تاریخ: ۱۰:۴۳ :: ۱۳۹۴/۰۷/۰۸
نام نویسنده: sobhan

بی تردید مهمترین اتفاق شب اول از هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان، شکست دو تیم لندنی آرسنال و چلسی بود. به گزارش مازند اسپرت:بعد از اینکه تیم های انگلیسی در شب اول مرحله گروهی، سه شکست را متحمل شدند، انتظار می رفت در هفته دوم نتایج بهتری بگیرند اما دو باخت دیگر به کارنامه […]

بی تردید مهمترین اتفاق شب اول از هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان، شکست دو تیم لندنی آرسنال و چلسی بود.

به گزارش مازند اسپرت:بعد از اینکه تیم های انگلیسی در شب اول مرحله گروهی، سه شکست را متحمل شدند، انتظار می رفت در هفته دوم نتایج بهتری بگیرند اما دو باخت دیگر به کارنامه آنها اضافه شد تا اکنون انتقادها از این تیم ها افزایش پیدا کند.


آرسنال بعد از شکست برابر دینامو زاگرب، آمده بود تا در خانه برابر المپیاکوس به سه امتیاز برسد؛ به ویژه اینکه شاگردان آرسن ونگر این هفته در لیگ برتر با نتیجه پرگل ۵-۲ لسترسیتی را شکست داده بودند و از روحیه بالایی برخوردار بودند اما حریف یونانی، توپچی ها را غافلگیر کرد و در این بین اشتباه عجیب داوید اوسپینا هم باعث شد تا آرسنال یک شکست دیگر را تجربه کند. آنها در حالی در قعر گروه شان قرار گرفته اند که باید در دو دیدار بعدی به مصاف بایرن مونیخ بروند و کار بسیار دشواری برای امتیاز گرفتن ار مردان پپ گواردیولا دارند.

 

بایرنی ها برخلاف آرسنال، بسیار راحت تر از آنچه تصور می شد مقابل دینامو زاگرب به سه امتیاز رسیدند. ۴ گل در نیمه اول کافی بود تا رکورد ۴۵ دیدار بدون شکست تیم کروات به پایان برسد. روبرت لواندوفسکی در این دیدار هم هت تریک کرد تا نشان بدهد در حال حاضر آماده ترین مهاجم اروپاست. بایرن با ۶ امتیاز در صدر گروه F قرار دارد و اگر اتفاق غیرمنتظره ای رخ ندهد، به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد خواهد شد.

 

 

در گروه E هم نتایج برخلاف آنچه انتظار می رفت رقم خورد. هرچند بارسا در نهایت توانست لورکوزن را از پیش رو بردارد اما شاگردان لوئیس انریکه برای رسیدن به گل سختی زیادی متحمل شدند. ضعف مارک آندره تراشتگن روی توپ های هوایی در این دیدار هم کار دست بارسا داد و این تیم را تا مرز شکست برد اما گل های سرخی روبرتو و لوئیس سوارز، پیروزی ۲-۱ بارسا را رقم زد.
در دیگر دیدار این گروه، باته بوریسوف دست به کار بزرگی زد و رم را با نتیجه ۳-۲ شکست داد. تیم بلاروسی در ۳۰ دقیقه ابتدایی سه بار به گل رسیدند و هرچند رمی ها در نیمه دوم به بازی برگشتند اما تنها دو گل را توانستند جبران کنند. بارسا با ۴ امتیاز در صدر این گروه است و لورکوزن، باته و رم با ۳،۳ و ۱ امتیاز در رتبه های بعدی قرار دارند.

 

 

 

در گروه G دیدار چلسی مقابل پورتو، در واقع رویارویی مدعیان اصلی گروه محسوب می شد که با پیروزی تیم پرتغالی به پایان رسید. مورینیو در این دیدار بار دیگر جان تری را از ترکیب خارج کرد و ادن هازارد هم از ابتدا به میدان نرفت. اما تاکتیک آقای خاص برای بسته نگه داشتن دروازه اش چاره ساز نبود و آبی های لندن باز هم یک شکست دیگر را متحمل شدند. درخشش ایکر کاسیاس، دروازه بان باتجربه پورتو، که برای رویارویی با تیم مورینیو انگیزه زیادی داشت، یکی از دلایل پیروزی پورتو بود. با این شکست، چلسی پشت سر پورتو و دینامو کیف ۴ امتیاز، در رتبه سوم این گروه قرار گرفت.

 

در گروه H هم زنیت و والنسیا حریفان شان را شکست دادند. زنیت که در هفته اول در خانه والنسیا به پیروزی رسیده بود، دیشب با نتیجه ۲-۱ خنت را از پیش رو برداشت. والنسیا هم در خانه لیون، ۱-۰ به پیروزی رسید و پشت سر زنیت ۶ امتیازی، در رتبه دوم این گروه قرار گرفت. خنت و لیون ۱ امتیاز از دو دیدار اندوخته اند.

 

منبع:ورزش سه

پاسخی بگذارید