کشتی‌گیر مازنی وزن 74 کیلوگرم

هدفم را به زبان بیاورم خودم را لو داده‌ام!

کشتی‌گیر وزن 74 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد گفت: آمریکا در بلگراد قهرمان جهان شده است ولی رسید قهرمانی جام جهانی به نام آمریکا امضا نشده است و می‌رویم که در آمریکا خود آمریکا را شکست دهیم و قهرمان شویم.

به گزارش مازند اسپرت؛ محمدصادق فیروزپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط تیم ملی و مسابقات جام جهانی۲۰۲۲ آمریکا اظهار داشت: خوب همه می‌دانند که چند روز بعد از لیگ برتر کشتی آزاد وارد اردوهای تیم ملی شدیم تمرینات را از سرگرفتیم تا در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ آمریکا شرکت کنیم. کشتی گیرانی هم که در حال حاضر در اردو هستند شرایط بسیار خوبی دارند و به امید خدا آماده این دوره از رقابت‌ها می شویم. شرایط اردوی تیم ملی هم خوب است و همه چیز آماده است تا بتوانیم در جام جهانی نتایج خوبی را کسب کنیم.

 

وی افزود: نفراتی که در تیم ملی حضور دارند فرقی با تیم بزرگسالان ندارد و مسابقات جام جهانی تیم به تیم است و مشخص نیست که چه کسی پیروز می شود و چه کسی بازنده، چرا که سطح تیم های اول و دوم تیم ملی به هم نزدیک است. قالب تیم ملی در این رقابت‌ها به نوعی است که نفرات تیم ملی امید حضور دارند و می‌خواهند خود را در این رقابت‌ها به کادر فنی تیم ملی ثابت کنند. همه کشتی گیران تیم ملی همدل هستند تا نتایج خوبی را در آمریکا رقم بزنیم.

 

* رسید قهرمانی جام جهانی به نام آمریکا امضا نشده است

 

کشتی گیر وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد درباره جام جهانی ۲۰۲۲ که در آمریکا برگزار خواهد شد گفت: مسابقات برای کشتی‌گیران تیم ملی فرقی ندارد که در کدام کشور برگزار شود همه آن ها بر این باورند تا پیروزی کسب کنند. مسابقات جام جهانی امسال در آمریکا است و کشتی دوستان می دانند که ایران در کشتی با آمریکا کل کل خاصی دارد، مخصوصا امسال که آن ها در رقابت های جهانی صربستان توانستند قهرمان شوند، ولی رسید قهرمانی جام جهانی به نام آمریکا امضا نشده است و می‌رویم که در آمریکا خود آمریکا را شکست دهیم و قهرمان شویم.

 

* لیگ بسیار خوبی داریم و اسپانسرها باید توجه بیشتری به لیگ کشتی داشته باشند

 

فیروزپور در خصوص لیگ برتر کشتی آزاد و حضور اسپانسرها در لیگ عنوان کرد: لیگ کشتی سال به سال در حال پیشرفت است و امسال دیدید که کشتی گیران خارجی بسیار خوبی به لیگ آمدند و کشتی گرفتند. ۸ کشتی گیری که عنوان دار جهان و المپیک بودند حضور داشتند و همین امر باعث شد تا سطح لیگ بالا برود. چیزی که باید در لیگ کشتی به آن توجه شود بحث اسپانسری است. اسپانسرها باید بیشتر به لیگ کشتی توجه کنند تا رفته رفته مبلغ قرارداد ها هم افزایش پیدا کند. لیگ تنها راه منبع درآمدی کشتی‌گیران است و بودن لیگ تنها برای این شکل می‌گیرد که دست کشتی‌گیران در جیب خودشان باشد. وقتی مشکلات مالی کمی هموار شود قطعا از دغدغه های ما هم کم می شود و بیشتر به کشتی خود فکر می‌کنیم.

 

وی درخصوص اینکه آیا قرارداد امسال راضی کننده بود یا خیر؟ گفت: نمی‌توانم بگویم از قراردادم راضی بودم ولی خوب بد هم نبود و امیدوارم برای سال های آینده هم قراردادها افزایش پیدا کند.

* کشتی حرفه ای ما با جام رمضان باشگاهمان آغاز شد و مشوق اصلی ما پدرم بود

قهرمان کشتی آزاد امیدهای جهان در پاسخ به این سوال که چه شد به سمت ورزش کستی آمدی و کشتی گیر شدی؟ گفت: من و امیرحسین بچه که بودیم کشتی خاکی زیاد می گرفتیم، پدرم که این موضوع را دید گفت باهم رقابت کنید امیرحسین هم همیشه من را زمین می‌زد. بعد از آن تصمیم گرفتیم به باشگاه برویم در باشگاه تمرین کنیم ۴،۳ سالی باشگاه را یکی در میان می رفتیم و خیلی جدی و حرفه ای دنبال نمی کردیم. جلو تر که رفتیم در باشگاه ما یک جام رمضان برگزار کردند که در آن جام رمضان من بنده شدم و امیرحسین باخت و از همان سال رقابت جدی بین من و امیرحسین شروع شد. با امیرحسین در یک وزن کشتی می‌گرفتیم ولی در ادامه با توجه به این که امیرحسین نمی توانست وزن کم کند به وزن بالاتر رفت. امیرحسین الان هم نمی‌تواند به دلیل شرایطی که دارد وزن کم کند. درکل شرایط دست به دست هم داد تا او ۲ وزن بالاتر برود و کشتی بگیرد و من هم در وزن خودم باقی بمانم.

 

کشتی گیر وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد: مشوق اصلی ما برای آمدن به کشتی پدرمان بود و امروز هم که در کشتی هستیم به بخشی از زندگی ما تبدیل شده است و از این مسیر برای خودمان درآمد کسب می کنیم و کار میکنیم. راستش را بگویم اول که به کشتی آمدیم خیلی دوست نداشتیم و با عشق وارد کشتی نشدم ولی وقتی وارد رقابت که شدم کم کم این علاقه برای ما ب وجود آمد که با هم سن و سال های خودمان رقابت کنیم و امروز میبینیم که در تیم ملی هستیم برای قهرمانی با سایر کشتی گیران در کورس هستیم.

 

* خداروشکر می‌کنم که بعد از مصدومیتم نتیجه خوبی گرفتم

 

فیروزپور در خصوص دوری دو ساله خود از کشتی گفت: خداراشکر می‌کنم که امروز در تیم ملی حضور دارم، من بعد از دو سال از یک مصدومیت بسیار جدی که داشتم بیرون آمدم و به لطف خدا امسال توانستم یک نتیجه بسیار خوبی را بگیرم و امیدوارم این روند خوب تا المپیک ۲۰۲۴ ادامه دار باشد.

 

* با امیرحسین در تیم ملی کل کل ندارم

 

قهرمان کشتی آزاد امیدهای جهان درباره رقابت و کل کل با برادر خود امیرحسین فیروزپور عنوان کرد: با امیرحسین در تیم ملی کل کل ندارم ولی وقتی بخواهیم با هم کشتی بگیریم چرا خیلی برای هم کری می خوانیم و حس رقابت را هم داریم.

 

* اگر حمایت خانواده به خصوص پدر و مادرم نبود امروز ما به این جایگاه نمی رسیدیم

 

وی در خصوص حمایت خانواده به خصوص پدر و مادر خود اظهار کرد: خانواده ما بزرگترین چیزی که امروز برای ما دارد حمایت است خداراشکر می‌کنیم از زمانی که به صورت حرفه ای وارد کشتی شدیم خیلی به ما کمک کردن و اگر حمایت و کمک خانواده به خصوص پدر و مادرم نبود امروز ما به این جایگاه نمی رسیدیم. هر نتیجه‌ای سختی خود را دارد و مطمئن هستم که پدر و مادر هم ما را درک می‌کنند می دانیم آن ها از ما انتظار دارند ولی باید ما را کمک کنند تا به آن نقطه‌ای که می خواهیم برسیم. امیدوارم در این مسابقات هم نتایج خوبی را بگیریم و دل آن ها را شاد کنیم.

 

* پدرم همیشه به برد و باخت های ما میخندد

 

کشتی گیر وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد در پاسخ به اینکه واکنش پدر به برد و باخت های شما چیست گفت: من پدرم بیشتر فنی با ما صحبت می کند و اصلا برد و باخت ما برایش مهم نیست و همیشه به برد و باخت های ما می خندد، وقتی میبازیم بیشتر از همیشه میخندد و این موضوع همیشه حرص ما را درمی‌آورد. (با خنده)

 

* هدفم را به زبان بیاورم خودم را لو داده‌ام

 

فیروزپور در پایان در خصوص هدفی که در کشتی دارد تأکید کرد: هرکسی برای خودش هدفی دارد ولی اگر آن هدف را بر زبان بیاورد نمی تواند در آینده آن طور که می خواهد تلاش کند و به آن هدف خود برسد. در واقع خودش و هدفش را لو می دهد، من پله پله پیش می روم تا به موفقیت هایی که می خواهم برسم.