تاریخ: ۱۸:۰۲ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

جای حنیف عمران زاده در فوتبال ما با آن کری‌خوانی‌ها و رفتارهای جالب توجهش کاملا خالی است و خصوصا اینکه او این روزها بعد از ازدواج تغییر رویه جالبی در زندگی‌اش داده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

مدافع تنومند سابق استقلال هنوز کری‌های جالب توجه خود را در کنارش دارد. چه این کری‌خوانی مربوط به رئال و بارسلونا باشد و چه استقلال و پرسپولیس که البته شدیدتر. حنیف عمران زاده این روزها به جرگه متاهلین پیوسته و مدعی است اگر این اتفاق زودتر برایش رخ می‌داد هنوز پیراهن استقلال را برتن داشت و خیلی اتفاقات و مسیرهای زندگی‌اش متفاوت بود. گفتگوی او را در ادامه با کری‌های جذابش بخوانید.

 

اول از ال‌کلاسیکو شروع کنیم که تیم محبوبت هم قهرمانی را از دست داد و هم در نیوکمپ نتوانست برابر بارسلونا به برتری دست پیدا کند.

من رئالی تیر هستم. داوری واقعا این تیم را اذیت کرد. همه چیز به ضرر رئال مادرید بود اما بازهم آنها تیم برتر زمین بودند و همان‌طور هم که دیدید بارسلونا با گل خطا توانست به تساوی برسد. در لیگ قهرمانان اروپا هم ۱۲ بار رئال قهرمان شده و همه چیز در کارنامه به نفع این تیم است.

 

و استقلال هم بعد از مدت‌ها طعم قهرمانی را با پیروزی در فینال جام حذفی چشید. 

استقلال حقش بود که قهرمان شود. کاش این تغییر و تحولات زودتر در استقلال انجام می‌شد که اگر این اتفاق می‌افتاد پرسپولیس به عنوان قهرمانی نمی‌رسید. با این تیم قطعا استقلال فصل بعد مدعی اصلی قهرمانی خواهد بود و پرسپولیس به همین راحتی نمی‌تواند عرض‌اندام کند. کاش شفر زودتر به استقلال می‌آمد.

 

به نظر همینطور که می‌گویی باشد و هواداران استقلال هم این روزها خیلی خوشحال هستند.

خب شما ببینید از زمانی که شفر آمده تیم سروسامان گرفته است. هشت هفته ابتدای فصل را که یادتان هست؛ همه از استقلال قطع امید کرده بودند. در مملکت ما مردم اکثرا یا آبی هستند و یا قرمز و الان هواداران استقلال خیلی خوشحال هستند.

 

جشن قهرمانی استقلال اما با اتفاقات تلخی همراه شد. 

آنطور که من شنیدم، مدال چند بازیکن استقلال گم شده است! آقا زور که نیست، بازی را در خرمشهر برگزار نکنید، با این کارتان مقام شهدا را پایین آورده‌اید. از دقیقه ۷۰ به بعد آنقدر دود در ورزشگاه بود که همه چیز سیاه دیده می‌شد. واقعا برگزاری این مراسم افتضاح بود. نکته جالب‌تر این بود که جشن صعود نفت مسجدسلیمان به لیگ برتر وقیح‌تر از این مراسم بود. من یک پیشنهاد می‌دهم و آن هم این است که جام را به تیم قهرمان بدهید تا خودشان بروند جشن بگیرند. همان کاری را که استقلال در تمرین خودش انجام داد؛ همه سرشان را انداختن و ریختند داخل زمین. اگر یک مریض روانی یکی از بازیکنان را در زمین با چاقو می‌زد چه کسی جواب می‌داد؟

 

خوشبختانه برای بازیکنان استقلال اتفاقی نیفتاد اما یکی از هواداران چشمش را از دست داد.

این دیگر شاهکار بود. باید به فدراسیون و کسانی که بانی این کار شدند تبریک گفت. مگر چند سال پیش یک سرباز بینایی‌اش را از دست نداد؟ الان کجاست و چه کسی از او یاد می‌کند؟! الان همه داغ هستند و وعده و وعید می‌دهند اما بعد از چند روز همه چیز را فراموش می‌کنند. خدا به زن و بچه او صبر دهد که باید این اتفاق تلخ را تحمل کنند.

 

به عنوان یک مازنی هم باید از صعود نساجی خوشحال باشی. نظرت درباره صعود این تیم چیست؟

از اینکه تیم شهرم به لیگ برتر آمد خوشحالم. آنها بعد از این همه سال به لیگ برتر صعود کردند. البته حق نساجی زودتر از اینها بود اما من نمی‌خواهم مسایلی را که در چند سال گذشته برایم اتفاق افتاده بود را باز کنم. این استان این همه فوتبالیست دارد و حیف بود که در لیگ برتر نماینده نداشته باشد.

 

خبر خوشحال کننده دیگر برای تو و البته استقلالی‌ها باید تمدید قرارداد وینفرد شفر باشد. کسی که مدعی هستی باید زودتر روی نیمکت استقلال حاضر می‌شد.

خداراشکر شفر بازهم در استقلال ماند تا هواداران خیال‌شان از انجام بازی‌های خوب و تماشاگرپسند راحت باشد. حداقلش این است که دستمزد او کمتر از کادر فنی قبلی بود که این همه هواداران را ناراحت کرده بودند. در تیم فعلی هم بازیکن فیکس و هم بازیکن نیمکت‌نشین دل‌شان با تیم بود و همه راضی بودند.

 

مشکلت با مهدی رحمتی تمام شد. در روز تولدت عکسی از تو منتشر شد که رحمتی برایت جشن گرفته بود. 

من و مهدی دچار سوءتفاهم شده بودیم. ابتدا تلفنی با هم صحبت کردیم و بعد دو ساعت با هم کلنجار رفتیم و من قانع شدم. برایم کیک خرید تا در تولدم حضور داشته باشد.

 

به عنوان مدافعی که سابقه چند سال حضور در استقلال را دارد، نظرت درباره خط دفاعی این فصل تیم چیست؟

مجید حسینی واقعا دفاع خوبی بود. او تجربه خوبی پیدا کرده و حقش این است که در لیست تیم‌ملی برای جام‌جهانی به میدان برود. پژمان هم نیازی به تعریف کردن ندارد چون او همیشه خوب و سرحال است.

 

استقلال در بازی رفت نتوانست به نتیجه دلخواه برابر ذوب آهن دست پیدا کند. به نظرت کار صعود با مشکل مواجه خواهد شد؟

با وینفرد شفر هیچ چیز سخت نیست و او قبلا با حذف و شکست حریفان قدرتمندی مثل الریان و الهلال این را نشان داد. همین العین که پیش از این برای ما شاخ شده بود را با زور داور توانستند یک تساوی بگیرند و استقلال همه جوره شایسته است. بازی برگشت اکنون سخت شده است. تیم امیرخان قلعه نویی هم خوب است خدایی. اما من به عنوان یک استقلالی از خدایم است که تیمم در این بازی برنده شود. ذوب در بازی رفت و همچنین بازی‌های قبلی نشان داده بود که روی ضربات ایستگاهی برنامه دارد و در آزادی باید سعی کنند به تیم امیر قلعه‌نویی کاشته ندهند. با این حال با حضور هواداران پرشور استقلال من به بازی برگشت کاملا خوش بین هستم.

 

ماجرای طلبت از استقلال به کجا رسید؟ توانستی به آن برسی؟

من یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون از استقلال طلب دارم. یک بار به باشگاه رفتم گفتند هر وقت پول بیاید طلبت را می‌دهیم. سالی ۴۰ میلیارد پول به استقلال می‌آید ولی هنوز نوبت ما نشده است. دوست ندارم از استقلال شکایت کنم چون هیچ‌کس با خانواده‌اش چنین کاری انجام نمی‌دهد چون ممکن است تیم از نقل و انتقالات محروم شود و هواداران ضربه بخورند اما آنها هم باید به من حق بدهند که باید به پولم برسم. شاید مثل بیرانوند به دادگاه بیرون شکایت کنم تا تیم نه ضربه بخورد و نه AFC آن را از نقل و انتقالات محروم کند. البته این در حالی است که خیلی از بازیکنان شکایت کردند و پول‌شان را گرفتند. من هشت سال در این تیم زحمت کشیدم و الان دنبال حقم هستم.

 

نظرت در مورد مامه تیام چیست؟ در مدت کوتاهی که به ایران آمده به خوبی مدافعان فوتبال ما را اذیت کرده.

واقعا یکی از خریدهای خوب تیم بوده است. خوشحالم که او در استقلال حضور دارد و اگر در بازی رفت مقابل ذوب آهن حضور داشت اکنون شرایط صعود آسانتر می‌شد. چارچوب شناسی فوق العاده‌ای دارد و امیدوارم حالا حالاها در استقلال بماند. البته خیالم از این بابت با توجه به عکس‌هایی که می‌گذارد راحت است و از اینکه عدد ۴ را نشان می‌دهد حال می‌کنم.

 

 حنیف عمران زاده بالاخره تن به ازدواج داد. زندگی مشترک چطور است و از آن راضی هستی؟

همه چیز خوب است. کاش زودتر زن می‌گرفتم که اگر این اتفاق می‌افتاد حالا حالاها در استقلال می‌ماندم. ای کاش پای باجناق‌ها در استقلال نبود تا در این تیم می‌ماندم. البته بدی آن این است که هم خانمم پرسپولیسی است و هم پدرخانمم و با آنها اصلا نمی‌شود فوتبال تماشا کرد.

پاسخی بگذارید