مراسم خاک‌سپاری دست نشان با محدودیت‌های کرونایی همراه است

خانوده نادر دست نشان اعلام کردند مراسم تشییع این مرحوم بدون حضور دوستان و طرفدارانش و بر اساس پروتکل‌های بهداشت و با محدودیت‌های کرونایی همراه است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،۶۰ سالگی برای از دست دادن اسطوره فوتبال مازندران بسیار زود بود.

دست‌نشان هنوز حرف‌ها و تجربیات زیادی داشت که می‌توانست برای فوتبال دوستان و علاقمندان به این رشته بازگو کند اما کرونا نفس‌هایش را به شماره انداخت و در نهایت بعد از ظهر روز جمعه اسطوره فوتبال مازندران از بین مردم پر کشید.

استیل آذین، نفت تهران، نفت آبادان و مس کرمان از جمله تیم‌های بودن که با مربی‌گیری این اسطوره مازندرانی در لیگ برتر حضور پیدا کردند.

دست‌نشان سابقه پیروزی برابر تیم‌های بزرگ استقلال و پرسپولیس را  در جام حذفی و لیگ برتر دارد.

با همه فراز و نشیب‌های که در دوران مربی‌گیری و فوتبالی داشت، عصر روز جمعه ۲۷ فرودین ماه سال ۱۴۰۰ به دلیل درگیری دو هفته‌ای با بیماری کرونا در بیمارستان رازی قائمشهر جان به جان آفرین تسلیم کند.

دست‌نشان پیش از ابتلا به کرونا و بستری شدن در بیمارستان به دنبال اعتلای فوتبال در بابل و سرمربی تیم رایکا بابل را برعهده داشت و کرونا اجازه نداد که ماموریتش را به اتمام برساند.

به دنبال فوت نادر دست‌نشان به کرونا خانواده از مردم علاقه‌مند به این مرحوم اعلام کردند: به جهت رعایت مسائل و پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع کرونا و اینکه در یکسال گذشته دو نفر از اعضای این خانواده به دلیل ابتلا به کرونا دارفانی را وداع گفتند و به هیچ وجه نمی‌خواهیم خانواده‌ای دیگر داغدار شود مراسم خاکسپاری مرحوم دست نشان بدون حضور دوستان و طرفداران این مرحوم برگزار می‌شود.

 با اعلام خبر فوت نادر دست‌نشان بسیاری  از چهرهای سیاسی و ورزشی با صدور پیام تسلیت با خانواده و فوتبال دوستان و طرفداران این مرحوم ابراز همدردی کردند.

بیان علت فوت زنده‌یاد نادر دست‌نشان/ آخرین توصیه پیشکسوت فوتبال کشور

دکتر اولادی پزشک معالج نادر دست‌نشان در بیمارستان رازی قائمشهر طی گفت‌وگویی اظهار کرد: ‌‌متاسفانه شادوران دست‌نشان که به دلیل کرونا بستری شد، امروز ابتدا دچار افت فشار و بعد کاهش ضربان که در نهایت به ایست قلبی وی منجر شد.

وی افزود: بیمار به مدت دو هفته درگیر بیماری کرونا بود، بر اثر فشار بیماری یا ناتوانی بدن بیمار، بدن نتوانست تحمل کند و دچار ایست قلبی شد.

اولادی اضافه کرد: طبق قانون بعد از ایست قلبی، باید بر روی هر بیمار، ۴۵ دقیقه احیای پزشکی صورت بگیرد، اما پزشکان معالج ۱۵ دقیقه هم بیشتر بر روی احیای بیمار تلاش کردند که در نهایت منجر به نتیجه نشد.

این پزشک در پایان گفت: آخرین توصیه اسطوره ورزش مازندران این بود که از ورزشکاران و مردم خواست برای حفظ جان و سلامتی خود و عزیزان‌شان به توصیه‌های بهداشتی، توجه و به آنها عمل کنند تا گرفتار این بیماری منحوس نشوند.

انتهای پیام/۸۶۰۴۸/ج