کلید طلسم 12 ساله در دستان یک مازندرانی
تاریخ: ۱۰:۵۸ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
نام نویسنده: تحریریه
ریل راه آهن در مسیر خوشبختی نساجی / آیا برق رحمان رضایی خونه به خونه را می گیرد !؟

یکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ روز سرنوشت سازی حداقل برای ما مازندرانی هاست/نه تنها خونه به خونه و نساجی خودشان در صعودشان نقش دارند بلکه یک اکیپ مازندرانی دیگری نیز می توانند در صعودمان تاثیر بگذارند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،یکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ روز سرنوشت سازی حداقل برای ما مازندرانی هاست.جایی که شاید طلسمی ۱۲ ساله برایمان شکسته شود و شاید هم یک رقم دیگر به عدد ۱۲ اضافه شود.همه چی در دستان ما مازندرانی هاست که بخواهیم صعود کنیم یا نکنیم. نه تنها خونه به خونه و نساجی خودشان در صعودشان نقش دارند بلکه یک اکیپ مازندرانی دیگری نیز می توانند در صعودمان تاثیر بگذارند.

خونه به خونه در دیدار پایانی باید به مصاف برق شیرازی برود که هدایت آن بر عهده رحمان رضایی و کادر تمام مازندرانی اش است.حضور رحمان رضایی ، ابراهیم تقی پور، حمید فرزانه، عزت نوروزی و سایر مازندرانی ها در تیم برق حساسیت این دیدار را دوچندان کرده است.ترس بزرگ بابلی ها از مازندرانی های شیرازی ها آنجایی به واقعیت میپیوندد که این تیم در دیدار رفت هم موفق به شکست این تیم نشد.خونه به خونه در دیدار رفت در زمین برق با این تیم به تساوی دو دو دست یافت و با یک امتیاز شیراز را ترک کرد.در دیدار رفت سعید خردمند و پوريا آرياكيا برای بابلی ها گلزنی کرده بودند و توسط رضا آقابابایی و سجاد آشوری هم گل دریافت کردند.

خونه به خونه که بعد از ۱۲ سال طلسم بی رحم لیگ برتر برای مازندرانی، در این سال شور و حرارت خاصی به فوتبال مازندران داده است برای صعود به لیگ برتر به یک برد شیرین در این دیدار نیاز دارد اما نباید حریف شیرازی اش را دست کم بگیرد. انگیزه بالای کادر فنی تمام مازندرانی شیرازی ها برای به اثبات رساندن خودشان شاید در دیدار پایانی بلای جان بابلی ها شود.

اما اسکوچیچ سرمربی خونه به خونه صحبت عجیبی انجام داده بود که صدای رحمان رضایی را در آورد. این مربی در بخشی از صحبت هایش گفت: من انتظار دارم همه سالم باشند و فوتبال پاکی انجام بدهند. دیدید که چه نتایجی در این هفته رخ داد حتی شرایط برای تیم نفت مسجدسلیمان هم سخت شده و نتیجه صعود به لیگ برتر به هفته آخر کشیده شده است. اگر نساجی فکر کرده است به راه‌آهن هفت گل می‌تواند بزند باید بگویم ما در بابل در بازی آخر ۱۵ گل خواهیم زد.

اسکوچیچ در ادامه گفت: ما در خانه خودمان در هفته پایانی به میدان خواهیم رفت و باید از امتیاز میزبانی استفاده کنیم. باید دید که آیا این لیگ به صورت نرمال و بدون حرف و حدیث به پایان خواهد رسید من نمی‌دانم در بازی نساجی و راه‌آهن چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر بخواهد اتفاقاتی در هفته پایانی بیفتد واقعاً مسخره خواهد بود. می‌دانم در بازی‌های حساسی که باید گل بزنیم کمی استرس داریم ولی باید بیشتر دقت کنیم.

حرف‌های مربی کروات خونه به خونه شیرازی‌ها را تحریک کرده تا در هفته آخر لیگ با تمام قدرت مقابل این تیم قرار بگیرند. او بعد از بازی اکسین گفت اگر نساجی در هفته آخر ۷ گل به راه آهن بزند، آنها ۱۵ گل به برق شیراز می‌زنند.رحمان رضایی سرمربی برق در این باره می‌گوید: راجع به اسکوچیچ و حرفی که زده قضاوت نمی‌کنم ولی ایشان باید به حرفی که می‌زند کمی فکر کند. به نظرم من هیچکس در کسوت مربی، چنین حرفی نمی‌زند. سرمربی بارسا که صدر جدول لالیگاست، چنین ادعایی نمی‌کند و نمی‌گوید ما به تیم ته جدول ۱۵ تا می زنیم. اسکوچیچ با این حرف‌ها به خودش بی احترامی کرده است. ایشان روی حرفی که زده واقعا فکر کند و ببیند حرف سنجیده‌ای بوده است؟!

رحمان ادامه می‌دهد: با تمام قدرت در هفته آخر بازی می‌کنیم تا از حیثیت و آبروی خودمان دفاع کنیم.

 

با این اوصاف پیش بینی یک بازی تماشایی را در هفته پایانی رقابت های لیگ دسته یک فوتبال کشور در بابل می توان داشت.تفاضل گل نقش تعیین کننده در دیدار نهایی خواهد داشت. اصول بازی در فوتبال در مورد دو یا چند تیم هم امتیاز بر اساس ابتدا تفاضل گل و سپس تعداد گل های کل فصل هر تیم است بدین ترتیب اگر نفت مسجد سلیمان با هدایت محمود فکری مازندرانی بازنده بازی خود باشد و نساجی و خونه به خونه ببرند متحمل است که صعود کنند. خونه به خونه در زمین خود از برق جدید شیراز پذیرایی می کند و ۴ گل تفاضل مثبت با نساجی دارد. بابلی ها هر گلی که بزنند، نساجی باید ۴ گل به اضافه همان تعداد به ثمر برساند تا صعود کند.

 

در سمتی دیگر نساجی نکونام با هواداران پرشورش باید خارج از وطنی به مصاف راه آهن قعرنشین برود.نساجی که این روزها حال و روز خوشی دارد با شعار #ما_میجنگیم خودش را به مرز لیگ برتر رسانده است. آنها برای گذر از مرز پرهیاهوی لیگ برتر باید دست به کار بزرگی بزنند و راه آهن را گلباران کنند.نساجی ۱۷ آذر ۹۵ در زمین راه آهن با تساوی یک یک متوقف شده بود و ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ با ۴ گل محمدعباس زاده، حسن نجفی، پیمان میری و محمد نادری با نتیجه ۴ بر یک حریفش را گلباران کرده بود. اما اینبار بحث فرق می کند و نساجی باید برای عبور از گذرگاه لیگ برتر راه آهن را گلباران کند.کار سختی است اما از شیرمردان نساجی بر میاید. نکونام کلاس کاری و شخصیت خوبی به نساجی داده است تا هر کاری از این نساجی بر بیایید. آنها هفته گذشته فجر را از دور خارج کردند و حالا برای صعود یک چشمشان به مسجدسلیمان است و یک چشم دیگرشان به بابل !

اما این روزها خونه به خونه ای ها با انتشار متنی در خصوص صحبت های سرپرست راه آهن، حواشی ای را برای نساجی چی ها ایجاد کرده اند که از نساجی با این آمادگی این حرکات بعیید است .

در این مصاحبه آمده است: مهدی حسن پور، سرپرست تیم راه آهن گفت: تيمهايی كه نتيجه مسابقه آخر ليگ برايشان سرنوشت ساز است مطمئن باشند ما فقط براي خودمان و ابروي تيم راه اهن بازي ميكنيم.

بازي با نساجي هم يك مسابقه است مانند مسابقات ديگر ،همگان ديدند كه با اين مشكلات و حتي نداشتند انگيزه باز هم ما هر چه در توان داشتيم در اين بازيهاي اخر گذاشتيم.

تيم راه آهن حريف دست و پا بسته ای براي نساجي نخواهد بود و تيم بزرگ قائم شهري روز سختي را در برابر راه اهن خواهد داشت.

وی گفت : از بعد از بازي با شهرداري تبريز تماسهاي با بازيكنان ما گرفته شده براي بازي اخر ، اولا اين را بدانيد بازيكنان تيم ما حيثيت و شرف خود را با هيچ چيزي عوض نميكنند و دوما در صورت تكرار حتما باشگاه پيگير خواهد شد و شماره هاي انها را در اختيار مسولين زيربط خواهد گذاشت.

و در پايان اين مطلب را اعلام کرد: ما براي خودمان با همه توان در اين مسابقه حاضر خواهيم شد و هيچ تفكري نسبت به تيمهاي ديگر نخواهيم داشت ما از ابتداي فصل مورد حمايت هيچ ارگان و سازماني نبوديم و حتي مسولين فوتبال نيز حمايتي از اين تيم ريشه دار نداشتند پس اين فصل را به تنهايي شروع كرديم و به تنهايي اما با ابرو تمام خواهيم كرد.

با تمام این تفاسیر یک نگاهی به جدول این رقابت ها می اندازیم تا وضعیت صعود نمایندگان مازندران به لیگ برتر را مجدد بررسی کنیم :

فشردگی بالای جدول را اینگونه باید توصیف کرد که فقط با تساوی یا پیروزی نفت مسجد سلیمان در بازی آخر و صعود این تیم، رقابت بر سر سهمیه دوم میان نساجی و خونه به خونه خواهد بود و احتمالا تفاضل گل.

این احتمال که تفاضل گل مهم برای صعود شود صرفا با پیروزی هفته ی پایانی مازنی ها ممکن است.
به جدول نگاه کنید، نفت مسجد سلیمان در صورت باختن بازی خانگی تفاضل گلش از عدد ۴ نسبت به نساجی کمتر می شود و برد نساجی مقابل تیم سقوط کرده راه آهن در تهران و پیروزی خونه به خونه به معنای صعود هر دو تیم مازندرانی است.

 

اگر نفت امتیاز بگیرد، آنوقت خونه به خونه و نساجی در بازی آخر شطرنج گونه به میدان می روند.
خونه به خونه در زمین خود از برق جدید شیراز پذیرایی می کند و ۴ گل تفاضل مثبت با نساجی دارد. بابلی ها هر گلی که بزنند، نساجی باید ۴ گل به اضافه همان تعداد به ثمر برساند تا صعود کند.
نساجی در صورت بردن خونه به خونه و مسجد سلیمان تنها بدین گونه صعود می کند که تفاضل گل بیشتر یا برابر داشته باشد چون تعداد گل های مجموع فصل این تیم از خونه به خونه بیشتر است.

توقف نساجی و خونه به خونه در مخیله نمی گنجد و اصلا نمی خواهیم به آن فکر کنیم اما بادران تهران چشمش به همین اتفاق است تا به محض ایستایی همزمان این دو تیم، جایشان را بگیرد.
پس در مجموع برای حالات حائز اهمیت است تا حداقل و حداکثر بهره را از هفته پایانی ببریم:
۱- نفت مسجد سلیمان ببازد و خونه به خونه ببرد و نساجی چهار گل منهای گل های خورده نفت به راه آهن بزند.
۲-اگر نفت امتیاز بگیرد و صعود کند، برای گرفتن دیگر جای لیگ برتری، یکی از تیم های مازنی پیروز شود و تساوی برای هر دو تیم رقم نخورد چون بادران با تفاضل گل ۲۳ و در صورت پیروزی بر ماشین سازی در تبریز صعود می کند.

در پایان امیدواریم استان مازندران بعد از ۱۲ سال دوری از سطح اول فوتبال کشور امسال هر دو نماینده اش را در لیگ برتر ببیند و یا حداقل یکی از دو تیم راهی لیگ برتر شود تا این طلسم کذایی شکسته شود .

 

 

 

پاسخی بگذارید