تاریخ: ۱۷:۴۹ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

اولین روز پس از قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان، روز ویژه ای برای ورزش زنان بود. روزی که غالب اخبار و تصاویر را به قهرمانان آسیا اختصاص یافت.

تیم ملی فوتسال زنان ایران روز گذشته موفق شد دومین قهرمانی پیاپی خود را در بازی های قهرمانی آسیا به دست بیاورد. بردی که از حضور مقتدرانه بانوان ایران از آغاز بازی ابتدایی تا سوت پایان دیدار نهایی به دست آمد و در نهایت یک جام قهرمانی به همراه انواع عناوین ریز و درشت انفرادی و تیمی را نصیب تیم ایران کرد.

برد در بازی پایانی برابر تیم قدرتمند ژاپن و سپس رسیدن به جام قهرمانی آنقدر برای جامعه شیرین و خاص بود که با تقریبا ۲۴ ساعت هنوز هم سوژه اصلی محافل خبری است. جالب اینکه این سوژه صبح امروز به صفحه اول اغلب روزنامه های غیرورزشی نیز رسوخ کرد تا بدین ترتیب عطر و بوی تازه ای روی دکه روزنامه های فروشی به مشام مان بخورد.

جایی که در روزهای خاکستری اخیر تنها اخباری از اوضاع سیاسی ایران و جهان و وقایعی همچون تغییرات ممتد قیمت ارز و مسئله برجام و … وضعیتی کاملا تکراری برای جامعه به وجود آورده بود برد شیرین بانوان باعث شد تا مردم رنگ سپید پیراهن ملی را روی دکه روزنامه فروشی ها پهن شده ببینند و لبخند و شادی و جام قهرمانی را بیشتر از هر خبر و تصویری به چشم خود ببینند.

قهرمانی مقتدرانه و شیرین بانوان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا باعث شد تا علاوه بر محافل خبری، مسئولان سیاسی و اجتماعی و ورزشی و … و حتی سوپراستارهای عرصه ورزش و هنر و … نیز دست به کار شوند و با انتشار پیام های تبریک در صفحات اجتماعی خود رنگ و لعابی دیگر به فضای مجازی دهند. اتفاقی که نقطه مشترک اغلب کاربران اینترنتی بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پاسخی بگذارید