انتخاباتی که کسی آن را گردن نمی‌گیرد/ اداره کل ورزش نظارت کند !

با مشخص شدن وزیر جدید ورزش و جوانان، فوتبالی‌ها این انتظار را از دستگاه ورزش دارند که بطور جد پیگیر برگزاری مجمع انتخاباتی هیأت فوتبال مازندران باشند تا با از بین بردن این تاخیرها جلوی تخلفات احتمالی را بگیرند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،فوتبال در استان مازندران سال‌هاست حال و روز خوشی ندارد و نتیجه‌گیری نچندان مطلوب تیم‌های حاضر در لیگ‌های مختلف، نداشتن ساختار مناسب و کمبود زیرساخت‌ها در استان مازندران نشانه‌هایی از ضعف فوتبال در این استان فوتبال‌خیزی است که صدها فوتبالیست در سطح اول فوتبال کشور در لیگ‌های مختلف دارد.

همین بس که نساجی بعد از ۲۴ سال انتظار به لیگ‌برتر رفته و نمی‌تواند در استان خودش تمرین کند؛ نبود امکانات و زیرساخت لازم بهانه‌ای است که همیشه مدیران نساجی آن‌را علت عدم تمرین در استان اعلام می‌کنند؛ مسؤولان فوتبال مازندران حتی یکبار هم به این موضوع واکنش نشان ندادند و خواستار حضور نساجی در مازندران نشدند؛ این یعنی اینکه واقعا در خیلی بخش‌ها کمبود داریم و قبول داریم که ضعیف هستیم.

در سرسبزترین استان کشور، یک زمین چمن طبیعی درست حسابی نداریم و باید با چمن مصنوعی سوژه خاص و عام شویم!

در این میان داستان انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران هم به خیمه شب بازی بدل شده و معلوم نیست چه کسی پشت پرده این داستان است که فوتبال مازندران را ماه‌ها بلاتکلیف قرار داده‌اند.

یک نگاهی کوتاه به گزارش‌های خبرگزاری فارس در ماه‌های گذشته از آغاز نام‌نویسی کاندیدا تا به الان بیاندازید تا عمق فاجعه در ضعف دستگاه ورزش در برگزاری انتخابات این هیأت بزرگ ورزشی را ببینید.

مشاهده کنید تا صفر تا صد اتفاقات عجیب و غریب برگزاری انتخابات هیأت فوتبال مازندران را مطلع شوید.

*اطلاعیه انتخابات هیأت فوتبال سرانجام صادر شد / بندهای من در آوردی در فراخوان انتخابات هیأت فوتبال !

*تعلل در اعلام فراخوان انتخابات هیأت فوتبال مازندران /علت پافشاری هیأت فوتبال بر عدم حضور بازنشسته‌ها چیست؟

*پایان نام‌نویسی انتخابات | ۱۸ نفر برای کسب کرسی ریاست هیأت فوتبال مازندران اسم نوشتند + اسامی

*تعلل پشت تعلل؛ صدای فدراسیون فوتبال و کاندیدا هم درآمد / پایان دوره ریاست و بلاتکلیفی انتخابات هیأت فوتبال !

*سرانجام مدارک به فدراسیون فوتبال ارسال شد / فدراسیون فوتبال منتظر نامه‌ای اداره کل!

*تخلف آشکار هیأت فوتبال/ آیا مهندسی انتخابات در میان است؟/ واکنش مسؤول حقوقی فدراسیون فوتبال به بندهای انتخاباتی

*تعلل و مانع تراشی چاشنی انتخابات بزرگترین هیأت ورزشی در مازندران

*از تبلیغات زیرپوستی هیأت فوتبال تا بیانیه اداره کل ورزش و جوانان مازندران بابت یک اشتباه !

*نمره مثبت برای مهندسی انتخابات هیات فوتبال!

*رنگرز: نخواهیم گذاشت تخلفی از سوی هیأت فوتبال صورت گیرد

*فوتبال مازندران چشم انتظار برگزاری انتخابات

* ۲۰ روز تا انتخابات| فوتبالی‌های مازندران پویش تغییر راه انداختند

*در آستانه انتخابات| فوتبالی‌ها در انتظار رُنسانس جدید در فوتبال مازندران

*اداره کل ناتوان در برگزاری مجامع / آیا هیأت فوتبال به دنبال مهندسی انتخابات است؟

*رنگرز : احتمال سرپرستی در هیأت فوتبال

*از دعوا و درگیری کاندیدای هیأت فوتبال تا افتخارآفرینی کاتارو های مازنی

*لغو انتخابات هیأت فوتبال مازندران

*شوک به ورزش مازندران| لغو انتخابات هیأت فوتبال مازندران به‌دلیل” جعل اسناد “

این بود داستان برگزاری انتخابات هیأتی که بزرگترین هیأت ورزشی در استان مازندران است و ماه‌هاست فوتبالی‌ها بلاتکلیف برگزاری این انتخابات در استان مازندران هستند.

انتخاباتی که کسی آن را گردن نمی‌گیرد و گویا همه اشخاصی که در برگزاری آن نقش دارند از شخص خاصی می‌هراسند. نه اداره‌کل ورزش و جوانان علل این همه تاخیر را مطرح می‌کند و نه فدراسیون و هیأت فوتبال صحبتی در این خصوص به میان میاورد.

۵ ماه به بهمن ۱۴۰۰ باقی مانده و این در حالی است که قرار بود بهمن یا اسفند ۱۳۹۹ این انتخابات برگزار شود. فوتبالی که تقریبا یکسالی هست در مازندران بلاتکلیف است و کسی هم دلی برای آن نمی‌سوزاند.

این تاخیرها و تعلل‌ها در واقع هم به فوتبال مازندران آسیب می‌رساند هم اعتبار دستگاه ورزش استان مازندران را زیر سوال می‌برد. درست است که برگزاری مجمع بر عهده فدراسیون فوتبال است اما دستگاه ورزش باید به صورت جدی پیگیر برگزاری مجمع باشد و این پیگیری را به یک نامه اداری نباید بسنده کند.

اما در این میان از گوشه‌کنار شهرها خبر رسیده که روسای هیأت‌های فوتبال شهرستانی‌ای که به گونه‌ای مخالف کاندید پیشنهادی هیأت فوتبال بوده‌اند تهدید به استعفا شده‌اند و بزودی احکام جدیدی برای روسای برخی هیأت‌های شهرستانی در حال صادر شدن است.

این سوال اینجا پیش می‌آید؛ آیا سرپرست هیأتی که بدلیل عدم برگزاری مجمع به عنوان سرپرست معرفی شده، تا زمان برگزاری مجمع، در این سمت حضور داشته باشد، می‌تواند روسای شهرستانی را تغییر بدهد که اسم آنها در بین اعضای مجمع حضور دارد یا خیر.

این اتفاق در شهرهای چالوس و بابلسر افتاده و گفته شده داور بین‌المللی ما بعنوان رئیس هیأت فوتبال چالوس معرفی شده است؛ در بابلسر هم بزودی شاهد تغییرات خواهیم بود. دو شهری که در انتخابات پیش روی جزو اعضای مجمع هستند و باید در مجمع برای انتخاب رئیس رای بدهند.

اما اگر از نوع این انتخاب‌ها در آستانه انتخابات بگذریم از انتخاب داور بین‌المللی و نخبه کشوری نمی‌توان به راحتی گذشت.

تخلف پشت تخلف! اینکه تغییر روسای شهرستانی در آستانه انتخابات توسط سرپرست هیأت تخلف محسوب می‌شود بحثش جداست، اما اینکه یک داور بین‌المللی و الیت که هم اکنون در اوج دوران ورزشی‌اش است را سمت بدهیم یک تخلف واضح و مشهود به شمار می‌رود.

شنیده شده برای لاپوشانی این تخلف‌ها به روسای هیأت‌های شهرستانی‌ که مخالف کاندید پیشنهادی هیأت فوتبال مازندران هستند، اصرار به استعفا دارند، چون در غیر این صورت جابجایی و انتصاب رئیس جدید به غیر از استعفای رئیس شهرستانی، تخلف محسوب می‌شود و سکوت دستگاه ورزش در این خصوص هم در نوع خودش جالب است.

بارها در خصوص تخلفات در هیأت‌های ورزشی تذکر دادیم و این موضوع را مطرح کردیم ولی گویا در دستگاه ورزش مازندران کسی نیست که بر روی هیأت‌های ورزشی نظارت دقیق داشته باشد و هیأت‌های ورزشی بدون اینکه رصد شوند کارهای خودشان را پیش می‌برند.

پیشنهادی برای مدیرکل جوان ورزش و جوانان استان مازندران داریم که حداقل کارگروه نظارتی قوی برای نظارت بر عملکرد و فعالیت‌های هیأت‌های ورزشی داشته باشند تا چنین تخلفات پیش پا افتاده‌ای یا دور زدن قانون در هیأت‌ها رخ ندهد.

حال با مشخص شدن وزیر جدید ورزش و جوانان، فوتبالی‌ها این انتظار را از دستگاه ورزش دارند که بطور جد پیگیر برگزاری مجمع انتخاباتی هیأت فوتبال مازندران باشند تا با از بین بردن این تاخیرها جلوی تخلفات احتمالی را بگیرند؛ در طول این مدتی که انتخابات هیأت فوتبال مازندران برگزار نشده است، در سه استان کشور انتخابات هیأت‌های فوتبال برگزار شد و هیچ مشکلی از سوی فدراسیون فوتبال جهت برگزاری انتخابات دیده نشد.

اما موضوع مهمی که در استان مازندران باعث لغو انتخابات شد، بحث حضور بازنشسته‌ها و همچنین تخلف یکی از کاندیدای وابسته به هیأت فوتبال بود که در گزارش‌های قبلی به آن پرداخته بودیم.

به گزارش فارس؛ انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران به دلیل تخلف یکی از کاندیدا در خصوص جعل اسناد و همچنین به دلیل نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا حدود ۵ ماه پیش لغو شده بود و هنوز هم هیچ عزمی برای برگزاری آن دیده نمی‌شود.