تاریخ: ۱۲:۰۶ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سرمربی سابق استقلال می‌گوید این تیم با حضور مامه تیام و حفظ آرامش می‌تواند از سد تیم ذوب‌آهن بگذرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پرویز مظلومی درباره مصاف تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا گفت: من فکر می‌کنم بازی خوبی را از هر دو تیم شاهد خواهیم بود. در بازی رفت استقلال نیمه نخست را عالی کار کرد ولی در نیمه دوم با تغییراتی که امیر قلعه‌نویی انجام داد، بازی در اختیار ذوب‌آهن بود. من فکر می‌کنم استقلال می‌تواند در بازی برگشت با داشته‌هایش به موفقیت برسد و شرط نخست، آرامش تیم است. استقلال نباید عجله کند. البته ذوب‌آهن نشان داد که چه حریف سرسختی است ولی این تیم دو دفاع وسطش را به دلیل محرومیت و مصدومیت در اختیار ندارد. باید ببینیم تیام به این بازی می‌رسد یا نه. بودن او می‌تواند به استقلال خیلی کمک کند. همچنین تماشاگران هم در این جا موثر هستند. فکر می‌کنم بالای ۷۰، ۸۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه بیایند هرچند که ما شاهد این بوده‌ایم که تعداد زیاد تماشاگران گاهی موجب استرس بازیکنان و روی آوردن آنها به بازی احساسی شده است.

وی درباره حضور احتمالی تیام مقابل ذوب‌آهن گفت: اگر او آماده باشد قطعا می‌تواند به تیم کمک کند. به هرحال بازیکنی که مصدوم شده کمی با احتیاط بازی می‌کند. در بازی قبلی نبود او مشخص بود و استقلالی‌ها موقعیت‌های زیادی را از دست دادند. دیدیم که تیام در فینال جام حذفی یک موقعیت گیرش آمد و آن را هم به گل تبدیل کرد.

مظلومی که نورافکن را برای اولین بار در ترکیب اصلی استقلال به میدان فرستاده، در پاسخ به این سوال که به نظرش در صورت غیبت ابراهیمی آیا نورافکن می‌تواند جای او را پر کند، عنوان کرد: اگر خاطرتان باشد نورافکن ۱۷ ساله بود که من مقابل گسترش فولاد او را به میدان فرستادم و یک پنالتی هم به حریف داد و من او را در کنار زمین بغل کردم و به او دلداری دادم. به هرحال بچه بود و به خاطر ناراحتی گریه می‌کرد ولی الان خوشحالم که او توانسته خودش را به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای ثابت کند. درباره سوال شما باید بگویم که امید ابراهیمی واقعا یک ستون در استقلال است. کسی نمی‌تواند به راحتی جای او را پر کند. هرچند نورافکن خیلی بازیکن با انگیزه و خوبی است. از طرفی باید بگویم بابت مصدومیت شجاعیان هم خیلی ناراحت هستم. شجاعیان بازیکن با اخلاق و خوبی است ولی باید بداند این اتفاق برای همه فوتبالیست‌ها رخ می‌دهد و او هم مثل چشمی می‌تواند خیلی زود به میادین برگردد. کادر پزشکی استقلال از بهترین‌های آسیاست و می‌تواند او را به زودی به میادین بازگرداند.

او درباره مطالباتش از تیم فوتبال استقلال اظهار کرد: خبر جدیدی وجود ندارد. هنوز به من چیزی نگفته‌اند. جالب است بگویم که نماینده AFC دیروز (شنبه) به من زنگ زد و پرسید که آیا طلبت را از استقلال گرفته‌ای؟ چون باشگاه استقلال اعلام کرده بود با من و امثال من توافقاتی داشته است. من هم گفتم نه هنوز تسویه نکرده‌ام. به هرحال بدون این که ما چیزی بگوییم خود AFC دنبال این مسائل است و اخبار ایران را دنبال می‌کند. من دوست دارم این مساله خارج از AFC حل شود و آقایان هم قول‌هایی به ما داده‌اند که عمل نکرده‌اند. من هفت سال است که به عنوان یک استقلالی صبر کرده‌ام و اگر اتفاقی این وسط رخ دهد مقصر استقلال است نه من چون تا الان هم ما صبر کرده‌ایم.

مظلومی در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا در فصل هجدهم لیگ برتر، او در لیگ برتر حاضر خواهد بود، بیان کرد: ان‌شاءالله بله. یکسری صحبت‌ها انجام شده و جا دارد از مسئولان استقلال خوزستان هم تشکر کنم که با من مذاکره کردند ولی در برخی جزئیات اختلاف داشتیم و نشد در خدمتشان باشم. تیم‌های دیگری هم هستند که ان‌شاءالله وقتی نهایی شود اعلام می‌کنم.

پاسخی بگذارید