گزارشی مفصل از یک روز مهم در وطنی ؛
تاریخ: ۱۰:۳۳ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
در بازدید ناظر ویژه AFC از استادیوم شهید وطنی قائمشهر چه گذشت !؟ + تصاویر

الزامات مهم برای آماده سازی مسابقات همچون بازسازی و تعمیر سکوها ، جایگاه اصحاب رسانه ، نورافکن ، اسکوربورد ، اتاق کنفرانس و غیره است که در این شهرستان تخریب ضلع شرقی شهید وطنی در حال انجام شدن است که با تخصیص اعتبار ، جایگاه هوادارن به زودی مرمت خواهد شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ورزشگاه شهید وطنی با حدود نیم قرن سابقه ، یکی از قدیمی ترین ورزشگاههای مازندران به شمار می رود که در مرکز شهر قائمشهر واقع است .
این ورزشگاه بیش از هشت هزار نفر ظرفیت دارد اما در زمان های خاص مسابقات بخصوص برگزاری مسابقات دربی تا ۱۵ هزار تماشاگر را در خود جای می دهد.
فرسودگی ورزشگاه شهید وطنی یکی از دغدغه های مهم مسئولان باشگاه نساجی ، هواداران این تیم و مسئولان ورزشی مازندران و قائمشهر در سال های اخیر بوده است که در این راستا در آذر ماه سال گذشته مشاور وزیر ورزش و جوانان از این ورزشگاه بازدید به عمل آورد و ۳۱۰ میلیون تومان اعتبار ملی را برای این ورزشگاه در نظر گرفت .
در اردیبهشت ماه امسال تیم نساجی مازندران پس از ۲۴ سال انتظار با صعود به پله دوم به لیگ برتر صعود کرد و از اینرو آماده سازی ورزشگاه شهید وطنی برای بازی های لیگ برتر بلافاصله پس از صعود تیم نساجی با بازسازی سکوها اغاز شد .
در این راستا علاوه بر مسئولان مازندران ، وزیر ورزش و جوانان از این ورزشگاه بازدید به عمل آورد و این وعده را داد که این ورزشگاه در الویت قرار بگیرد.
همچنین برای اینکه در این ورزشگاه بازی های فوتبال لیگ برتر به صورت استاندارد برگزار شود ، روز گذشته ‘ چهارشنبه ‘ سهیل مهدی دبیر کمیته صدور مجوز حرفه ایی فدراسیون فوتبال با حضور در این ورزشگاه به ارائه الزامات مسابقات پرداخت.
الزامات مهم برای آماده سازی مسابقات همچون بازسازی و تعمیر سکوها ، جایگاه اصحاب رسانه ، نورافکن ، اسکوربورد ، اتاق کنفرانس و غیره است که در این شهرستان تخریب ضلع شرقی شهید وطنی در حال انجام شدن است که با تخصیص اعتبار ، جایگاه هوادارن به زودی مرمت خواهد شد.

رئیس هیأت فوتبال مازندران: کمبودهای ورزشگاه وطنی برطرف می‌شود/ ضرورت سرعت‌بخشی در ساخت ورزشگاه

رئیس هیأت فوتبال استان مازندران با بیان اینکه ورزشگاه شهیدوطنی قائم‌شهر فاقد رختکن، اتاق پزشک، اتاق داوران و اتاق کنترل دوپینگ است، گفت: همه این کمبودها قابل حل است به شرط آنکه همه دست به دست هم دهند تا استانداردها بیشتر رعایت شود.

غلامرضا بهروان در بازدید از ورزشگاه شهیدوطنی قائم‌شهر که عصر امروز انجام شد با بیان اینکه حضور در لیگ‌ برتر صرف صعود نیست و باید ساختارهای زیادی مهیا شود تا تیم مجوز حرفه‌ای و مجوز بازی در شهر خودش را اخذ کند، اظهار کرد: پیگیر این قضیه شدیم تا ورزشگاه شهیدوطنی هرچه زودتر ترمیم و تجهیز شود.

وی افزود: مسؤولان و خود باشگاه نساجی می‌دانند که باید امکانات و زیرساخت‌هایی را آماده کنند و در حال حاضر ورزشگاه متعلق به اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان است و بخش‌هایی از آن مثل زمین و چمن آماده است و بخش‌هایی مانند جایگاه خبرنگاران، میکسون، رخت‌کن‌ها باید مهیا شوند.

رئیس هیأت فوتبال استان مازندران تصریح کرد: زمان ما تا شروع رقابت‌ها زیاد نیست و باید حداقل‌ها را آماده کنیم چرا که بازی در سطح یک فوتبال ایران با بازی در لیگ‌ یک فرق دارد.

بهروان با بیان اینکه ورزشگاه شهیدوطنی قائم‌شهر فاقد رختکن، اتاق پزشک، اتاق داوران و اتاق کنترل دوپینگ است، اظهار کرد: همه این کمبودها قابل حل است به شرط آنکه همه دست به دست هم دهند تا استانداردها بیشتر رعایت شود.

وی ادامه داد: ورودی و خروجی تماشاگران باید اصلاح شود و می‌توانیم ایده دهیم تا پیمانکاران طبق آن عمل کنند چرا که حق مردم قائم‌شهر و تیم فوتبال نساجی است که در ورزشگاه شهیدوطنی بازی کنند.

رئیس هیأت فوتبال استان مازندران افزود: اعتباراتی برای بازسازی ورزشگاه از سوی وزارت ورزش در نظر گرفته شده است ولی این اعتبارات باید از قوه به فعل درآید تا پیمانکاران با سرعت بیشتری کار کنند و نگرانی آنها باید از بین برود.

بهروان تصریح کرد: با توجه به زمان باقی‌مانده باید بسیجی و جهادی کار کنیم و اولویت این ورزشگاه، رختکن، نور، صندلی‌گذاری و اسکوربرد است.

 

رئیس کمیته صدور مجوز فدراسیون فوتبال در بازدید از استادیوم وطنی عزم و اراده جدی در بازسازی ورزشگاه شهیدوطنی به چشم می‌خورد/ مسؤولان بعد از بازسازی به فکر ساخت استادیوم مجهز باشند

رئیس کمیته صدور مجوز فدراسیون فوتبال در بازید از استادیوم شهید وطنی قائم‌شهر گفت: عزم و اراده خوبی در سطح شهر ایجاد شد و قبل از اینکه ما بازدید کنیم الزامات لازم در حال انجام بود و مسؤولان، شورای شهر و اداره کل ورزش و جوانان استان و هیأت فوتبال کار خود را آغاز کردند.

سهیل مهدی عصر امروز در حاشیه بازدید از ورزشگاه شهیدوطنی با بیان اینکه صعود تیم فوتبال نساجی مازندران را به لیگ‌‌ برتر تبریک می‌گویم، اظهار کرد: امیدوارم این تیم خوب مردمی و دوست‌ داشتنی در لیگ ماندنی باشد و ما همواره حضور هواداران پرشور نساجی را در بازی‌ها ببینیم.

وی افزود: عزم و اراده خوبی در سطح شهر ایجاد شد و قبل از اینکه ما بازدید کنیم الزامات لازم در حال انجام بود و مسؤولان، شورای شهر و اداره کل ورزش و جوانان استان و هیأت فوتبال کار خود را آغاز کردند.

رئیس کمیته صدور مجوز فدراسیون فوتبال تصریح کرد: برای لیگ‌ برتر یکسری الزامات مورد نیاز است که از جمله می‌توان به نورافکن و نور استاندارد، اسکوربرد، سکوهای تماشاگران، جایگاه اصحاب رسانه و اتاق کنفرانس اشاره کرد.

مهدی با بیان اینکه سکوها باید به ساماندهی مناسب برسد و امنیت تیم‌های میزبان و مهمان در طول بازی حفظ شود، اظهار کرد: اتاق پزشکی و اتاق کنترل دوپینگ هم برای یک تیم لیگ‌ برتری ضروری است.

وی ادامه داد: فضاسازی استادیوم در حال انجام است و باید تا قبل از شروع بازی‌ها در لیگ جدید به اتمام برسد و قول‌هایی داده شد و امیدواریم کار اجرایی اجازه دهد با وجود تلاش‌های انجام شده مانعی به وجود نیاید.

رئیس کمیته صدور مجوز فدراسیون فوتبال افزود: مشکل بزرگ ما قدیمی بودن استادیوم شهید وطنی است و اینکه در بافت مسکونی شهر قرار گرفته و امیدواریم بتوانیم مشکلات موجود را حل کنیم.

مهدی تصریح کرد: طی بازدید امروز، اراده و عزم قوی برای مهیا ساختن ورزشگاه وطنی برای میزبانی از تیم‌های لیگ‌ برتری را دیدیم و این همت و یکپارچگی کمتر در شهرهای دیگر وجود دارد و امیدواریم این ویژگی مستدام باشد.

وی با بیان اینکه دو ماه تا شروع مسابقات لیگ‌ برتر باقی‌مانده است و ما ایرانی‌ها همیشه نشان دادیم که در بحران توانستیم مسائل را با وحدت حل کنیم، اظهار کرد: مردم قائم‌شهر نیاز به این ورزشگاه دارند و دوست نداریم روزی برسد که تیم به ناچار در خارج از خانه بازی کند.

رئیس کمیته صدور مجوز فدراسیون فوتبال ادامه داد: مازندران، استان مستعد ورزش فوتبال است و اگر ورزشکاران متولد این استان که در لیگ‌ برتر توپ می‌زنند را بشماریم دو یا سه تیم را تشکیل می‌دهند و حیف است استانی با این ظرفیت کمپ و استادیوم مجهز و زیرساخت مناسب برای ورزش فوتبال نداشته باشد و اگر ایجاد شود یکی از قطب‌های قوی و پشتیبان تیم ملی در تمام رده‌های فوتبال خواهد بود.

مهدی در پایان از تمام مسؤولان خواست تا بعد از بازسازی ورزشگاه شهید وطنی به فکر ساختن یک استادیوم خوب و استاندارد باشند.

 

** اعتبار اولیه ۲ میلیارد تومانی برای تعمیر و بازسازی
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، از اعتبار اولیه ۲ میلیارد تومانی برای تعمیر وبازسازی ورزشگاه شهید وطنی خبر داد .
غلامرضا رضوی با بیان اینکه هم اکنون سه پیمانکار ، کار را در اختیار گرفته اند ، گفت : تخریب ضلع شرقی استادیوم شهید وطنی انجام شده تا مابقی کارها صورت گیرد .
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قائمشهر تجهیزات استادیوم شهید وطنی را اعم از روشنایی ، اسکوربورد و صندلی اعلام کرد .
رضوی با اشاره به اینکه این ورزشگاه ظرفیت ۱۵ هزار تماشاگر را دارد ، افزود : با طراحی های به عمل آمده بنا است تا به ظرفیت این ورزشگاه تا ۲ هزار نفر اضافه شود .

** آغاز احداث پارکینگ در جنب ورزشگاه شهید وطنی
رئیس شورای شهر شهرستان قائمشهر روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پارکینگ نیاز اصلی در مسابقات لیگ برتر است ، افزود : با پیگیری ها به عمل امده میان اعضای شورا و شهرداری با کانون فرهنگی و پرورشی آنان متقاعد شده اند تا از آن مکان به مکان دیگری انتقال یابند تا در این مکان پارکینگ احداث شود .
کانون فرهنگی و پرورشی در جنب استادیوم شهید وطنی واقع شده است.
افشین حسین زاده از توافق شورا با سرمایه گذار برای احداث پارکینگ در مکان کانون فرهنگی و پرورشی خبر داد و گفت که بنا است این پارکینگ در هشت طبقه به بهره برداری برسد .
وی زمان به بهره برداری رسیدن این پارکینگ را تا ۶ ماه آینده اعلام کرد .
رئیس شورای شهر قائمشهر همچنین از دیدار اعضای شورا با مدیرکل ورزش و جوانان مازندران خبر دادو افزود :در آن جلسه ستاد اجرایی استادیوم شهید وطنی تشکیل شد و بنا شد تا با آمدن نماینده فدراسیون فوتبال ایران اشکالات به ما ارائه و درصدد رفع آن برآئیم .

 

منبع گفتگو :فارس و ایرنا

پاسخی بگذارید