تاریخ: ۱۸:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

ز حضور جالب توجه در جام جهانی برزیل تا ۴ سال بی‌خبری و دوری کامل از لیست کارلوس کی‌روش؛ اما بیتو بار دیگر به جمع آریایی‌ها برگشته است

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

به عنوان یکی از دورگه‌های تیم ملی در برزیل حاضر شد اما فرصتی برای خودنمایی به دست نیاورد. بعد از آن ۴ سال کامل از اردوها و صدر اخبار تیم ملی دور بود اما خبر عجیب در فاصله کمتر از یک ماه بار دیگر لیست تیم ملی یک بازیکنان نام آشنا به خود دید؛ استیون بیت آشور.

مدافع دو رگه ایرانی آمریکایی که والدین ایرانی اش در دهه شصت میلادی ایران را به مقصد ایالات متحده ترک کردند و پسرشان در آستانه جام جهانی ۲۰۱۴ به تیم ملی دعوت شد و ۶ بازی ملی را هم انجام داد اما به یک باره بعد از پایان این رقابت ها دیگر فرصت حضور مجدد در اردوی تیم ملی را به دست نیاورد. این اتفاق در حالی رخ داده که استیون در سال ۲۰۱۲ در یک اردوی تیم ملی آمریکا زیر نظر یورگن کلینزمن هم کار کرده بود.

حالا بعداز قریب به چهار سال و بازهم در آستانه جام جهانی شاهد حضور مجدد بیتو در اردوی تیم ملی هستیم. آن هم در حالی که همه در سمت راست خط دفاعی به دو گزینه رامین رضاییان و وریا غفوری رسیده بودند و یکی از جذاب ترین رقابت ها را برای قرار گرفتن در سمت راست خط دفاعی تیم ملی بین آنها در نظر گرفته بودند اما به یک باره این دو ضلعی  جای خود را به یک مثلث آتشین داد.

 

اما بیت اشور در این مدت که از نظرها دور بود چه کرد و در کجا به بازی پرداخت؟  این بازیکن حالا ۳۱ ساله شده در همان سال ۲۰۱۴ از تیم سن خوزه ارث کوایک راهی ونکوور وایتکپس شد و یک فصل برای این تیم بازی کرد. او در ۳۱ بازی ۳ پاس گل برای هم تیمی های خود ارسال کرد.

فصل بعد مهرداد با دستمزد یک و نیم برابری و با ۵۰۰ هزار یورو راهی تیم تورنتو شد و همبازی بازیکنان بزرگی چون سباستین جووینکو شد. مهرداد در این تیم دو فصل بازی کرد و قهرمان MLS شد. ۳۸ بازی و دو پاس گل در فصل اول و ۳۰ بازی و ۴ پاس گل در فصل دوم حاصل کار این بازیکن دو رگه بود.

 

سرانجام در این فصل مهرداد بازهم دست به تغییر تیمش زد و پس از پایان قرارداد با تورنتو با مبلغ ۷۵۰ هزار یورو به لس آنجلس اف سی پیوست تا در کنفرانس غرب به فوتبالش ادامه دهد. حالا این تیم ۱۰ بازی را در فصل جدید انجام داده و در رده دوم کنفرانس غرب و در جایگاه پنجم کلی قرار دارد.

بیتو یکی از ارکان اصلی تیم به حساب می آید و دست بر قضا در بهترین فصل فوتبالی اش هم هست. او به تازگی با گلزنی مقابل دالاس توانست بعد از سال ها گلزنی کند. همچنین با ارسال ۳ پاس گل سومین پاس گل دهنده برتر تیمش به حساب می آید و با انجام ده بازی و به طور دقیق ۷۹۶ دقیقه در کنار کارلوس ولای مشهور و مکزیکی بیشترین دقایق حضور را داشته است.

 

قرارداد او با این تیم تا انتهای سال ۲۰۱۸ است و باید ۵ روز دیگر به مصاف تیم پورتلند بلیزر بروند. مهرداد این روزها زیر نظر باب بردلی مشهور و شناخته شده در اوج آمادگی خود قرار دارد و در ۱۰ بازی تعداد پاس گل هایش تقریبا به اندازه یک فصل کامل شده و از آن بالاتر موفق شده پس از مدتهای مدید گلزنی کند.  شاید به خاطر همین آمادگی فوق العاده باشد که کی روش حاضر شده او را بعد از مدتها دوباره به اردوهای تیم ملی فرابخواند.

 

 

حال باید دید حضورش در ایران بعد از چند سال چگونه خواهد بود و آیا می تواند مسافر روسیه شود و در جناح راست ایران مقابل ستارگان مراکش، اسپانیا و پرتغال قرار گیرد یا باید بازهم از پیراهن تیم ملی دور باشد.

 

پاسخی بگذارید