تاریخ: ۱۸:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

هافبک تیم ملی کشورمان با حضور در لیست نهایی تیم ملی برای سومین بار جام جهانی را تجربه کرده و در کنار بازیکنان بزرگی که به این افتخار دست یافته اند قرار می گیرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

حضور نام مسعود شجاعی در لیست نهایی کارلوس کی روش برای رقابت های جام جهانی این هافبک ۳۳ ساله و آبادانی را در آستانه خلق یک رکورد جالب قرار داده است. سه دوره حضور در جام جهانی افتخاری است که کمتر بازیکنی در دنیا فوتبال ممکن است به آن دست یابد.

۲۰۰۶-اولین بار مسعود شجاعی در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان توانست حضور در جام جهانی را تجربه کند. او در این دوره از مسابقات به عنوان یک بازیکن جوان در تیم ملی حضور داشت و در بازی سوم تیم ملی از همان نیمه اول جانشین نصرتی مصدوم شد.

۲۰۱۴- او در جام جهانی ۲۰۱۴ اما یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی بود هرچند در بازی اول روی نیمکت نشست و دقیقه ۸۹ به جای خسرو حیدری به میدان آمد. در بازی با آرژانتین اما شجاعی در ترکیب اصلی بود و نمایش خوبی هم داشت. او در دقیقه ۷۶ بازی جای خودش را به خسرو حیدری داد. دربازی با بوسنی در ترکیب اصلی بود اما در ابتدای نیمه دوم جای خودش را بازهم به خسرو داد.

۲۰۱۸-او در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ بازهم یکی از بازیکنانی بود که توسط کی روش به تیم ملی دعوت شد هرچند برخی اتفاقات مربوط به حضور اودر آن بازی خاص اروپایی باعث شد مدتی از ترکیب تیم ملی دور شود. او در بازی برابر چین، ازبکستان، قطرو همچنین بازی های برگشت ازبکستان و چین برای تیم ملی به میدان رفت. او همچنین در دوبازی دوستانه اخیر تیم ملی برابر الجزایر و تونس در ترکیب تیم ملی قرار گرفت.

در کنار بزرگان

مسعود شجاعی با حضور در سومین دوره جام جهانی در ایران صاحب یک رکورد شد و در کنار ستارگان مطرح فوتبال جهان قرار گرفت که شانس رسیدن به این افتخار را داشته اند. در حال حاضر بیشترین تعداد حضور در جام جهانی ۵ دوره است که افراد سرشناسی چون لوئیجی بوفون، لوتار ماتئوس و آنتونیو کاباخال از مکزیک به آن دست یافته اند. بوفون این شانس را داشت که در صورت صعود ایتالیا با شش دوره حضور، دست نیافتنی شود.

اما مسعود شجاعی با سه دوره حضور در جام جهانی در کنار بازیکنان بزرگی چون یورگن کلینزمن، گابریل باتیستوتا، روبرتو باجیو، دیوید ویا، دیه گو فورلان، آرین روبن، رائول گونزالس، میشل پلاتینی و … قرار می گیرد.

پاسخی بگذارید