چرا مبارزه یزدانی و تیلور را نباید از دست داد؟/ مبارزه‌ای تاریخی در اسلو

یک سایت خارجی در تحلیل مبارزه کشتی بین یزدانی و تیلور از آن مسابقه‌ای تاریخی نام برد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسابقات جهانی کشتی آزاد از روز شنبه ۱۰ مهرماه به میزبانی اسلو نروژ آغاز می‌شود. یکی از مسابقاتی که از حساسیت زیادی برخوردار است و اتحادیه جهانی کشتی نیز در گزارشی به آن اشاره کرده، احتمال رویارویی حسن یزدانی و دیوید تیلور در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم برای چهارمین بار است.

سایت Flowrestling در گزارشی به تحلیل این مسابقه با تیتر “چرا نباید چهارمین مبارزه یزدانی و تیلور را از دست بدهیم؟” پرداخت‌. در این گزارش آمده است: بسیاری از مردم می‌گویند این یک رقابت نخواهد بود چرا که تیلور با برتری در ۳ مبارزه از حریف ایرانی خود پیش است اما در اینجا باید بگوییم این یک مبارزه حساس است و نباید تماشای آن را از دست داد.

مبارزه‌ای متفاوت در توکیو

۲ مسابقه اول یزدانی و تیلور تقریبا مشابه هم بود اما در المپیک توکیو مبارزه متفاوتی را شاهد بودیم. یزدانی توانست سرعت مسابقه را به خوبی کنترل کند اما در ۲۰ ثانیه پایانی تیلور پیروزی را از آن خود کرد.

با توجه به اینکه مبارزه سوم دو کشتی‌گیر خیلی بهم نزدیک بودند وقتی به اسلو می‌رویم سوالات زیادی مطرح می‌شود‌ اینکه آیا بار چهارم برای یزدانی جذابیت دارد؟ به هر حال شکست دادن یک کشتی گیر ۴ بار پیاپی بسیار دشوار است.

هر ۲ کشتی گیر چه برنامه‌هایی را انجام خواهند داد؟ آیا یزدانی سعی می‌کند همان برنامه قبل را اجرا کند یا در وضعیت بهتری است و حملات دیرهنگام را متوقف می‌کند؟ آیا یزدانی حتی می‌تواند در مبارزه چهارم هم آنقدر نزدیک به تیلور باشد؟

ایران تیم شایسته‌ای را به نروژ می آورد اما مسابقه واقعی در نروژ بین ایالات متحده و روسیه خواهد بود و احتمالاً این رقابت بهم نزدیک است بنابراین برد دیوید تیلور در روز دوم واقعاً می‌تواند در تیم آمریکا تاثیرگذار باشد.

رقابت‌های تاریخی در اسلو 

پیش از این به کشتی سعدلهیف و اسنایدر اشاره شد؛ این رقابت‌ها تاریخی هستند، موضوعاتی که طرفداران کشتی مدت‌ها در مورد آن بحث خواهند کرد. می‌دانیم که تیلور مقابل یزدانی ۳ بر صفر برنده است اما فراموش نکنیم یزدانی طلای المپیک و ۲ طلای جهان را در کارنامه دارد. صرف نظر از سابقه، این ۲ ورزشکار از بزرگترین کشتی‌گیران هستند که کشورشان معرفی کرده و کشتی آنها در بالاترین سطح است.