تاریخ: ۱۹:۳۲ :: ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
نام نویسنده: مرتضی خالقی

جولن لوپتگی، سرمربی تیم ملی اسپانیا، پس از روزها انتظار سرانجام فهرست ۲۳ نفره نهایی لاروخا برای جام جهانی را اعلام کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

ابتدا قرار بود این فهرست روز جمعه اعلام شود ولی به دلیل برگزاری مراسم تجلیل از اینیستا در باشگاه بارسلونا و اینکه برنامه وداع با این اسطوره تحت تاثیر قرار نگیرد، اعلام فهرست نهایی به امروز موکول شد.

به دلیل همگروهی تیم ملی کشورمان با اسپانیا طبعا فهرست نهایی لاروخا این بار برای ما از اهمیتی به مراتب بیشتری برخوردار است.

 

 

 

 

ساعاتی پیش مارکا پیش بینی کرد که شش بازیکن رئال(راموس، ایسکو، آسنسیو، لوکاس واسکز، کارواخال و ناچو) در این فهریت قرار می گیرند و کهکشانی ها پس از سال ها بار دیگر بیشترین نماینده را در تیم ملی اسپانیا داشته باشند.

 

حضور یا عدم حضور موراتا در فهرست ۲۳ نفره نیز در هفته های اخیر به سوژه شماره یک رسانه های اسپانیایی تبدیل شده بود. تعداد مدافعان دعوت شده نیز از دیگر موضوعات موردبحث کارشناسن اسپانیایی در روزهای گذشته بود. دسته ای دعوت از هفت مدافع را کافی می دانستند و برخی دیگر روی هشت مدافع تاکید داشتند.

 

 

 

 

فهرست نهایی اسپانیا به شرح زیر است:

 

 

 

 

دروازه بان ها:

دخیا(منچستریونایتد)، په په رینا (ناپولی)، کپا آریسابالاگا(بیلبائو)

 

مدافعان:

راموس(رئال)، ناچو(رئال)، کارواخال(رئال)، پیکه(بارسلونا)، اودریوسولا(سوسیداد)، آلبا(بارسا) ، آسپلیکوئتا(چلسی)، ناچو مونرئال(آرسنال)

 

هافبک ها:

ایسکو(رئال)، داوید سیلوا(سیتی)، بوسکتس(بارسا)، اینیستا(بارسا)، لوکاس واسکز(رئال)، کوکه(اتلتیکو)، تیاگو آلکانتارا (بایرن)، آسنسیو(رئال)، سائول(اتلتیکو)

 

مهاجمان:

دیگو کاستا(اتلتیکو)، رودریگو(والنسیا)، آسپاس(سلتا)

 

 

 

 

همانطور که انتظار می رفت، اثری از نام آلوارو موراتا در این فهرست نیست و او را باید غایب بزرگ لاروخا دانست. موراتا که برای پیشرفت و رسیدن به جایگاهی ثابت در تیم ملی از رئال جدا شد و به چلسی پیوست حالا نتیجه تصمیم اشتباه خود را می بیند.

ویتولو نیز جایی در فهرست لاروخا ندارد ضمن اینکه سورپرایز بزرگ لوپتگی را نیز باید ناچو مونرئال دانست. ستاره آرسنال در عین ناباوری، جای مارکوس آلونسو را گرفت.

همچنین از دیگر غایبان مهم فهرست نهایی لاروخا می توان به سرجی روبرتو از بارسلونا و مارک بارترا از بتیس اشاره داشت.

پاسخی بگذارید