تاریخ: ۱۸:۲۹ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

مسئولان فدراسیون فوتبال آسیا برای پیگیری وعده های باشگاه های ایرانی جهت رسیدگی به بدهی های مالی در ایران حضور دارند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

ماها جان مسئول کمیته حرفه ای سازی فدراسیون فوتبال آسیا به همراه ناظران این کمیته بعد از مدتی وقفه به تهران سفر کردند تا شرایط سه باشگاه لیگ برتری حاضر در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را بررسی کند و درباره آینده این سه باشگاه برای فصل های آینده لیگ قهرمانان تصمیم گیری انجام دهد. مسائل مالی مهم ترین دغدغه مسئولان فدراسیون فوتبال آسیا در ایران است و تمرکز ناظران این نهاد بیش از هر موضوع دیگری روی این بخش است.

مسئولان فدراسیون فوتبال آسیا روز جمعه صبح قرار بود به باشگاه پرسپولیس بروند اما برنامه آنها تغییر کرد و بازدید از اسناد این باشگاه را به روزهای پیش رو موکول کردند اما نزدیک به ۸ ساعت در باشگاه استقلال حضور داشتند.

 

مهم ترین دغدغه؛ پیگیری تعهدات

سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا با بدهی های سرسام آوری رو به رو بودند. این سه باشگاه با استفاده از ترفند تعیین تکلیف و در نهایت قسط بندی کردن بدهی های خود موفق شدن رضایت طلبکاران را جلب کنند و با ارائه یک گواهی مجوز حضور در مسابقات را کسب کنند.

ناظران AFC در ایران به دنبال این هستند تا بر روند اجرای تعهدات انجام گرفته این باشگاه ها نظارت کنند. باشگاه ها باید تا به امروز تمامی تعهدات انجام گرفته خود را پرداخت می کردند و اگر در این مسیر کم کاری انجام داده باشند، فدراسیون فوتبال آسیا با آنها برخورد خواهد کرد.

 

مسیر پیگیری تخلفات باشگاه ها چگونه است؟

ناظران فدراسیون فوتبال آسیا در صورت مشاهده هر گونه تخلف، این تخلفات را به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آسیا منعکس می کنند و این نهاد درباره میزان تخلفات باشگاه ها تصمیم گیری می کنند.
اشد مجازات برای باشگاه ها حذف و محرومیت از مسابقات لیگ قهرمانان است اما جریمه های دیگری نیز ممکن است شامل حال باشگاه ها شود که از تذکر کتبی تا جریمه نقدی برای متخلفان در نظر گرفته شده است. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس طی هفته های گذشته موفق شدند اقساط تعهدات خود را پرداخت کنند و نگرانی زیادی از بابت حضور ناظران فدراسیون فوتبال آسیا ندارند اما همچنان نگرانی هایی بابت شکایت برخی افراد وجود دارد که باعث شده تا مدیران فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش در کنار مدیران این دو باشگاه به دنبال جلساتی برای حل مشکلات این دو باشگاه برگزار کنند.

پاسخی بگذارید