سومین مرحله اردوی آماده سازی
تاریخ: ۱۴:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۱
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
وزنه برداران معلول شرایط اندونزی را درمازندران تجربه می کنند!

سرپرست تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلوان گفت که سومین مرحله اردوی این تیم به خاطر نزدیکی شرایط آب و هوایی اندونزی با مازندران در ساری برپا شده است .

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سومین مرحله اردوی آماده سازی و تمرینات گروهی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان برای حضور در بازی های پارا آسیایی اندونزی از عصر شنبه به میزبانی مازندران در ساری آغاز شد.
محمد جورابلو شنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت که در این اردو ۱۴ ملی پوش وزنه برداری تا ۱۲ خرداد ماه در ساری زیر نظر کادر فنی تیم ملی تمرین خواهند کرد.
وی اسامی این وزنه برداران را نادر مرادی ، روحالله رستمی ، مجید فزرین ، سید حامد صلحی پور(تهران) ، سامان رضی(گیلان) ، امیر جعفری ، سیدیوسف یوسفی(البرز) ، حمزه محمدی(مازندران) ، صمد عباسی ، علیرضا ایزدی (کرمانشاه) ، منصور پورمیرزایی(کرمان) ، علی اکبر قریب شی (فارس) ، سیامند رحمان (آذربایجان غربی) ، محمدرضا رجبی (قزوین) اعلام کرد .گ
جورابلو گفت که تمرینات این مرحله با نظارت علی اصغر رواسی ، سرمربی تیم ملی و با همراهی محمدجواد رازی و احمد ملاحسینی برگزار می شود و علی محمودی نیز به عنوان مربی استانی مدعو در کنار کادر فنی حضور دارد.
سرپرست تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان با بیان اینکه همه مدعیان حضور در تیم ملی دراین مرحله حضور و رقابت بسیاری جدی برای قرار گرفتن در ترکیب نهایی را دارند ، اضافه کرد : کادر فنی تیم ملی را با احتساب عملکرد مطلوب ملی پوشان و رکوردگیری بهتر از شرایط تمرینی و عملکردی انتخاب خواهد کرد.
سومین دوره بازی های پاراآسیایی ۱۲ تا۲۱ مهر ماه امسال و با حضور سه هزار و ۵۸۹ ورزشکار از ۴۳ کشور قاره کهن و در ۱۸ رشته ورزشی به میزبانی اندونزی برگزار خواهد شد. در این بازی ها ٦٨٥ مدال توزیع می شود که از این تعداد ٣٠٠ نشان برای زنان، ٣٤٣ مدال برای مردان و ٤١ گردن آویز در میکس و تیمی است.
ایران نیز با ۳۰۱ ورزشکار در قالب بزرگترین کاروان ورزشی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ۱۳ رشته ورزشی پارا شنا، پارا دوومیدانی، دوچرخه سواری در بخش پیست، پارا وزنه برداری، پارا تیراندازی، پارا تیراندازی با کمان، گلبال، جودو ، پارا تنیس روی میز، والیبال نشسته، شطرنج و بسکتبال با ویلچر در این رویداد بزرگ ورزشی شرکت می کند که اضافه شدن رشته بوچیا به این دوره از بازیها در انتظار تایید کمیته برگزاری رقابت هاست.
ایران در دومین دوره این بازی ها در اینچئون کره جنوبی در ۱۶رشته ورزشی شرکت داشت که موفق شد با کسب ۱۲۰ مدال (۳۷ طلا، ۵۲ مدال نقره و ۳۱مدال برنز ) بعد از کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن به مقام چهارم دست یابد.
ایران در اولین دوره بازی های پاراآسیایی که در سال ۲۰۱۰ در گوانگژو چین برگزار شد، با کسب ۸۰ مدال (۲۷ طلا، ۲۴ نقره و ۲۹ برنز) در رده چهارم قرار گرفت.

پاسخی بگذارید