همراه با اردیبهشتی رویایی ؛
تاریخ: ۱۱:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
ماهی بیادماندنی برای فوتبالی های مازندران/از ترکیدن بغض ۱۲ ساله تا صعودهای پی در پی !

این موضوع طبیعی است و بی شک علاقمندان به فوتبال از هر رشته دیگر ورزشی بیشتر است.فوتبال در وجود همه ی مردم است و مازندرانی ها هم در فوتبال نیاز به تعریف ندارند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،فوتبال در مقایسه با سایر رشته های ورزشی شاید طرفداران زیادتری داشته باشد . این موضوع طبیعی است و بی شک علاقمندان به فوتبال از هر رشته دیگر ورزشی بیشتر است.فوتبال در وجود همه ی مردم است و مازندرانی ها هم در فوتبال نیاز به تعریف ندارند.علی رغم موفقیت های زیاد فوتبالی های مازندران، شاید نقطه کور فوتبال مازندران در چندین سال اخیر نداشتن تیم لیگ برتری بود که همیشه مورد انتقاد کارشناسان و اهالی فن قرار می گرفت و شاید دیگر موفقیت های این رشته ی ورزشی در استان مازندران دیده نمی شد. عملکرد خوب هیات فوتبال استان مازندران در چند سال اخیر زیر سایه نداشتن تیم لیگ برتری مخفی میشد. برگزاری لیگ های منظم در تمامی رده های سنی، آموزش داوران تراز اول و حضور در سطح بالای کشور و حتی آسیا، حضور بانوان توانمند در تمامی مقاطع از داوری و فوتبال گرفته تا نظارت و فوتسال و فوتبال ساحلی، حضور بازیکنان ملی در تمامی رده های سنی و داشتن سهمیه لیگ های متعدد لیگ برتری و حضوری موفق در تمامی رده ها برگ برنده فوتبال مازندران در چند سال اخیر بود. اما در این بین نداشتن تیم لیگ برتری بزرگسالان همیشه هیات فوتبال استان مازندران و شخص مهندس بهروان ریاست این هیات را مورد انتقاد قرار می داد.اردیبهشتی رویایی فرا رسید و فوتبال مازندران نقطه تاریکش را روشن دید . اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ماهی پر فروغ برای فوتبالی های مازندران بود، جایی که هم مازندران بغض ۱۲ ساله اش ترکید و لیگ برتری شد و هم در سنین مختلف صعود های جذاب و روزهای خوشی را تجربه کرد تا اینبار هیچ نقطه تاریکی در فوتبال مازندران باقی نگذارد. در ادامه این گزارش به افتخارات مختلف فوتبال مازندران در ماه اردیبهشت ۱۳۹۷ می پردازیم :

حضور سید وحید کاظمی به عنوان نماینده داوران ایران در دوره داوران الیت ۲۰۱۸ – آسیا

کنفدارسیون فوتبال آسیا از داور بین المللی فوتبال کشورمان دعوت کرد تا در دوره داوران الیت ۲۰۱۸ – آسیا شرکت کند.کنفدارسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای به محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرد، با توجه به ارزیابی ناظران داوری ای اف سی از بازی اول و دوم  سید وحید کاظمی – داور بین المللی فوتبال کشورمان در رقابت های لیگ برتر ، وی توانست با موفقیت این ارزیابی را پشت سر بگذارد. برهمین اساس کنفدراسیون فوتبال آسیا از کاظمی دعوت کرد تا در این دوره حضور پیدا کند. این کلاس از ۶ تا ۹ سپتامبر ۲۰۱۸ (۱۵ تا ۱۸ شهریورماه ۹۷) در کوالالامپور برگزار می شود.لازم به توضیح است، علیرضا فغانی، موعود بنیادی فر، بیژن حیدری، پیام حیدری، حسن اکرمی و سید وحید کاظمی جزو داوران الیت ایرانی آسیا هستند.

صعود تيم جوانان نساجی به لیگ دسته یک فوتبال کشور

تیم فوتبال جوانان نساجی قائمشهر در منطقه شمال به لیگ دسته یک جوانان کشور صعود کرد.آخرین دیدار جوانان نساجی قائمشهر در منطقه شمال امروز در ورزشگاه شهید وطنی برگزار شد که طی آن تیم نساجی موفق شد با دو گل ملی‌پوشان تبریز را شکست دهد.گل‌های نساجی را در این دیدار محمد عباسی و امیر میرزایی به ثمر رساندند.جوانان نساجی با این پیروزی توانستند جواز حضور در مسابقات لیگ دسته یک جوانان کشور را بدست بیاورند و در ادامه موفقیت‌های فوتبال قائمشهر در اردیبهضشت، افتخاری دیگر نصیب این شهر کنند.

 

صعود امیدهای نساجی به لیگ برتر فوتبال کشور

تیم فوتبال امید نساجی با غلبه بر پارس جنوبی به لیگ برتر صعود کرد.این خبری بود که شهر خسته را قبل از لیگ برتری شدن بزرگسالانشان از خستگی درآورده بود.امیدهای نساجی زودتر از بزرگانشان راهی لیگ برتر شدن و راه را برای نساجی بزرگ باز کرده بودند.تیم فوتبال امید نساجی در آخرین دیدار مرحله نهایی لیگ دسته اول، در اصفهان به مصاف پارس جنوبی جم رفت که موفق شد با دو گل به پیروزی دست پیدا کند.

گل‌های این دیدار را احسان قهاری در دقایق ۵ و ۹۵ برای نساجی به ثمر رسانده بودند تا نساجی کوچک را روانه لیگ برتر کنند.امیدهای نساجی با این پیروزی جواز حضور در رقابت‌های لیگ برتر امیدهای کشور را بدست آوردند.

صعود و قهرمانی در لیگ یک/ یکی روی نیمکت و فرمانده تیم و دیگر رهبر 

در قهرمانی تیم قهرمان لیگ دسته یک فوتبال کشور پای مازندرانی ها در میان بود .نفت مسجد سلیمان با هدایت و رهبری یک مربی با دانش مازندرانی لیگ برتری شد و قهرمانی لیگ یک را از آن خودش کرد.درون زمین.نقش مازندرانی ها در صعود مسجد سلیمان هویداست.فکری فرمان داد و یکی روی نیمکت و فرمانده تیم و دیگر رهبر مجید ایوبی از بهترین ها بود.بدون آنها نفت لیگ برتری نمی شد.

باز هم پای مازندرانی ها در میان بود….

صعود تاریخی نساجی به لیگ برتر فوتبال کشور و شکستن طلسم ۱۲ ساله مازندران و ۲۴ ساله نساجی !

نساجی بعد از ۲۴ سال به لیگ برتر صعود کرد و خونه به خونه که شایسته حضور در لیگ برتر بود، در روز پایانی از صعود بازماند.

هفته پایانی و سی و چهارم لیگ دسته اول می توانست برای استان مازندران یک هفته تاریخی شد چرا که دو تیم از پنج تیمی که شانس صعود به لیگ برتر برای کسب سهمیه این استان تلاش کردند و در نهایت تیم نساجی قائمشهر تفاضل گل بهتر نسبت به تیم هم استانی خونه به خونه بعد از ۲۴ سال به سطح اول فوتبال کشور بازگشت .

این در حالی ست که اگر تیم نفت شکست می خورد مازندرانی ها دو تیم در لیگ برتر داشتند .

در هر صورت یکشنبه، نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ یک روز تاریخی برای مردم مازندران شد. ۱۲ سال از حضور شموشک نوشهر در لیگ برتر می گذرد. شموشکی که شاید فقط برخی ها لباس سبزرنگش را به خاطر داشته باشند. اصلاً کسی شاید یادش رفته باشد که رحمان احمدی، محسن بنگر، محمدرضا خلعتبری، سهراب انتظاری و سید میثم حسینی روزی در این تیم بازی می کردند. در دهه اخیر، مازندران همیشه حسرت داشتن یک تیم لیگ برتری در دلش مانده و همیشه مردم این استان شاکی بوده اند که چرا این همه استعداد مازندرانی در لیگ برتر بازی می کنند و خود مازندران در آن حضور ندارد.

تاریخ سازی بابلی ها / نخستین حضور یک مازنی در فینال جام حذفی

خونه به خونه جوری در فینال جام حذفی فوتبال کشور بازی کرد که شبیه بازنده نبود. استقلال که در لیگ برتر همه را از دم تیغ می گذراند، مقابل خونه به خونه تا نزدیکی های شکست هم رفت.در خرمشهر تیم خونه به خونه بدون ۱۰ بازیکن خود وارد زمین شد و بارها دروازه استقلال پرستاره را تهدید کرد ولی آبی ها با خوش شانسی گریختند. حریف سرشناس البته دارای موقعیت های متعددی بود اما فقط یک بار در نیمه اول با گل مامه تیام به تور دروازه خونه به خونه رسید و کار را با همان یک گل تمام کرد.سید محمد کریمی و نیما انتظاری در کنار محمد قاسمی نژاد بازیکنان خوب خونه به خونه بودند که انگار نه انگار مقابل تیم سوم لیگ برتر قرار گرفتند. یورش های مداوم بابلی ها فقط دقت در زدن ضربات آخر را می خواست که مقدور نبود.خونه به خونه آخرین نمایش خود در این فصل را با برگزاری دیداری پر شهامت با قطب آبی گذراند و اگر چه تلخ، اما با سزاواری به پایان برد. بابلی ها شمایل یک تیم بازنده را نداشتند و به استقلال و باقی تیم ها نشان دادند که استحقاق صعود به لیگ برتر را داشتند علاوه بر آن حضور هوادارانی که از بابل به خرمشهر رفته بودند، حس و حال خاصی را به بازی این تیم در ورزشگاهی پر از رنگ آبی داد و داغ تماشاگران را از ماندن تیم شان در لیگ یک بیشتر کرد.خونه به خونه با فوتبال ایران خداحافظی موقتی می کند. امیدواریم در بازگشت مثل همین بازی خوب و تو دل برو باشد.

 

صعود مقتدرانه تیم فوتبال باشگاه نود آمل به مسابقات لیگ برتر نونهالان کشور

در آخرین روز مسابقات لیگ کشور، تیم نود آمل توانست با نتیجه دو برصفر  تیم اردبیل را شکست دهد و با کسب بیشترین امتیاز(  ۷ ) امتیاز مقتدرانه و بدون شکست به مسابقات لیگ برتر نونهالان کشور صعود کند.آملی ها با تیم نود خوش درخشیدند و بعد از مدت ها صعودی شیرین در فوتبال آمل رقم زدند. نودی ها در کشور سنگ تمام گذاشتند تا درنهایت با کسب ( ۷ ) امتیاز باقدرت در صدر جدول قرار گرفتند و به لیگ برتر صعود کردند.

صعود تیم نونهالان شهدای قائمشهر به لیگ برتر فوتبال کشور

تیم نونهالان شهدای قائمشهر نماینده استان مازندران در رقابت های مرحله نهایی مسابقات قهرمانی نونهالان مناطق کشور بود. قائمشهری ها که در ثبت اردیبهشت رویایی فوتبال مازندران نقش بسزایی داشتند اینبار در نونهالان خوش درخشیدند.

در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی نونهالان مناطق کشور در استان گیلان تیم نونهالان شهدای قائمشهر با شایستگی و کسب سه پیروزی در مرحله ی پلی آف توانست به لیگ برتر فوتبال کشور راه پیدا کند.

 

صعود تيم اميد پيام مقاومت ساري به دسته اول اميد هاي كشور

مقاوت ساری که در دو مرحله میزبانی رقابت های امیدهای کشور را در ساری برعهده گرفته بود در مرحله نهایی عزم خودش را برای صعود به لیگ یک فوتبال کشور جزم کرده بود.

تيم پيام مقاومت ساري توانست از امتياز ميزباني خود استفاده كند و در روز آخر ديدارهاي مرحله نهائي مسابقات اميد هاي كشور پس از تساوي يك بر يك در ديدار سوم خود برابر پديده مشهد و در مجموع كسب ٧ امتياز در صدر گروه ٤تيمي اين رقابت ها قرار بگيرد و جواز حضور در مسابقات دسته اول كشور را كسب كنند.

 

 

صعود شهید مولایی قراخیل به دیدار فینال پلی آف لیگ دسته سوم فوتبال کشور

لیگ دسته سوم فوتبال باشگاه های کشور، امسال یک نماینده موفق مازندرانی داشت.تیم پرتلاش شهید مولایی قراخیل موفق شد به عنوان بهترین تیم سوم به مرحله پلی آف این رقابت ها برای صعود به لیگ دسته دوم فوتبال کشور صعود کند.

شهید مولایی قراخیل در مجموع دو دیدار رفت و برگشت در دیدار پلی آف، با تساوی دو دو به دلیل گل زده درخانه حریف ،به همراه جهاد نصر سیرجان راهی فینال پلی آف شد تا در صورت برتری در مجموع دو دیدار فینال به لیگ دسته دوم فوتبال کشور صعود کند.

 

پدیده ساری قهرمان اولین دوره مسابقات زیر ۱۵ سال کشور در اصفهان شد

اولین دوره رقابت های زیر ۱۵ سال کشور در مرحله برگزار شد که تیم پدیده ساری نماینده استان مازندران در این رقابت ها بود.پدیده در این دو مرحله بدون شکست و با کسب حداکثر امتیازت قهرمان اولین دوره رقابت های زیر ۱۵ سال کشور شد .این مسابقات در اصفهان برگزار شده بود که پدیده ساری بدون شکست و با بیشترین امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

 

 

قهرمانی نسترن مقیمی به همراه تیم ملی فوتسال در مسابقات فوتسال بانوان آسیا

تیم ملی فوتسال بانوان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا امروز با برتری مقابل ژاپن با نتیجه ۵ بر ۲ عنوان قهرمانی را کسب کرد.ملی‌پوشان کشورمان بعد از کسب عنوان قهرمانی با پرچم ایران دور افتخار زدند و این قهرمانی را جشن گرفتند.بازیکنان ایران پس از بالا بردن جام قهرمانی بسیار خوشحالی کردند.گفتنیست؛ در تیم ملی کشورمان نسترن مقیمی تنها ملی پوش مازندرانی ای بود که موفق شد جم قهرمانی این رقابت ها را بالای سر ببرد.نسترن مقیمی در کسب این افتخار بزرگ سهیم بود و در تمامی دیدارها در ترکیب تیم ملی به میدان رفت.مقیمی در قهرمانی سال ۲۰۱۵ هم همراه تیم ملی بود.

 

حضور حديث صالحي در تيم ملي فوتبال دختران زیر ۱۷ سال جهت حضور در تورنمنت بين المللي  در كشور ايتاليا

تيم ملي فوتبال دختران زیر ۱۷ ساال جهت حضور در تورنمنت بين المللي  در كشور ايتاليا، تهران را به مقصد این کشور ترک کرد.تیم ملی  فوتبال دختران زیر ۱۷ سال کشورمان که برای حضور در تورنمنت چهارجانبهعازم ایتالیا شد تا چهارشنبه ۵ اردیبهشت ماه به مصاف تیم ملی دختران آمریکا برود.تیم دختران زیر ۱۷ سال ایران با هدایت کتایون خسرویار از ۵ اردیبهشت رقابت‌های خود را شروع می‌کند.

 

قنبری بهترین گلزن ایران در تورنمنت ایتالیا

ستاره تیم ملی فوتسال امید ایران در مسیر قهرمانی در تورنمنت ایتالیا، تربیت شده باشگاه شهروند ساری است.رضا قنبری در رقابت های بین المللی ایتالیا رویهم ۴ گل زد و آقای گل مسابقات هم شد.ایران ابتدا ۵ به ۲ ایتالیا را شکست داد که رضا گل زد و سپس در برتری ۷ به ۲ مقابل اسلوونی سه گل به ثمر رساند.قنبری در تیم شهروند ساری بازی می کند و تنها بازیکن استان در تیم ملی المپیک یا امید است.

 

 

 نيك پور بهترین سنگربان تورنمنت چهارجانبه قطر

استعداد های ناب مازندرانی تمام شدنی نیستند و هر روز ظهوری جدید در فوتبال مازندران داریم.اميرحسين نيك پور دروازبان مازندرانی در تورنمنت چهارجانبه قطر با حضور تيم هاي تونس قطر اسپاير قطر بهترين دروازبان اين تورمنت شناخته شد تا باز هم نبوغ فوتبالیست های مازندرانی را به رخ همگان بکشیم.

 

یک مازندرانی آقای گل لیگ برتر فوتبال کشور شد

هر کجا موفقیتی وجود دارد نام یک مازندرانی در ان مجموعه می درخشد.علی علیپور بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس با ۱۹ گل توانست آقای گل فصل ۹۷-۹۶ از رقابت‌های لیگ برتر شود.علیپور در دیدار آخر تیمش مقابل سپیدرود رشت به علت مصدومیت به میدان نرفت اما در پایان لیگ موفق شد آقای گل لیگ شود.

درخشش ملی پوشان در تورنمنت چین 

پس از شکست یک به صفر مقابل ژاپن در اولین دیدار تورنمنت چین، بازی قدرتمندانه و پر گل مقابل میزبان از تیم ملی نوجوانان ایران انتظار نمی رفت اما با گلزنی های مهاجم مازنی بازگشتی شیرین رقم خورد.تیم ملی زیر ۱۷ ساله های ایران در چین است و در نخستین پیکارش در تورنمنت این کشور به ژاپن یک به صفر باخته بود. ایران اما دومین دیدارش را با چین انجام داد و این تیم را در خاک خود ۴ به یک شکست داد.در این مسابقه حسین حاجی زاده در نیمه دوم سه گل زد تا توجه همگان را جلب کند.این پدیده که در تیم آکادمی کیا بازی می کند بارها مدافعان چین را دریبل زد و گل هایی فوق العاده زد.امیرحسین نیک پور گلر بهشهری هم در ارنج اصلی ایران بود و شروین رضایی هم از ابتدا در میدان بود که جایش را به حسین حاجی زاده داد.ایران روی نیمکت خود هم مازندرانی دارد. رضا حاج اسبویی یکی از دستیاران عباس چمنیان سرمربی تیم ملی است.

و اما در میان این همه افتخارات در اردیبهشتی رویایی برای فوتبال مازندران، برگزاری کلاس مربیگری درجه C  بانوان ایران به میزبانی شهرستان نور، حضور ۵ مربی صاحب نام مازندرانی در دوره آموزشی درجه A مربیگری کنفدراسیون فوتبال آسیا در مشهد، قضاوت داوران مازندرانی در لیگ برتر فوتبال کشور، برگزاری کلاس ارتقاء داوری ، حضور و میزبانی تیم امید مرزن آباد از مرحله سوم ليگ دسته دوم فوتسال كشور، حضور زرین ذغال چال در مرحله اول لیگ مناطق بزرگسالان کشور، حضورشهروند ساری در دور رفت لیگ برتر فوتسال امید کشور، حضور منتخب مازندران در مسابقات فوتبال قهرمانی نونهالان بانوان باشگاههای کشور، گلزنی نسترن گلزنی مقیمی در رقابت های آسیایی، میزبانی از اردوی آماده سازی تیم ملی فوتسال جوانان بانوان، حضور چهار فوتسالیست مازندرانی در اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال، حضور مهرشاد عسگریان در اردوی تیم ملی فوتسال المپیک، حضور سعید بلباسی در تیم ملی دانشجویان، حضور ۵ جوان مازندرانی در اردوی تیم ملی امید، حضور ۸ بازیکن مازندرانی و به همراه سرمربی مازندرانی در اردو تیم منتخب (ملی) نونهالان منطقه ۴کشور ، حضور سه ملی پوش مازندرانی در فهرست ۳۵ نفره مقدماتی تیم ملی برای حضور در جام جهانی، برپایی دوره توجیهی پیش فصل داوران لیگ برتر فوتبال ساحلی به میزبانی مازندران، حضور شهریار ساری در لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور و … از دیگر موارد فعالیت های فوتبال مازندران در این ماه پر افتخار بود.

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (1)

  1. جواد هاشمی

    با سلام
    صعود تیم امید فوتبال نساجی به لیگ برتر رو از قلم انداختین