تاریخ: ۱۲:۴۲ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

علیرغم انتخاب به عنوان بهترین گلزن فصل و پیروزی در کورس کفش طلا، لیونل مسی هنوز هم شانس خیلی زیادی برای دریافت جایزه توپ طلا ندارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در کورس نفسگیر توپ طلا، این لیونل مسی بود که بالاتر از ستاره هایی چون صلاح و ایموبیله (اگر معجزه ای در هفته آخر سری آ رخ ندهد) در نهایت به عنوان بهترین گلزن فصل انتخاب شده و برای پنجمین بار جایزه توپ طلا را از آن خود کرد.

اما با مرور سالهای اخیر در می یابیم این جایزه تاثیر خیلی زیادی در دریافت عنوان مرد سال فوتبال جهان نداشته و معمولا یک ستاره با فتح جام است که بهترین بازیکن جهان خواهد شد.

پس با توجه به صعود رئال مادرید به فینال لیگ قهرمانان و احتمال قهرمانی مجدد رونالدو، شانس ستاره پرتغالی برای پیش افتادن در رقابت توپ طلا بیشتر است و اگر مسی به دنبال ششمین توپ طلاست، باید در لباس آرژانتین در جام جهانی درخشیده و با آلبی سلسته معجزه کند.

۲۰۰۷-۲۰۰۸؛

برنده کفش طلا: کریستیانو رونالدو

برنده توپ طلا: کریستیانو رونالدو

ستاره پرتغالی وقت منچستریونایتد برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ برنده جایزه توپ طلا بالاتر از مسی و فرناندو تورس شده بود اما او همان سال با به ثمر رساندن ۳۱ گل در لیگ برتر، کفش طلای اروپا را نیز از آن خود کرد و در لباس یونایتد و با برتری در ضربات پنالتی برابر چلسی، لیگ قهرمانان اروپا را نیز فتح کرده بود.

۲۰۰۸-۲۰۰۹؛

برنده کفش طلا: دیگو فورلان

برنده توپ طلا: لیونل مسی

اگرچه دیگو فرورلان اروگوئه ای با درخشش خیره کننده در آن فصل و با زدن ۳۲ گل در لالیگا موفق به فتح جایزه کفش طلا شد، اما لیونل مسی با لباس بارسلونا اولین سه گانه خود را فتح کرده و در فینال لیگ قهرمانان رونالدو را در لباس منچستریونایتد مغلوب کرده تا بالاتر از او و ژاوی، اولین توپ طلای خود را کسب کند.

۲۰۰۹-۲۰۱۰؛

برنده کفش طلا: لیونل مسی

برنده توپ طلا: لیونل مسی

ستاره آرژانتینی و شماره ۱۰ بارسا اگرچه در آن فصل در لیگ قهرمانان اروپا توفیقی نداشته و شاهد شکست تیمش برابر اینتر مورینیو بود، اما با به ثمر رساندن ۳۴ گل در لالیگا برای اولین بار کفش طلا را فتح کرده و علیرغم ناکامی در لیگ قهرمانان و البته جام جهانی، بالاتر از آندرس اینیستا و ژاوی فاتح جایزه مرد سال فوتبال جهان شد.

۲۰۱۰-۲۰۱۱؛

برنده کفش طلا: کریستیانو رونالدو

برنده توپ طلا: لیونل مسی

در آن فصل کریستیانو رونالدو پرتغالی عملکرد بسیار خوبی در لالیگا داشت و با به ثمر رساندن ۴۰ گل کفش طلا را دریافت کرد اما لیونل مسی که در لیگ قهرمانان با برتری بارسا برابر یونایتد قهرمانی را به دست آورده بود، برای دومین سال متوالی و بالاتر از رونالدو و ژاوی به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شد.

۲۰۱۱-۲۰۱۲؛

برنده کفش طلا: لیونل مسی

برنده توپ طلا: لیونل مسی

لیونل مسی در آن فصل در لالیگا فوق العاده درخشان ظاهر شد و با زدن ۵۰ گل کفش طلا را از آن خود کرد اما گرچه بارسا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان برابر چلسی ناکام بود و به فینال نرسید، اما لیونل مسی در نهایت آن سال نیز بالاتر از رونالدو و اینیستا عنوان مرد سال جهان را برگزید.

۲۰۱۲-۲۰۱۳؛

برنده کفش طلا: لیونل مسی

برنده توپ طلا: کریستیانو رونالدو

ستاره شماره ۱۰ بلوگرانا یک بار دیگر و این بار با ۴۶ گل فاتح کفش طلا شد اما شکست سنگین برابر بایرن مونیخ مانع راهیابی بارسا به فینال لیگ قهرمانان شد و در نهایت و بعد از چند سال ناکامی، رونالدو به دلیل تاثیر گذاری در صعود به پرتغال به جام جهانی و درخشش در رئال مادرید، بالاتر از مسی و فرانک ریبری به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شد.

۲۰۱۳-۲۰۱۴؛

برنده کفش طلا: لوییس سوارز- کریستیانو رونالدو

برنده توپ طلا: کریستیانو رونالدو

در آن سال رونالدو با لباس رئال مادرید و سوارز با لباس لیورپول هر کدام ۳۱ گل زده و برنده کفش طلا شدند اما رونالدو علیرغم ناکامی در جام جهانی، در لیگ قهرمانان و در قهرمانی رئال مادرید نقش آفرینی کرد و در نهایت عنوان مرد سال را بالاتر مسی و مانوئل نویر دریافت کرد.

۲۰۱۴-۲۰۱۵؛

برنده کفش طلا: کریستیانو رونالدو

برنده توپ طلا: لیونل مسی

اگرچه ستاره پرتغالی با  به ثمر رساندن ۴۸ گل در لالیگا کفش طلا را از آن خود کرد، اما این لیونل مسی بود که با لباس بارسلونا به سه گانه ای دیگر دست یافته و از عوامل مهم برتری برابر یوونتوس در فینال لیگ قهرمانان بود تا بالاتر از رونالدو و نیمار، برای پنجمین بار جایزه توپ طلا را فتح کند.

۲۰۱۵-۲۰۱۶؛

برنده کفش طلا: لوییس سوارز

برنده توپ طلا: کریستیانو رونالدو

در تنها سالی که مسی و رونالدو در جایزه کفش طلا ناکام بوده و لوییس سوارز با ۴۰ گل این عنوان را نصیب شد، رونالدو با لباس رئال مادرید لیگ قهرمانان را فتح کرده و کاپیتان پرتغال در راه قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ بود تا بالاتر از مسی و گریزمان به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شود.

۲۰۱۶-۲۰۱۷؛

برنده کفش طلا: لیونل مسی

برنده توپ طلا: کریستیانو رونالدو

فصل قبل، ستاره آرژانتینی بارسا با ۳۷ گل برنده کفش طلا شد او هم با حذف تیمش از لیگ قهرمانان، شاهد درخشش رونالدو و قهرمانی مجدد در اروپا با برتری پر گل برابر یوونتوس بود تا ستاره پرتغالی این بار بالاتر از لیونل مسی و نیمار، برای پنجمین بار جایزه توپ طلا را از آن خود کند.

پاسخی بگذارید