اشکالات وارد شده بر اساسنامه فدراسیون فوتبال از زبان آذری

من ایرادات اساسنامه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ استخراج کردم. باید ساختار سازمان فدراسیون مشخص شود که این سازمان بر اساس اساسنامه فیفا کار می‌کند و یا یک شرکتی است که تحت قوانین تجارت در کشور ما فعالیت می‌کند. ایراد اساسی‌ام به نوع اساسنامه است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سعید آذری در جمع خبرنگاران بعد از دیدار پیکان و فولاد که منجر به پیروزی سرخپوشان اهوازی شد، اظهار داشت:

امروز یک بازی فوق‌العاده سخت داشتیم و دو تیم تا آخرین لحظه دست از تلاش برنداشتند. بادی که در ورزشگاه در حال وزیدن بود بازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کمی سخت کرد.

وی افزود:

من از بچه‌های تیممان تشکر می‌کنم که تا آخر جنگیدند و از همه هوادارانمان که این مسیر طولانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آمدند، تشکر می‌کنم. از جواد نکونام و کادر فنی هم برای این برد تشکر می‌کنم. ما ۳۰ امتیازی شدیم و امیدوار به آینده. فولاد راه سختی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای آینده دارد.

مدیرعامل فولاد تاکید کرد:

هدف ما مبارزه تا آخرین لحظه است، کار کردن با نکونام برای من افتخار است. هیچ فشاری به نکونام نیاورده‌ایم. فقط می‌خواهیم تا آخرین لحظه تلاششان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کند.

آذری در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال گفت:

در مورد آدم‌ها در انتخابات صحبت نمی‌کنم. آقای بهاروند سال‌ها مدیر باشگاه بوده، آقایان نبی، کاشانی و تمام کسانی که  کاندیدا شدند همه زحمت کشیده‌اند، ولی وقتی می‌بینیم کسانی برای هیأت رئیسه کاندیدا شده اند که فقط از مدیریت کت و شلوار پوشیدنش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یاد گرفته‌اند و یکسری آدم آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از بیرون ساپورت می‌کنند، این اصلا خوب نیست. بحث اساسی من فقط اصلاح این اساسنامه است. علی‌رغم صحبت‌های آقای نصیرزاده در رابطه با اینکه اساسنامه مشکلی ندارد، من معتقدم اساسنامه ایرادات بزرگی دارد.

 

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان افزود:

من ایرادات اساسنامه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ استخراج کردم. باید ساختار سازمان فدراسیون مشخص شود که این سازمان بر اساس اساسنامه فیفا کار می‌کند و یا یک شرکتی است که تحت قوانین تجارت در کشور ما فعالیت می‌کند. ایراد اساسی‌ام به نوع اساسنامه است.

وی درباره نقش وزارت ورزش و اعمال نظرش در انتخابات فدراسیون فوتبال تصریح کرد:

من این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ توهین به اعضای مجمع می دانم. در دوره‌های قبل هم همین شایعات بوده است. من فکر نمی‌کنم آقای سلطانی‌فرد وزیر محترم ورزش و معاونین‌شان با این شیوه بخواهند دخالت کنند و گذشته نیز نشان داده است که مجمع تصمیمات خودش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گیرد. از اعضای مجمع خواهشمندم که با درایت و طبق همین اساسنامه از ۱۰ نفر از اعضای مجمع و دبیرکل  برای بازنگری اساسنامه سوال کنند و قبل از برگزاری انتخابات دست به تغییر اساسنامه بزنند.

آذری در رابطه با اینکه آیا انتخابات فدراسیون فوتبال از قبل تعیین شده است، گفت:

من این را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌گویم که همه چیز تعیین شده است. اگر کسی توصیه هم شده باشد، خود مجمع بررسی و انتخاب می‌کند.