تاریخ: ۱۸:۵۱ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

با توجه به آمار ذوب‌آهن در خارج از خانه، استقلال امید زیادی برای پیروزی در آزادی و صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

گل ذوب‌آهن مقابل استقلال کمک زیادی می‌کند تا این تیم با روحیه بهتر در آزادی مقابل استقلال قرار بگیرد ولی یک آمار از تیم امیرقلعه‌نویی می‌تواند امیدهای استقلال برای برد و صعود را هم تا حدود زیادی زنده نگه‌دارد. ذوب‌آهن عملکرد خوبی در خارج از خانه نداشته است و این آمار علاوه بر لیگ برتر شامل لیگ قهرمانان آسیا هم می‌شود. آنها در لیگ قهرمانان آسیا بیرون از خانه هنوز نبرده‌اند. در سه بازی مرحله گروهی دو باخت و یک تساوی را بدست آوردند.

در بازی‌های لیگ برتر با این‌که، ذوب‌آهن در جدول بازی‌های خانگی و بیرون از خانه نایب‌قهرمان است اما عملکردش در دو جدول قابل مقایسه با همدیگر نیست. ذوب‌آهن در بازیهای خانگی ۳۲ امتیاز گرفته و تفاضل گل ۱۶ را ثبت کرده است. در بازی‌های خارج از خانه اما فقط ۲۳ امتیاز گرفته و تفاضل گلش صفر است. عملکرد فردی بازیکنان تیم هم در دو جدول بسیار با همدیگر متفاوت است. تبریزی در خانه ۱۱ گل زده است و در خارج از خانه ۲ گل، کی‌روش در خانه ۶گل زده است و بیرون از خانه ۳ گل.

قلعه‌نویی دو بردش مقابل استقلال و پرسپولیس را هم در فولادشهر کسب کرده است. آنها پرسپولیس را در اصفهان ۲بر یک شکست دادند و با همین نتیجه از پس استقلال برآمدند، در آزادی اما از پرسپولیس چهار گل خوردند و با استقلال ناآماده یک- یک مساوی کردند. این آمار نگران‌کننده ذوب‌آهن در خارج از خانه می‌تواند بزرگترین امیدواری هواداران استقلال باشد که انتقام دو شکست قبلی خود را از سرمربی سابق‌شان گرفته و صعودی شیرین به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا داشته باشند. غیبت دو مدافع اصلی ذوب‌آهن هم دیگر عامل امیدواری هواداران آبی است.

پاسخی بگذارید