تاریخ: ۱۸:۴۷ :: ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

پیشکسوت استقلال می گوید با بازشگت تیام و دیگر مصدومان استقلال، آبی پوشان می توانند مقابل ذوب آهن نتیجه لازم را کسب کنند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

مجید نامجومطلق پیشکسوت استقلال در مورد شکست آبی پوشان مقابل ذوب آهن به خبرنگار ما گفت: همه ما می دانیم ذوب آهن در نیم فصل دوم روند کیفی بسیار خوبی داشته است. این تیم در فاز تهاجمی و ۵۰ متر رو به جلو قدرت فوق العاده ای دارد و به دروازه هر تیمی که نزدیک می شود، می تواند به راحتی ایجاد موقعیت کند. ضمن اینکه آنها روی ضربات ایستگاهی و پرتاب های اوت برنامه ریزی خاصی دارند.

او ادامه داد: شفر در نیمه اول بهترین استراتژی را برای مقابله با نقاط قوت ذوب آهن در نظر گرفته بود. پرس از جلو و تحت فشار قرار دادن بازیکن صاحب توپ، مالکیت توپ در زمین حریف و ندادن ضربه ایستگاهی از جمله نکاتی بود که شفر و شاگردانش به خوبی توانستند از عهده آن بربیایند.

نامجومطلق با اشاره به مصدومیت داریوش شجاعیان و تبعات آن برای استقلال تصریح کرد: نیمه دوم ذوبی ها متحول شدند و به نظر قلعه نویی با تغییر سیستم توانست نبض بازی را در اختیار بگیرد. مصدومیت شجاعیان هم از زهر برنامه های تهاجمی استقلال کاست و سرعت آنها در انتقال توپ از دفاع به حمله کاهش یافت.

پیشکسوت استقلال از روند تیمی بعد از تعویض شجاعیان گفت: به نظرم تعویض شفر می توانست بهتر از این باشد. خسرو حیدری می توانست گزینه بهتری باشد و با تجربه خودش جریان بازی را به سود استقلال حفظ کند. اما شفر با مصدومیت شجاعیان، جای  روزبه چشمی و پژمان منتظری را که تا آن زمان بهترین بازیکنان استقلال بودند را تغییر داد و روند تیم بهم ریخت.

نامجومطلق در پایان با ابراز امیدواری به بازگشت بازیکنان مصدوم استقلال خاطرنشان کرد: واقعاً نبودن تیام برای استقلال گران تمام شد. این بازیکن باکس هجده قدم را به خوبی می شناسد، روی توپ های هوایی تسلط دارد و با قدرت حفظ توپ این فرصت را برای استقلال می سازد که موج بعدی حملات تیمش شکل بگیرد. با بازگشت تیام و امید ابراهیمی به نظرم استقلال می تواند نتیجه لازم را کسب کند.

وی افزود: برد با یک گل نمی تواند اندوخته قابل اطمینانی برای ذوب آهن باشد و نتیجه برای استقلال قابل جبران است. البته قلعه نویی مربی باهوشی است و شناخت کاملی از ساختار استقلال دارد و مطمئن باشید برای دفاع به تهران نخواهد آمد. قلعه نویی همیشه مقابل استقلال خطرناک است.

پاسخی بگذارید