تاریخ: ۱۸:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

آرسن ونگر آخرین نشست خبری پیش از بازی خود به‌عنوان مربی آرسنال را برگزار کرد. او ۲۲ سال بود که هفته‌ای یکی دو بار با رسانه‌ها روبه‌رو می‌شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

ونگر گفت که حس عجیبی دارد اما تمام تلاش خود را می‌کند تمرکزش را روی آخرین بازی‌اش به‌عنوان مربی آرسنال بگذارد که مقابل هادرسفیلد تاون خواهد بود.
ونگر گفت: «من به این فکر نکرده بودم که این آخرین نشست خبری من است چون تنها به بازی با هادرسفیلد فکر می‌کردم. من تلاش می‌کنم تا آخرین دقیقه‌ای که اینجا هستم کارم را تا حد عالی انجام دهم. من تلاش می‌کنم بهترین پایان ممکن را هم داشته باشم و امیدوارم شما را در آخرین نشست خبری‌ام ناامید نکنم.»

او البته خبرنگاران را ناامید نکرد و چند پاسخ جذاب داد. ونگر همچنین درباره دو دهه حضور در آرسنال صحبت کرد.

 

 

 

 

خونسردتر از همیشه
او که دوست داشت یک فصل دیگر مربی آرسنال بماند، خونسردتر از همیشه به نظر می‌رسید. ونگر گفت: «من آرام‌آرام درک می‌کنم که همه چیز دارد به پایان می‌رسد.»
نشست خبری پیش از این بازی بیش از همه درباره میراث او در آرسنال و خاطرات این دو دهه بود. او برخلاف معمول، پاسخ‌های بلند و مفصلی به پرسش‌هایی می‌داد که پیش‌تر از جواب دادن به آنها طفره می‌رفت. البته به نظر نمی‌رسید از این ناراحت باشد که دوران حضورش در آرسنال به شکل خوبی به پایان نمی‌رسد. ونگر گفت: «جدایی دشوار است چون هر سال این زندگی من بوده. من هیچ چیز دیگری نمی‌دانم و بلد نیستم. به همین دلیل این کار دشوار است.»

 

 

 

 

ظاهر معمولی
ونگر مانند همیشه لباس تمرین پوشیده بود و این باعث می‌شد خونسرد به نظر بیاید. این حس کاملا وجود داشت که ونگر ترجیح می‌دهد در زمین تمرین باشد و یک سوت در دست بگیرد، تا اینکه مقابل میکروفن‌ها بنشیند.
ونگر مانند همیشه دیر به نشست خبری رسید. آرسنال پس از بازی در خانه لسترسیتی در چهارشنبه‌شب، دیر پرواز کرده بود و نشست خبری به‌ جای آنکه طبق معمول آرسنال، ساعت ۸:۴۵ برگزار شود، در ساعت ۱۲:۳۰ بعدازظهر انجام شد. از ونگر سوال شد که چرا همیشه نشست‌های خبری‌اش را تا آن حد زود برگزار می‌کرد و او گفت: «اول اینکه دوست دارم شما زود بیدار شوید چون می‌دانم که خبرنگاران اهل زود بیدار شدن نیستند! می‌خواستم کمی اذیتتان کنم. می‌دانستم که اگر نشست خبری زود باشد، همه خبرنگاران نخواهند آمد و کار برای من کمی آسان‌تر می‌شود!»

ونگر در نشست‌های خبری سال‌های اخیر مرتبا با پرسش درباره آینده‌اش روبه‌رو بوده و به همین دلیل حس خیلی خوبی نداشته است اما او گفت که حتی دلش برای همین موضوع هم تنگ می‌شود: «بله، دلم برای سوالاتتان تنگ می‌شود چون هیچ‌ کس دیگر از این چیزها از من نخواهد پرسید. من همیشه به شما گفته‌ام که عاشق فوتبال و این بازی هستم. هر بار که می‌توانم درباره فوتبال با شما حرف بزنم خوشحالم.
من از خیلی از نشست‌های خبری لذت نبردم چون گاهی به دلایل گوناگون، می‌خواستید واکنشی احساسی نشان دهم اما هر بار که بتوانم درباره فوتبال و چیزهایی که دوست دارم حرف بزنم، خوشحال خواهم بود. از این نظر جای نشست‌های خبری در زندگی من خالی خواهد بود.»
او در پایان نشست خبری هم عکسی دسته‌جمعی با خبرنگاران گرفت.

 

 

 

 

مسوولیت فوتبال
ونگر پس از اعلام کناره‌گیری از آرسنال در پایان فصل، با واکنش‌های مثبت طرفداران رقیب روبه‌رو شده است. او می‌گوید: «آنها حالا عاشق من هستند. این غافلگیری دلچسبی است. مردم به این احترام می‌گذارند که من تلاش کردم فوتبال را به شکلی صحیح انجام دهم و باعث لذت مردم شوم. وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید، مهم‌ترین چیز این است که بگویید: آه، امروز بازی آرسنال را تماشا می‌کنم؛ فرصت این را دارم که بازی خوبی ببینم. این دقیقا همان چیزی است که تلاش کرده‌ام انجامش دهم، اینکه به مردم تجربه‌ای در زندگی بدهم که هر روز اتفاق نمی‌افتد. هر روز برای مردم لذت‌بخش نیست. به نظرم فوتبال مسوولیت دارد که به برخی مردم لحظاتی خاص در زندگی‌شان بدهد. متاسفانه نمی‌توانید همیشه این کار را انجام دهید اما دست کم باید به آنها امید بدهید که می‌توانند چیزی خاص را تماشا کنند، چیزی که هر روز نمی‌بینند.»

پاسخی بگذارید