اختصاصی مازنداسپرت؛
تاریخ: ۱۵:۰۷ :: ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
نام نویسنده: شعبان وفایی نژاد
در آستانه سفر وزیر ورزش وجوانان به مازندران؛ سخنی چند با مرد اول ورزش کشور

ممنوعیت حمایت دستگاههای دولتی از ورزش قهرمانی محدودیتی هایی را در این حوزه به همراه داشته اما برای اکثر استان ها نقش اول حمایت از ورزش توسط دستگاههای دولتی صورت می گیرد که در این محور مازندرانی ها از آن بی بهره اند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،جناب سلطانی فر وزیر ورزش وجوانان به استانی شرف حضور پیدا کردید که قطب ممتاز و ضرابخانه طلایی ورزش کشور بار سنگین افتخارات ورزش کشور بر دوش دلاوران مازندران همیشه سرافراز اما آنسوی سکه ورزش استان ، محرومیت مطلق از داشتن امکانات ، تأسیسات و اعتبارات مالی که پاسخگوی نیازهای ورزشی این دیار نمی باشد.

برهمین اساس مازندران نمی تواند میزبان مسابقات کشوری، بین المللی، آسیایی و جهانی باشد که این خود حکایت از محرومیت مطلق جامعه بزرگ افتخارآفرین مازندران همیشه سرافراز در کسب افتخارات ورزشی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی میباشد که نمونه ای از مظلومیت و محرویت ورزش مازندران را می توان اینگونه برشمرد.

در لیگ برتر حدود یکصد فوتبالیست مازندرانی ها در رده های مختلف فعالیت دارند اما دریغ از یک تیم که خلاء اسپانسرمالی توانمند دولتی و یا خصوصی بزرگترین مشکل ورزش این دیار است.

ممنوعیت حمایت دستگاههای دولتی از ورزش قهرمانی محدودیتی هایی را در این حوزه به همراه داشته اما برای اکثر استان ها نقش اول حمایت از ورزش توسط دستگاههای دولتی صورت می گیرد که در این محور مازندرانی ها از آن بی بهره اند.

در کشتی آزاد و فرنگی ستارگان بزرگی در آسمان ورزش مازندران برای کشورمان در میادین بین المللی، آسیایی، جهانی و حتی المپیک خوش درخشیدند و بارها تک مدال و طلایی ترین نشان های کشتی کشورمان را در این میادین، مازندرانی ها کسب کردند که برای اثبات این موضوع مسابقات جهانی مجارستان، فرانسه و المپیک ریو مورد اشاره قرار می دهیم که تنها مازندرانی ها صیاد مدال های آن بودند اما دریغ از حتی خانه کشتی استاندارد و آکادمی آموزش کشتی که این مسئله مظلومیت محض مربیان سازنده کشتی این دیار را نشان می دهد.

در رشته وزنه برداری قویترین مردان جهان و المپیک از این دیار قابل توجه بوده اما عدم وجود حتی یک سالن اختصاصی وزنه برداری تأمل برانگیز است.

در شمشمیربازی ، ووشو، تنیس روی میز، قایقرانی، تکواندو، رزمی، والیبال، کبدی، فوتسال، فوتبال ساحلی و سایر رشته ها به اندازه یک آسمان ستاره درخشان در ورزش کشورمان داریم اما متأسفانه در حوزه زیرساخت ها خصوصاً تأسیسات ورزشی، مازندران جزو مظلومترین هاست!

آقای سلطانی فر به استانی سفر کرده اید که اولین مدال آور طلایی کشتی ایران در جهان و المپیک و ابر مرد کشتی نوین دنیا از فرزندان این دیار است که هنوز هم از الگوی مبارزاتی جهان پهلوان امامعلی حبیبی در جهان کشتی بهره برده می شود .

به دیاری سفر کرده اید که قهرمانان و پهلوانانش بیشترین نقش را در ۸ سال دفاع مقدس برای دفاع از خاک و ناموس وطن داشته اند و فرزندان برومند این دیار همواره خط شکن و مدافعان حریم ولایت و امام و حرم بوده و سهم آنها در تأمین امنیت و اقتدار کشورمان بسیار برجسته است .

در همین ارتباط بسیجیان مازندران سه سال متوالی به عنوان برترین بسیجیان ورزش کشور لقب گرفته اند و مفتخر به میزبانی اولین یادواره شهدای ورزشکار مدافع حرم در این دیار ، در دیدار با ولی امر مسلمین جهان نماینده جامعه بسیجیان ورزش مازندران افتخار گزارشکار به فرماندهی کل قوا را داشته اند.

جناب وزیر جامعه ورزشی مازندران انتظار دارند دولت تدبیر و  امید با حمایت از مدیریت ارشد ورزش استان که چهره ای ارزشی و مردمی و از یادگاران ۸ سال دفاع مقدس ، زمینه را برای توسعه فعالیت های ورزشی فراهم آورد شایسته است که اقدامات به گونه ای باشد که غبار محرومیت از ورزش این دیار رخت بر ببندد و نیک بدانید جامعه ورزشی مازندران مایه افتخارآفرینی ورزش کشور هستند که اختصاص اعتبارات و امکانات مناسب ورزشی حداقل کاری است که وزارتخانه متبوع شما می تواند آن را انجام دهد…

پاسخی بگذارید