تاریخ: ۱۸:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

روز گذشته تصویری از مانینگ داور چینی دیدار دو تیم پرسپولیس و الجزیره ثبت شد که در حال پرتاب یک بطری به بیرون از زمین مسابقه بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

سال گذشته تماشاگران پرسپولیس به دلیل پرتاب مواد آتش زا از حضور در دیدار حساس برابر لخویا محروم شدند تا سرخپوشان که در لیگ قهرمانان فصل گذشته به دلیل مصاف با نماینده های کشور عربستان، از میزبانی محروم بودند در مقابل نماینده قطر نیز به این شیوه از حضور هواداران خود محروم شوند.

سال گذشته در گزارش AFC استفاده از مواد آتش‌زا مورد توجه قرار گرفته بود. در نامه کنفدراسیون با اشاره به اینکه باشگاه پرسپولیس در سال ۲۰۱۵ به خاطر رفتارهای مشابه تماشاگران خود با محرومیت تعلیقی روبرو بوده است، آن حکم را پس از دو سال برای بازی با لخویا اعمال کرد.

البته این محرومیت شاید برای هواداران پرسپولیس درسی برای عدم تکرار رفتارهای مشابه شد، اما هفته گذشته و در دیدار رفت دو تیم استقلال و ذوب آهن باز هم شاهد پرتاب مواد محترقه به زمین بودیم؛ اتفاقاتی که می تواند در صورت صعود سبزپوشان به مرحله بعدی گریبان این تیم را بگیرد.

 

روز گذشته پرسپولیس در شرایطی برابر الجزیره میزبانی می کرد که حضور ۱۰۰ هزار هوادار در ورزشگاه آزادی، نگرانی هایی را بابت استفاده از مواد آتش زا و تبعات آن به وجود آورده بود؛ با این حال محرومیت های قبلی درس خوبی به هواداران سرخپوش داده و آنها از تکرار رفتارهای گذشته مقابل چشمان تیزبین ناظران AFC خودداری کردند.

همچنان در ورزشگاه آزادی شاهد فحاشی روی سکوها و همچنین پرتاب بطری به زمین مسابقه بودیم، که به مراتب بهتر از پرتاب نارنجک دستی است و تبعات آن نیز کمتر خواهد بود؛ اما امیدواریم که این رفتارها نیز در بازی های آینده دیده نشود تا تیم های ایرانی بتوانند به خوبی از مهم ترین ظرفیت خود در بازی های آسیایی که اقبال تماشاگران به ورزش فوتبال است، نهایت بهره را ببرند.

پاسخی بگذارید