تاریخ: ۲۰:۳۳ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

عملکرد ضعیف پرسپولیس مقابل الجزیره باعث شد شاهد افت آمار ایجاد موقعیت گل و ضربات در چارچوب باشیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پرسپولیس در حالی به عنوان صدرنشین گروه خود به مرحله حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد که از مجموع ۶ دیدار تنها در دیدار رفت مقابل السد قطر موفق به کلین شیت نشد و در آن بازی ۳ گل دریافت کرد. شاگردان برانکو در آن مرحله آمار خوبی در خلق موقعیت گل و نواختن ضربات داخل چارچوب داشتند به طوریکه در همه بازی ها تعداد موقعیت گل های پرسپولیس دو رقمی بود و در هر بازی حداقل ۶ ضربه داخل چارچوب داشتند.

اما سرخپوشان در دو بازی آخر خود در آسیا دچار افت فاحشی شده اند. شاگردان برانکو در مصاف با السد در تهران ۵ موقعیت گلزنی داشتند و تنها ۲ بار موفق به زدن ضربه داخل چارچوب شدند. آنها در دیدار با الجزیره نیز ۵ موقعیت گل و ۲ ضربه داخل چارچوب داشتند و نتوانستند با ارائه بازی هجومی خود، از برد یک بر صفرشان مقابل این تیم اماراتی محافظت کنند.

کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی و حتی فرشاد احمدزاده که آمار خوبی در شوتزنی داشته اند از مهره های اصلی برانکو در استفاده از این حربه به شمار می روند. البته وضعیت مصدومیت کمال به گونه ای است که نمی توان روی حضور او برای بازی برگشت حساب باز کرد. محسن مسلمان، وحید امیری و بشار رسن نیز بازیکنانی هستند که می توانند در صورت قرار گرفتن در ترکیب تیم شان با تکرار عملکرد خوب خود در دادن پاس های کلیدی، خالق موقعیت گل برای پرسپولیس باشند.

پاسخی بگذارید