تاریخ: ۱۸:۰۹ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

بعد از نیم فصل ایجاد شرایط هماهنگی با فوتبال اروپا، اکنون رامین رضاییان در بالاترین حد آمادگی برای بازگشت به ترکیب تیم ملی قرار دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

رامین رضاییان در اولین فصل حضورش در فوتبال اروپا توانست نمایش قابل قبولی از خود به جا بگذارد و اکنون سودای تغییر فضا و تجربه جدیدی در تیمی با کیفیت بالاتر را انتظار می‌کشد. رضاییان که یکی از مهره‌های مورد اعتماد کارلوس کی‌روش محسوب می‌شود و حتی در دورانی که با تنبیه انضباطی از سوی برانکو ایوانکوویچ مواجه بود به عنوان نفر اول لیست سرمربی پرتغالی جواز حضور در تیم ملی را به دست می‌آورد، در نهایت توانست راهی فوتبال اروپا شود. اوستنده با حضور در لیگ اروپا یک گزینه جالب توجه برای او محسوب می‌شد و در نهایت پیراهن شماره ۲۴ آن را از آن خود کرد.

 

مشکل زبان یکی از بزرگترین دغدغه‌های ستاره ایرانی در فوتبال بلژیک محسوب می‌شد و البته در نهایت توانست نظر کادرفنی را برای حضوری ثابت در ترکیب به خود جلب کند. او علیرغم مصدومیتی که در روزهای ابتدایی شرایط سختی برایش شکل داده بود در نهایت در فاصله یک بازی مانده به پایان فصل بلژیک تا به امروز ۲۰ بازی برای این تیم به انجام رسانده است.

او طی دو دیدار اخیر این تیم نقش پررنگی در حملات تیم در سیستم ۲-۵-۳ ایفا کرده است. رضاییان در آخرین بازی این تیم مقابل لوکرن در پست وینگر راست به میدان رفت و زمینه ساز تک گل اوستنده شد. او در شرایطی که تیمش با اخراج یکی از بازیکنانش شرایط سختی برای اداره بازی داشت بارها با نفوذها و سود بردن از ضربات ایستگاهی به دنبال تغییر جریان بازی بود که سودی برای او نداشت.

 

رضاییان اما در پایان بازی در اتفاقی جالب توجه از سوی مربی بوسنیایی اوستنده مورد تمجید قرار گرفت. هافبک ملی‌پوش ایرانی که خود را مهیای حضور در اردوی تیم ملی برای رقابت‌های جام جهانی روسیه می‌کند امیدوار است با حفظ این آمادگی و بالا بردن آن در جمع شاگردان کارلوس کی‌روش بتواند نقش مثبتی در ترکیب ایران و برابر سه حریف قدرتمندش در مرحله گروهی جام جهانی به جا بگذارد.

سایت فوکوس با اشاره به عملکرد این بازیکن طی چند دیدار اخیر درباره او نوشته: رضاییان به خوبی توانسته در پست جدید سرمربی خواسته‌های او را به نمایش بگذارد. اگر اخراج او که کمی سختگیرانه و البته نشان از انگیزه او برای تدارک یک حمله را داشت را کنار بگذارید او یک بال راست سریع، تکنیکی و با ارسال‌های جالب توجه است. فرصت به این بازیکن برای سود بردن از توانایی ارسال می‌تواند شرایط حریف را سخت کند. رضاییان با این روحیه خود را مهیای حضور در لیست ایران می‌کند و کار سختی برای برآورده کردن انتظارات کی‌روش مقابل مراکش، اسپانیا و پرتغال خواهد داشت.

 

نیوزبلد بلژیک نیز در گزارشی که عملکرد تیم اوستنده را در این فصل بررسی کرده درباره بازیکن ایرانی این تیم نوشته: شاید اینکه او بتواند در اولین فصل نقش تاثیرگذاری در تیمی که تغییرات زیادی را متوجه خود می‌دید داشته باشد دور از انتظار بود. با این حال او به عنوان یک آسیایی توانست فرصت مناسبی در ترکیب تیم به دست بیاورد و بازی‌های حساسی را نیز از آن خود کرد. اما شاید شرایط جوی متفاوت او را بیشتر تحت تاثیر قرار داد و عکس‌های او در شرایطی که بازیکنان با لباس آستین کوتاه در حال تمرین هستند ولی او با کلاه به دنبال محافظت از سرماست جالب توجه است. رضاییان سرعت مناسبی در زمان حملات دارد و قابلیت اصلی او پشت سر گذاشتن مدافع پیش رو است.

 

پاسخی بگذارید