از گوشه کنار ورزش مازندران | ازعضویت یزدانی در اتحادیه جهانی کشتی تا کسب برنز ورزشکاران مازنی

در هفته ای که گذشت با وجود محدودیت های کرونایی، در گوشه کنار ورزش مازندران برنامه‌های زیادی برگزار شد و رویدادهای مهمی در پیش روی ورزش استان است که در این گزارش به این برنامه‌ها می‌پردازیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ورزش استان مازندران سرشار از استعداد است و هر روزه ورزشکاران و قهرمانان زیادی به سطح اول ورزش کشور معرفی می‌شوند و افتخارآفرینان زیادی پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را در کشورهای مختلف به اهتزاز در می‌آورند؛ در چند روز گذشته و در هفته ای که گذشت، در گوشه کنار ورزش مازندران اتفاقات زیادی رخ داد که در این گزارش به این برنامه‌ها می‌پردازیم.

حسن یزدانی عضو کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی شد

حسن یزدانی قهرمان مازندرانی کشتی آزاد کشورمان با رأی کشتی‌گیران حاضر در رقابت های جهانی نروژ به مدت چهار سال به عضویت کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی درآمد.

انتخابات کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی در جریان رقابت‌های جهانی در شهر اسلو کشور نروژ برگزار شد.

تاماس لورینچ از مجارستان در کشتی فرنگی، یویی سوساکی از ژاپن در کشتی زنان، آرسن جلفالکیان از ارمنستان در کشتی فرنگی، لمار لیسی از کاستاریکا در کشتی آزاد ، بلیسینگ ابورودودو از نیجریه در کشتی زنان و جسیکا لاورس مک بین در کشتی زنان از استرالیا به‌عنوان دیگر اعضای این کمیسیون انتخاب شدند.

کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی از سال ۲۰۱۳ و به منظور محافظت از حقوق و منافع تمامی ورزشکاران سبک‌های المپیکی اتحادیه جهانی کشتی راه‌اندازی شده است و در دو دوره قبل حمید سوریان و کمیل قاسمی عضو کمیسیون ورزشکاران اتحادیه جهانی کشتی بودند.

سه مازنی در اردوی تیم ملی فوتبال هفت نفره

ملی‌پوشان فوتبال هفت نفره کشورمان از بیست و سوم مهر ماه وارد اردوی آمادگی می شوند.دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی فوتبال هفت نفره از ۲۳ تا ۳۰ مهر ماه در کمپ تیم های ملی فدراسیون برگزار می‌شود.

امین رضایی، وحید نواب، یاسر رستمی از  (مازندران) به این اردوی آماده سازی دعوت شدند.

چهار تیم مازنی در لیگ برتر کشتی آزاد

مراسم قرعه‌کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ‌برتر کشتی آزاد باشگاه‌های کشور در محل دانشگده تربیت‌بدنی دانشگاه تهران برگزار شد که مازندران چهار تیم را در این مسابقات دارد.

این مسابقات با حضور ۱۴ تیم در چهار گروه چهار تیمی به شرح زیر قرعه کشی شد.

گروه الف: سهند ارس – آکادمی کشتی نادری خادم- هیئت کشتی لرستان
گروه ب: صنایع مازندران – ستارگان ساری- خراسان جنوبی- مقاومت تهران
گروه ج: دانشگاه آزاد اسلامی- شهید صدرزاده- فرم دمای اراک- جوانان البرز
گروه د: فولادین ذوب آمل – پاس ناجا- آلومینیوم حکمتی

مقرر شد این مسابقات از اواخر مهرماه آغاز شود که برنامه آن متعاقبا اعلام می شود.

حضور ۳ تیم از مازندران در لیگ برتر کشتی فرنگی

مراسم قرعه‌کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های لیگ‌برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور در محل دانشگده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد که مازندران سه تیم دارد.

این مسابقات با حضور ۱۶ تیم در چهار گروه چهار تیمی به شرح زیر قرعه‌کشی شد.

گروه الف: رعد پدافند ارتش – شهرداری مسجد سلیمان- شهدای امین آباد ری- فولادین ذوب آمل
گروه ب: دانشگاه آزاد اسلامی – خراسان جنوبی- سید بابل- شهدای مدافع حرم قم
گروه ج: سینا صنعت ایذه – رهپویان شهید سلیمانی- رضا پویش جنوب – جوانان البرز
گروه د: زاگرس کردستان – سازین سعید اندیمشک – هیئت کشتی لرستان- آریوبرزن بهبهان

دانشگاه آزاد احتمالا از مازندران در رقابت‌ها شرکت می‌کند.

مقرر شد این مسابقات از اواخر مهرماه آغاز شود که برنامه آن متعاقبا اعلام می شود.

برنز یک مازنی در مسابقات وزنه برداری نوجوانان جهان-عربستان

وزنه‌بردار نوجوان بابلی صاحب مدال برنز رقابت‌های جهانی در جده عربستان شد.

مسابقات دسته مثبت ۱۰۲ کیلوگرم مردان قهرمانی نوجوانان جهان با موفقیت نماینده کشورمان همراه شد و پولادک بابلی به موفقیتی چشمگیر دست یافت.

امیررضا محمدی‌نیا در حرکت یکضرب موفق شد ۱۳۶، ۱۴۱ و ۱۴۴ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر ببرد. با این رکورد، وی برنز این حرکت را کسب کرد.

ملی‌پوش سنگین وزن کشورمان در دوضرب ۱۶۶ کیلو را ثبت کرد. تلاش وی برای ۱۷۰ و ۱۷۳ به جایی نرسید تا در این حرکت روی سکو نرود.

محمدی‌نیا در مجموع با ثبت ۳۱۰ کیلو، به برنز جهان رسید. نمایندگان روسیه اول و دوم شدند.

آغاز چهار جانبه رامسر با پیروزی هراز و پاس

تورنمنت چهار جانبه والیبال رامسر جام زنده یاد جعفر لطیف زاده از عصر سه‌شنبه ۲۰ مهر ماه در مجموعه ورزشی شهید صدر سادات‌‌شهر آغاز گردید.

در نخستین دیدار این رقابت‌ها لبنیات هراز آمل در سه ست متوالی (۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۳ و ۲۷ بر ۲۵) مقابل سایپا تهران به برتری رسید.

در دیدار زیبا و جذاب دوم نیز تیم هورسان رامسر ۳ بر دو (۱۶ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۸، ۱۲ بر ۲۵ و ۱۲ بر ۱۵) مغلوب پاس گرگان شد.

برنامه روز دوم مسابقات چهار جانبه والیبال رامسر به قرار زیر است.
چهارشنبه ۲۱ مهر
ساعت ۱۵/ سایپا تهران – پاس گرگان
ساعت ۱۷:۳۰/ هورسان_رامسر – لبنیات هراز آمل

در کمتر از دو هفته تا شروع فصل جدید لیگ برتر والیبال ایران چهار تیم هورسان، لبنیات هراز، سایپا و پاس گرگان با تمام نفرات خود در تورنمنت رامسر حضور پیدا کردند تا جام زنده یاد لطیف زاده از جذابیت و کیفیت بالایی برخوردار باشد.

نخستین تمرین باقرپور با تیم جدیدش

بازیکن مازنی تیم‌ملی والیبال برای نخستین بار به تیم جدیدش در خارج از کشور پیوست و تمرین کرد.

سودابه باقرپور که به تیم نوا گوریکا در لیگ اسلوونی پیوسته بود پس از پایان دیدارهای تیم سایپا تهران در جام باشگاه های آسیا و کسب عنوان چهارمی روانه این کشور شد و اولین تمرین خود را با تیم جدیدش انجام داد.

سودابه باقرپور بابلی اولین بانوی لژیونر والیبال مازندران به سر می‌برد که تیم مایدا چچیچ سرمربی اسبق تیم ملی به میدان خواهد رفت.

حضور مازندرانی ها در اردوی تیم ملی کوراش بانوان در بجنورد

بانوان مازندرانی برای درخشش بیشتر در کوراش و کسب نشان‌های بین‌المللی مهیا می‌شوند و در اردوی بجنورد هم حضور یافته‌اند تا در مسیر آماده سازی تیم‌ملی، به کیفیت مطلوب فنی برسند.

هدیه یزدانی، سارا علیپور، فاطمه برمکی و سمانه خجسته چهار کوراش کار جوان و در عین حال پرسابقه مازندران است که در چند رشته نظیر کشتی و جودو هم موفقیت‌ های شاخص ملی و بین المللی داشته‌اند به همراه سحر غنی‌زاده که در این تصویر همراه دیگر ملی‌پوشان کوراش نیست.

با وجود این دختران بی‌باک و جسور، دستیابی به نتایجی خوب و جایگاهی شایسته در تیم‌ملی و مدال‌های خوش رنگ اتفاقی محتمل است و چشم انتظاریم که کریدور تازه‌ای از افتخارآفرینی را برای ورزش مازندران و آویز مدال بگشایند.

برنز میردار در پارابدمینتون کشور

یک مدال برنز توسط بانوی مازنی در رقابت‌های پارابدمینتون کشور بدست آمد.

مسابقات پارابدمینتون قهرمانی بانوان کشور، انتخابی تیم‌ملی به میزبانی اصفهان برگزار شد که معصومه میردار نماینده مازندران موفق به کسب مدال برنز شد.

بدمینتون مازندران در عمده رقابت‌های کشوری عملکرد خوبی داشته و حال در پارابدمینتون هم جایگاه شایسته‌ای برای خود بدست آورده است.

 طلای صالحی در رقابت‌های جودوی نوجوانان کشور

شایان صالحی در فینال وزن ۶۶ کیلوگرم قهرمانی نوجوانان کشور با پیروزی بر حریف خود صاحب مدال طلا شد.

شایان جودوکار شایسته و توانمند نوشهری با شکست حریفان خود از استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و یزد با اقتدار به فینال راه یافت.

وی در فینال توانست با قدرت بر جودوکار تهرانی غلبه و مدال طلا را کسب کند.

شایان شاگرد داریوش شمس از مربیان ارزنده شهرستان است.