تاریخ: ۱۸:۳۱ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است پیروزی تک گله‌ی ذوب آهن نمی‌تواند پشتوانه مناسبی برای بازی برگشت برای آنها محسوب شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

بیژن ذوالفقارنسب، پیشکسوت فوتبال ایران که سابقه حضور روی نیمکت هر دو تیم ذوب آهن و استقلال را در کارنامه دارد در خصوص دیدار مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان در فولادشهر گفت: فکر می کنم بازی حساس و خوبی بود. استقلال چند بازیکن خوب خود را به همراه نداشت و تغییراتی را در ترکیب خود به وجود آورده بود. ذوب آهن هم در نیمه دوم و علی الخصوص در ۲۰ دقیقه پایانی نمایش بسیار خوبی داشت.آنها روی اشتباه مدافع استقلال در دقایق پایانی به گل رسیدند و در بهترین زمان ممکن هم به این هدف رسیدند.

وی در ادامه گفت:  نتیجه ۱-۰ شکننده است و در بازی های رفت و برگشت نمی شود روی آن حساب کرد. استقلال در تهران و در حضور تماشاگرانش شانس خوبی برای برگشت به بازی دارد.

ذوالفقارنسب درباره عملکرد مربیان دو تیم در این جدال گفت: فوتبال راز و رمز های نانوشته زیادی دارد که شما نمی توانید احساس کنید. نمی توان گفت یک مربی به خاطر دو باخت در برابر دیگری مشکل دارد. درست است اقای قلعه نویی در دو تقابل با آقای شفر برنده شده اما استقلال چشم بسته بازنده این دو دیدار نبوده است. آقای قلعه نویی نسبت به مربیان دیگر با استقلال آشناتر است چرا که چند سال در اینجا کار کرده است.  از نظر من روی اتفاق دو برد به ذوب آهن رسید.

وی ادامه داد: نتیجه این بازی وقتی معلوم می شود  که بازی برگشت در آزادی هم به انجام برسد. از الان نمی توان صعود ذوب آهن را قطعی دانست. یک نیمه از جدال این دو تیم گذشته و حالا یک نیمه دیگر باقی مانده است. ذوب آهن تیم خوب و قابل احترامی است. آنها در لیگ هم بالای استقلال قرار گرفتند.

ذوالفقارنسب در خصوص عملکرد مظاهری در جدال مقابل استقلال و اینکه آیا می‌توان روی او به عنوان شماره یک تیم ملی در جام جهانی حساب کرد گفت: مظاهری دروازه بان خوبی است و در این شکی وجود ندارد. او نه تنها در بازی دیشب بلکه در الباقی بازی های ذوب هم جزو خوب های این تیم بوده است. اما نباید از شرایط و کیفیت فنی بالای بیرانوند هم چشم پوشی کنیم. این رقابت به وجود آمده را باید برای تیم ملی به فال نیک بگیریم. کی روش در نهایت باید تصمیم بگیرد که از کدام دروازه بان خود در دروازه استفاده کند. نظر من این است که برای مظاهری زود است بخواهد در جام جهانی در دروازه ایران بایستد. بیرانوند بازی های بهتر از مظاهری را در کارنامه خود داشته است.

ذوالفقار نسب در پایان درباره شانس استقلال و پرسپولیس برای جبران شکست دور رفت‌شان گفت: هر دو تیم شانس ۵۰-۵۰ برای صعود دارند. فضای حاکم بر ورزشگاه هم قطعا به سود این دو تیم خواهد بود. مطمئن باشید هواداران در هر دو بازی حامی بزرگی برای این دو تیم خواهند بود. پرسپولیس هم مانند استقلال دو سه مهره کلیدی خود را ندارد اما برای صعود از شانس قابل توجهی برخوردار است.

پاسخی بگذارید