تاریخ: ۱۸:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سارا شیربیگی، فاطمه اعتدادی و آنا آشیمیرو با به ثمر رساندن ۹ گل به صورت مشترک عنوان خانم گلی مسابقات قهرمانی بانوان آسیا را از آن خود کردند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

دقایقی پیش تیم ملی فوتسال بانوان ایران موفق شد با برتری ۵ بر ۲ مقابل ژاپن به عنوان اول دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا دست یابد و قهرمانی سال ۲۰۱۵ را تکرار کند.

 

پیش از اینکه دیدارهای فینال و رده بندی برگزار شود، فاطمه اعتدادی با به ثمر رساندن ۹ گل در صدر جدول گلزنان این دوره از مسابقات قرار داشت و عدم گلزنی آشیمیرو و سارا شیربیگی از ژاپن می توانست او را بدون گلزنی هم به عنوان خانم گلی دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا برساند، اما شیربیگی و آشیمیرو با گلزنی در فینال توانستند خود را به اعتدادی برسانند.

 

 

شیربیگی که پیش از مسابقه فینال ۶ بار گلزنی کرده بود، در مقابل ژاپن ۳ بار گلزنی کرد تا تعداد گل های خود را به عدد ۹ برساند و در حالی که می رفت تا فوتسالیست های ایرانی عنوان خانم گلی مسابقات را از آن خود کنند، آشیمیرو در شرایطی که بازی با نتیجه ۵ بر ۱  دنبال می شد و دختران ایرانی به دنبال حفظ نتیجه برای قهرمانی بودند، موفق شد یک بار دیگر گلزنی کند تا در روزی که تیم فوتسال بانوان ژاپن از قهرمانی بازماند، حداقل یکی از بازیکنان این تیم بتواند همراه با شیربیگی و اعتدادی عنوان خانم گلی را مشترکا به دست بیاورد.

گفتنی است فرشته کریمی بهترین بازیکن دوره قبلی مسابقات نیز با ۶ بار گلزنی موفق شد پس از ساچیهیا از تایلند و به همراه دو بازیکن دیگر، مقام سومی بهترین گلزنان مسابقات را از آن خود کند.

 

البته ذکر این نکته ضروری است که تیم ملی فوتسال بانوان ایران به دلیل قرار گرفتن در گروه چهارم که تنها سه تیم در آن حضور داشتند، یک بازی کمتر از ژاپنی ها انجام دادند.

پاسخی بگذارید