آسیب شناسی دقیق ورزش استان، مهمترین وظیفه ستاد عالی ورزش

حسین زادگان، تشکیل ستاد عالی ورزش را فرصت خوبی برای پیگیری مطالبات ورزش استان دانست و تاکید کرد؛ آسیب شناسی دقیق ورزش استان مهمترین وظیفه این ستاد باید باشد. ‎

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،با حضور استاندار، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل ورزش و جوانان استان و برخی از مدیران کل دستگاه های اجرایی و دیگر مسئولان ذیربط، نخستین جلسه ستاد عالی ورزش مازندران در استانداری برگزار شد.

احمد حسین زادگان در نخستین جلسه ستاد عالی ورزش مازندران، که با حضور مسئولان ارشد استان در استانداری برگزار شد، ورزش را جزو موضوعات مهم استان دانست که نیازمند نگاه فرابخشی است.

استاندار مازندران تشکیل ستاد عالی ورزش را فرصت خوبی برای پیگیری مطالبات ورزش استان دانست و تاکید کرد؛ آسیب شناسی دقیق ورزش استان مهمترین وظیفه این ستاد باید باشد.

وی خواستار تشکیل کمیته های تخصصی در ذیل ستاد عالی ورزش استان شد و گفت: حوزه های ورزش همگانی، ورزش بانوان و ورزش قهرمانی باید به شکل بنیادین و زیربنایی دیده شوند و اعتقاد دارم با توجه به شرایط فعلی جامعه، موضوعات مرتبط با ورزش همگانی و ورزش بانوان در اولویت است.

حسین زادگان استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و هدفمند کردن پایان نامه های دانشجویی در رشته های ورزشی را در توسعه ورزش استان تاثیرگذار دانست و اظهار داشت؛ ستاد عالی ورزش زمانی نتیجه بخش خواهد بود که کارگروه های تخصصی علمی و عملی ذیل ستاد شکل گیرد و مصوبات ستاد نیز بصورت جدی پیگیری شود.

استاندار مازندران استقلال اقتصادی باشگاه های و هیات های ورزشی و امنیت اقتصادی ورزشکاران را مورد اشاره قرار داد و گفت : تهیه و تنظیم برنامه عملیاتی کوتاه مدت و میان مدت ، استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و حضور و پیگیری مدیران استان در بالاترین سطح می تواند دستاوردهای خوبی را برای ورزش استان به ارمغان آورد.

وی مازندران را استانی مستعد در همه رشته های ورزشی توصیف کرد و افزود؛ باید از انحصار گرایی در رشته های ورزشی پرهیز گردد و برای توسعه همه رشته ها برنامه ریزی کنیم.

حسین زادگان با بیان اینکه حوزه ورزش به تناسب گستردگی‌ اش نیازمند همراهی و مشارکت اقشار مردم و  همه دستگاه‌های مسئول است، ادامه داد: بی‌شک نقش مردم، مجمع خیرین و مشارکت‌های مردمی بیشتر از دستگاه‌های اجرایی و دولتی است و با همین نگاه در یک ساختار و سازوکار جدید با این شورا مشکلات ورزش احصا و آسیب‌شناسی می‌شود تا نقاط قوت حفظ شود و نقاط ضعف کاهش یابد.

استاندار با اشاره به ضرورت تحرک بیشتر در سطح ورزش همگانی و ورزش بانون در کشور و استان، گفت: از آن‌جایی که مردم مازندران به تناسب جمعیت، جزو استان‌های با اضافه وزن است و آمار بیماران قلبی و دیابتی نیز در آن بالاست و یکی از راه‌های جبران آن ورزش همگانی است، لازم است در قالب جلسات کارشناسی سیاستگذاری و برای ارتقای ورزش همگانی تصمیم‌گیری اساسی صورت گیرد.

دکتر حسن رنگرز نیز در این جلسه با اشاره باینکه مازندران نخستین استانی است که جلسه ستاد عالی ورزش را تشکیل داد افزود؛ یکی از تکالیف وزارت ورزش و جوانان در قانون جدید، برگزاری ستاد عالی ورزش در سطح ملی و استانی است که خوشبختانه استان ورزشی مازندران در این موضوع هم پیشگام بوده است.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران خواستار تشکیل چنین جلساتی در سطح شهرستان ها شد و تاکید کرد؛ پیگیری مسائل حوزه ورزش و همچنین توسعه ورزش در همه نقاط استان در دستور کار ورزش و جوانان است.
وی یکی از چالش های جدی حوزه ورزش را تعطیلی ۱۰ ماهه اماکن ورزشی در پی شیوع کرونا دانست و گفت : کاهش تاب آورزی حوزه ورزش نگرانی های جدی را در این زمینه بوجود آورد و با توجه به مطالبات جدی در این زمینه می توان در شهرهای نارنجی و در رشته های ورزشی کم برخورد و با رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد بازگشایی اماکن ورزشی باشیم.
دکتر رنگرز همچنین با اشاره به یکی از مصوبات ستاد عالی ورزش استان درخصوص عزل و نصب های ورزشی تاکید کرد ؛ با توجه به نزدیک بودن انتخابات و لزوم ایجاد آرامش در فضای ورزش استان، هرگونه عزل و نصب در هیات های ورزشی ممنوع است .