مطهری: با برنامه ریزی به تراکتور ضربه زدیم

سرمربی تیم فوتبال نساجی گفت: طبق برنامه ریزی خدا را شکر توانستیم به تراکتور ضربه بزنیم.

به گزارش مازنداسپرت، حمید مطهری پس از برتری دو بر صفر تیم فوتبال نساجی مقابل تراکتور در هفته چهاردهم لیگ برتر، اظهار داشت:‌ لازم می دانم قبل از هر چیز تشکر ویژه و خدا قوت از رسانه‌‌ها داشته باشم که با کمترین دستمزد، بیشترین زحمت را می کشید. یکی از دلایلی که هیچ وقت در نشست‌ها شرکت نکردم، احترام به خبرنگاران است زیرا می‌دانم کار سختی دارید و همیشه با همه وجود کار می کنید. به رسانه‌ ها احترام می‌گذارم و خیلی مواقع از خبرنگاران در همین سالن کنفرانس ایده گرفته‌ و خواهم گرفت.

 

وی افزود: یک بازی فوق‌العاده تاکتیکی بود. تراکتور تیم قابل احترامی است که فوتبال خوبی بازی می‌کند. بردن این تیم سخت است اما طبق برنامه ریزی خدا را شکر توانستیم به تراکتور ضربه بزنیم. مدل تاکتیکی حریف و اینکه باید چه کار کنیم می‌دانستیم. در نیمه دوم با تغییر تاکتیک تراکتور، در تیم خودمان تغییراتی ایجاد کردیم. فوتبال خیلی خوب و به موقعی در انتقال‌ها داشتیم. همیشه گفته‌ام شگرد تیم من استفاده از نیم فضاها است. گل اول خود را از این طریق زدیم. همانند فیلمی بود که شب گذشته به بچه‌ها نشان داده بودم.

 

سرمربی نساجی تصریح کرد: به تک تک بچه‌هایم افتخار می‌کنم. در نشست قبل از بازی هم گفتم به آن‌ها که جنگجو هستند می بالم. واقعا یک بازی سراسر تاکتیکی بود. از بچه‌‌ها تشکر کرده و این برد را به هواداران تقدیم می‌کنم که متاسفانه در ورزشگاه حضور نداشتند.

 

مطهری درمورد عقب بازی کردن نساجی در دقایقی از نیمه اول و مشورت گرفتن با برخی اعضای کادرفنی تیمش که روی سکوها نشسته بودند و مسعود شجاعی، گفت:‌ من در کل آدم مشورت پذیری هستم و این را یاد گرفته‌ام. اعتقاد دارم که چهار چشم بهتر از دو چشم است. همیشه از نظرات همکاران خوب م که فوتبالیست‌های بزرگی بوده‌اند، استفاده می کنم زیرا تک محور نیستم. مسعود شجاعی هم بزرگ تیم ما است و هر نقطه نظری دارد، همیشه به من انتقال می دهد و از آن استفاده می‌کنم.

 

وی افزود: قبول دارم در ۲۰ دقیقه اول عقب بازی کردیم. تراکتور تیم سازماندهی شده‌ای است که مربی بزرگ اسپانیایی دارد. این فرم بازی دستور تاکتیکی ما نبود اما فشار تراکتور سبب شد نساجی عقب بنشیند. چیزی هم این باخت از ارزش‌های تیم خوب تراکتور کم نمی‌کند.

 

سرمربی نساجی درخصوص اینکه نساجی در این چند سال هیچ وقت در هفته چهاردهم به ۲۰ امتیاز نرسیده بود و چه اتفاقات خوبی افتاده که این تیم در رتبه پنجم قرار گرفته به شکلی که شخصیتی خوب در حد یک مدعی کسب کرده است، توضیح داد: همیشه دوست داشته‌‌ام فوتبال قابل احترام و نتایج آبرومندانه‌ای کسب کنید. بچه‌های من فوق‌العاده کار کردند و این چیزی جز ذهن نیست. همیشه به بچه‌ها گفته‌ ام دوست دارم ذهن برنده‌خواه داشته باشید. این موضوع زمانبر است. اینگونه نیست که تزریق کنید و ناگهان تیم‌تان اوج بگیرد. بازیکنانم خود را با شرایطی که ایجاد کرده‌ام هماهنگ و به روز رسانی می‌کنند. می دانیم از بازی چه می‌‌خواهیم. یک تا دو بازی هم پیش آمد مثل دیدار با نفت آبادان که روز خوب ما نبود اما امتیاز ما می توانست بیشتر از این باشد. کسب ۲۰ امتیاز باعث افتخار است اما سعی می‌کنیم به جلو نگاه کنیم. به این فکر نمی کنیم که بهترین نتایج چند سال اخیر را در تیم فصل گرفته‌ایم.

 

مطهری تصریح کرد: کار ما در پایان فصل نمود پیدا می‌کند و باید آن‌جا امتیازهای خوبی جمع کنیم اما طبیعی است که بهترین نتایج نساجی را در نیم فصل گرفته‌ایم. من به تیمم و بازیکنانم افتخار می‌کنم.

 

وی درمورد داوری بازی گفت: عباس راکی قضاوت ایده‌آلی داشت و خیلی خوب سوت زد اما متاسفانه کمک‌هایش در ۳-۲ صحنه اشتباهات فاحشی داشتند که سبب شد به سمت کمک داور بروم. با این اتفاق نظر او عوض شد. چیزی را که دیده بودم گفتم و تعجب کردم چرا کمک ندید. به کمک داور‌ها خسته نباشید می گویم اما راکی فوق‌العاده سوت زد.

سرمربی نساجی درخصوص رکورد جدید حامد شیری، توضیح داد: روز گذشته هم گفتم شیری به عنوان کاپیتان نقش خود را خوب در نساجی ایفا می‌کند. ۳۰۰ بازی را به او تبریک می‌گویم و مثال زدم که مرا یاد سید جلال حسینی در پرسپولیس می‌اندازد. همه بچه‌ها اینگونه هستند. علیرضا حقیقی امشب ۳-۲ توپ خوب درآورد. او در صحنه‌های حساس بازی خیلی به تیم کمک می‌کند.

اکبر صادقی خیلی حرفه‌ای است. مهرداد عبدی، کریم اسلامی، صابر حردانی و … خیلی پرانرژی هستند. علی ابراهیمی هم خوب اضافه شد. ببخشید که اسم آوردم اما به کل تیم افتخار می‌کنم. به احمد موسوی نگاه کنید که وقتی او را به نساجی اضافه کردم، خیلی‌ها انتقاد کردند. در بازی با هوادار و تراکتور عملکردش را ببینید که یک بازیکن کلاسیک، باتجربه و خوب است. همه نفرات به تیم کمک می‌کنند. نفرات مصدوم مثل سعید بیگی هم آرام آرام به تیم می‌رسند. به اعضای تیم، بازیکنان و ارکان باشگاه افتخار می‌کنم. به معنای واقعی یک تیم هستیم.

 

مطهری درمورد بازی بعدی نساجی با پرسپولیس، گفت: اگر اجازه بدهید الان از برد تراکتور لذت ببرم. درباره آن بازی نمی‌خواهم صحبت کنم اما می‌دانید پرسپولیس برای من قابل احترام است.