخاطب‌مان را افزایش بدهیم باعث ایجاد امنیت روانی و اجتماعی می گردد. چرا که رابطه معنا‌داری بین ورزش و امنیت وجود دارد. لذا هر جامعه ای که جاذبه بشتری در ورزش بتواند ایجاد کند امنیت اجتماعی را می‌تواند افزایش دهد.

 

این مسوول اضافه کرد: یک سامانه‌ای را می‌بایست ایجاد کنیم تا تمام افرادی که در رشته بدنسازی فعالیت می‌کنند با مشوق‌هایی که اعمال می شود در این سامانه عضو شوند تا از امتیازات پیرامون این موضوع بتوانند بهره ببرند که یک مزیت برای فدراسیون بدنسازی ، پرورش و اندام محسوب می شود .

 

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه فدراسیون بدنسازی و پرورش و اندام با برقرار کردن ارتباط با مردم از طریق این سامانه می تواند در عرض پنج سال آینده رشته پرورش و اندام را به خانه‌های مردم سوق دهد ، اظهار کرد: رشته پرورش اندام و بدنسازی می‌تواند سلامت و امنیت اجتماعی آحاد جامعه را تضمین کند و بدون شک جوانانی که به سوی این رشته می آیند، بسمت سایر بزه‌های اجتماعی نمی روند و با اجرای این طرح فدراسیون پرورش و اندام به پولدارترین رشته ورزشی تبدیل می شود که بی شک موجب ایجاد انگیزه برای ورزشکاران این رشته و سایر جوانان این استان در دورترین نقاط استان می‌شود.

 

استاندار مازندران تاکید کرد: از برگزاری مسابقات بدنسازی در سطح استانی و کشوری بصورت ۱۰۰ درصدی حمایت می‌کنیم چرا که موجب نشاط اجتماعی می‌شود.

 

به گزارش مازنداسپرت؛ استان مازندران و شهرستان رامسر برای اولین بار در کشور به عنوان میزبان مسابقات پرورش اندام مستریونیورس در ماه فوریه ۲۰۲۳ انتخاب شده است.