تاریخ: ۱۸:۳۸ :: ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

بختیار رحمانی یکی از بازیکنانی است که فصل جالبی را پشت سر گذاشت. او در نیم فصل اول در پیکان، به مقام دومی رسید و بعد از آن در نیم فصل دوم توانست با ذوب‌آهن این عنوان را در پایان فصل کسب کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

رحمانی که قراردادش با ذوب‌آهن اصفهان به پایان رسیده، در مورد بازی سختی که مقابل تیم سابقش یعنی استقلال داشتند و از دور مسابقات حذف شدند و همچنین شرایط خودش صحبت می‌کند.

چطور شد بعد از پیروزی که در بازی رفت به دست آوردید، در بازی برگشت مقابل استقلال باختید؟

می‌بازیم. متاسفانه در این بازی شانس با ما یار نبود. نمی‌خواهیم بهانه بیاوریم اما واقعا داور خوب نبود. به راحتی می‌توانم این جمله را بگویم که داور عمانی ترسو بود و تا به حال چنین داوری در عمرم ندیده بودم. نه فقط به خاطر سوت‌هایی که می‌زد، بلکه از دقیقه ۵ به بعد کاملا مشخص بود که از جو ورزشگاه ترسیده بود و نمی‌توانست درست تصمیم بگیرد. داور بازی ما واقعا خوب نبود. البته نمی‌شود گفت برد و باخت در این بازی تقصیر داور بود اما سوت‌هایش واقعا به ضرر ذوب‌آهن زده شد.

در این بازی هم یک خطا روی شما انجام شده بود که مشکوک به پنالتی بود اما داور به راحتی از آن گذشت…

به خدا من بعد از این خطا یکی، ۲ دقیقه توی شوک بودم که چرا داور پنالتی نگرفت. در آن صحنه پژمان منتظری کاری با توپ نداشت و فقط دیدم یکی از پشت من را له کرد. بعد از این اتفاق، چند بار رفتم سمت داور و برایش توضیح دادم اما پنالتی نگرفت و از صحنه رد شد. باز هم می‌گویم آن خطا صددرصد پنالتی بود. شاید اگر این پنالتی گرفته می‌شد شرایط بازی فرق می‌کرد چون خطایی که انجام شد، احتمالا دقیقه ۳۰، ۳۱ بود و در آن لحظه اگر بازی را به تساوی می‌کشاندیم، کار تمام می‌شد.

مثل پنالتی که برای استقلال گرفته شد و شرایط بازی را تغییر داد…

دقیقا. البته خطایی که روی من صورت گرفت، خیلی واضح‌تر بود که پنالتی است اما شاید چون سانتر از کنار بود داور روی این خطا دقت نداشت. به هر حال کاملا مشخص بود که قضاوت برای داور عمانی در جو ورزشگاه آزادی سخت بود چون اگر اینطور نبود حداقل باید ۲ بازیکن استقلال را اخراج می‌کرد. من به خاطر خطاهایی که انجام شد از فرشید باقری خیلی دلخورم. درست نیست یک بازیکن با کف پا بیاید روی بازیکن رقیب. به هر حال بازی تمام می‌شود و دوباره چشم در چشم می‌شویم. درست نیست آدم کاری کند که دیگر نتواند در چشم طرف مقابل نگاه کند. نکته جالب این است که داور برای این خطا به باقری کارت نداد. من وقتی پا شدم فکر می‌کردم داور کارت قرمز مستقیم به باقری داده اما کارت زرد هم نداده بود.

به هر حال بازی تمام شد و ذوب‌آهن اصفهان از دور مسابقات کنار رفت…

بله، بازی تمام شد. من واقعا روز اولی که باختیم آنقدر ناراحت بودم که هیچ چیز برایم زیبا نبود اما بعد از آن، دیدم چقدر بازی به لحاظ فوتبالی قشنگ بود. من فکر می‌کنم همه آنهایی که بازی را دیدند از آن لذت بردند.

بازی زیبایی بود چون تا لحظه آخر ۲ تیم حملات خوبی داشتند اما ربیع عطایا قدر  موقعیت لحظه آخری را ندانست…

بعضی وقت‌ها هر کاری کنیم آن اتفاقی که باید بیفتد نمی‌شود. ربیع می‌توانست آن توپ را گل کند اما نشد. هر چه بود تمام شد. فقط این را می‌گویم که بازی خیلی قشنگی بود و هر ۲ تیم فوتبال قشنگی را به نمایش گذاشتند.

ظاهرا میلاد فخرالدینی هم در این بازی دچار مصدومیت شد…

میلاد را خیلی بد زدند. او در رختکن هم خیلی درد داشت اما برگشت و ادامه داد. ظاهرا استخوان روی پایش ترک خورد که به خاطر ضربه بدی بود که تیام به پایش زد. متاسفانه صحنه بدی بود و باعث شد میلاد الان شرایط سختی داشته باشد.

در این بازی، شاهد شعارهای زیادی هم علیه امیر قلعه‌نویی بودیم…

بله، جو ورزشگاه خوب نبود. متاسفانه یکسری هواداران خیلی فحاشی کردند که این درست نیست. به هر حال آقای قلعه‌نویی سال‌ها در استقلال زحمت کشیده و افتخارات زیادی کسب کرده که باید به این مساله احترام گذاشت و گذشته را همیشه به خاطر داشت. آقای قلعه‌نویی آنقدر مربی خوبی است که هر بازیکنی دوست دارد شاگردش باشد. امیرخان و بازیکنان قدیمی استقلال برای این تیم زحمت کشیدند. الان من نمی‌دانم چرا هواداران فحاشی می‌کردند؟ یعنی انتظار دارند چه شود؟ بازی را واگذار کنیم؟ به هر حال ما همانطور که به استقلال تعهد داشتیم، به تیم‌های بعدی‌مان هم متعهد هستیم و باید در زمان قرارداد، تمام تلاش‌مان را برای موفقیت تیم انجام دهیم. باز هم می‌گویم کمک و لطفی که امیرخان به استقلال داشت کسی نداشت. این فحاشی‌ها دور از انصاف و واقعا ناراحت‌کننده بود.

از آینده قلعه‌نویی خبر دارید؟ اینکه به چه تیمی می‌رود؟

وا… خبر ندارم و فعلا در حال استراحت هستم.

 

اما خبر رسید قلعه‌نویی ۲ روز قبل از بازی در تمرین از بازیکنان خداحافظی کرد و حلالیت خواست…

امیرخان ۳ ماه است که این حرف را می‌زند و می‌گفت وقتی به پایان فصل نزدیک می‌شوم حتی اگر قرارداد داشته باشم، از بازیکنانم در آن فصل حلالیت می‌خواهم. این مساله به معنای خداحافظی نبود.

خودت پیشنهادی داشتی؟

مگر می‌شود پیشنهاد نداشته باشم؟ حتما پیشنهاد هست اما فعلا می‌خواهم استراحت کنم تا جایی بروم که بتوانم بازی‌های خوبی انجام دهم. من علاوه بر آقای قلعه‌نویی، باید از آقای آذری و همبازیانم در ذوب‌آهن تشکر کنم که یک فصل خوب کنار هم داشتیم. ذوب‌آهن تیم فوق‌العاده‌ای است که مسوولان باشگاهش هم کاربلد هستند.

پاسخی بگذارید