تاریخ: ۱۲:۲۳ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

دعوت از بازیکن دو ملیتی بعد از چهارسال به اردوی تیم ملی ایران بازتاب گسترده ای در سطح رسانه های آمریکایی داشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،.

بعد از چهار سال دوری از اردوی تیم ملی بار دیگر نامش در فهرست سرمربی ایران برای جام جهانی ۲۰۱۸ قرار گرفت تا همین اتفاق به سوژه ای مهم برای رسانه های آمریکایی تبدیل شود چون انتظار نداشتند بعد از این همه سال غیبت استیون بیت آشور در آستانه تجربه دومین جام جهانی تاریخ فوتبال خود قرار بگیرد.

استیون بیت آشور به عنوان یکی از ملی پوشان و مسافران نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل همراه با سایر بازیکنان ایران راهی این تورنمنت بزرگ شد اما فرصت حضور در میدان را پیدا نکرد تا تنها جنبه یک توریست داشته باشد. بعد از آن کارلوس کی روش دیگر نام این بازیکن را در فهرست مدعوین به تیم ملی قرار نداد تا غیبت استیون در جام ملت های آسیا ۲۰۱۵ همین طور مرحله مقدماتی جام جهانی این شائبه را تقویت کند که مربی پرتغالی دیگر به این بازیکن در افکار تاکتیکی خود اعتماد و نیازی ندارد.

 

اما بعد از فصل درخشانی که بیت آشور در رقابت های MLS پشت سر گذاشت همین طور بازی های اخیر باشگاه لس آنجلس بار دیگر نام این مدافع راست خوش استیل در فهرست ۳۵ نفره اولیه ایران برای رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ قرار گرفت تا از او به عنوان سورپرایز بزرگ کی روش نام برده شود. اتفاقی که بازتاب زیادی هم در بین رسانه های آمریکایی داشت از جمله سایت angelsonparade که در مقاله ای کوتاه به دعوت دوباره استیون اشاره کرد.

این سایت نوشت:« آخرین بازی استیون در جریان بازی با تایلند در مقدماتی جام ملت های آسیا که به برد ۰-۳ رسید برای تیم ملی ایران به میدان رفت و بعد از آن هم در جام جهانی برزیل تنها نیمکت نشین بود تا پرونده بازی های ملی او با انتخاب ایران به همین جا ختم شود. اما حالا بعد از چهار سال دوباره این بازیکن شانس رسیدن به بلیت نهایی سفر به روسیه ۲۰۱۸ نصیبش شده تا دومین جام جهانی را با ایران تجربه کند».

 

این سایت در ادامه با انتشار فهرست ۳۵ بازیکن دعوت شده به اردوی ایران به بیت آشور هشدار داد که لیست ۳۵ نفره موقتی است و او باید در یک ماه باقی مانده تا جام جهانی سرمربی پرتغالی را مجاب کند تا نامش را در فهرست ۲۳ نفره قرار دهد درغیر این صورت باید از تلویزیون بازی های جام جهانی را تماشا کند.

پاسخی بگذارید