گروه: برترین ها
تاریخ: ۲۰:۵۷ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
نام نویسنده: مرتضی خالقی
پیکه، مسی، اینیستا و بوسکتس پرچمداران بیشترین حضور در فینال جام حذفی

پیکه، مسی، اینیستا و بوسکتس پرچمداران بیشترین حضور در فینال جام حذفی

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بارسلونا به سلطه خود در کوپا دل ری ادامه می‌دهد و هیچ کس به رکورد آن‌ها نزدیک نمی‌شود. تاکنون مجموعاً ۲۹ فینال این مسابقات توسط آبی و اناری‌ها فتح شده و این رکورد می‌تواند به عدد ۳۰ نیز برسد؛ اگر آن‌ها بتوانند یکشنبه شب در واندا متروپولیتانو مقابل سویا به پیروزی برسند.

این چهارمین فینال پیاپی بارسا و هشتمین آن در ۱۰ سال گذشته خواهد بود. اگر شاگردان والورده بتوانند این بار هم به پیروزی برسند، یک رکورد تاریخی برای باشگاه ثبت خواهد شد. در دفتر تاریخ فوتبال اسپانیا قبلاً هم این سناریو نوشته شده است؛ زمانی که رئال مادرید در بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۰۴ و اتلتیک بیلبائو در بین سال‌های ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۴ به ۴ قهرمانی پیاپی در جام حذفی دست یافتند.سرخیو بوسکتس، پیکه، اینیستا و مسی چهار بازیکنی هستند که بیشترین (۸) حضور در فینال جام حذفی اسپانیا را تجربه کرده‌اند؛ طی سال‌های ۲۰۰۹ ،۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ این بازماندگان عصر طلایی بارسا به چنین مهمی دست یافتند. مقابل سویا اما آن‌ها این شانس را دارند که تعداد قهرمانی‌های خود در رقابت‌های جام حذفی اسپانیا را به عدد ۶ ارتقاء دهند.

همانطور که اشاره شد، ماسکرانو، سگرا و میگوئلی با حضور هفت‌ گانه خود در فینال جام حذفی بعد از این ۴ بازیکن قرار دارند.یک تیم ۹۴ فینالی

حضور در فینال کوپا دل ری برای بارسا به یک سناریوی هیجان انگیز تبدیل شده است. اگر ما تمام فینال‌های جام حذفی را که بازیکنان فعلی بارسا با احتساب حضورشان در این بازی، در بارسا و در باشگاه‌های سابق خود تجربه نموده‌اند جمع کنیم، به عدد ۹۴ می‌رسیم. بعد از ۴ بازیکنی که در این خبر راجع بهشان بحث کردیم، لوئیز سوارز با ۷، راکیتیچ با ۶، آلبا و روبرتو هر کدام با ۵ فینال در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

پاسخی بگذارید