سخنگوی اداره کل ورزش و جوانان مازندران اعلام کرد؛
تاریخ: ۱۰:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
کسب ۴۹۰ مدال جهانی و آسیایی توسط ورزشکاران مازندرانی در سال ۹۶

مشاور مدیرکل و سخنگوی اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: در سال ۹۶ توسط دلاور مردان و شیرزنان مازندرانی ۴۹۰ مدال جهانی، آسیایی و بین المللی در مسابقات مختلف کسب شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،محمدرضا ییلاقی اشرفی امروز در گفت‌وگویی با اشاره به درخشش و موفقیت ورزش کشور توسط ورزشکاران مازندرانی در سال ۹۶ اظهار کرد: از ۴۹۰ مدال کسب شده در سال ۹۶ توسط ورزشکاران مازندرانی ۸۲ درصد توسط آقایان و ۱۸ درصد نیز توسط بانوان به دست آمد.

وی با اشاره به اینکه ۷۴۳ ورزشکار زن و مرد از مازندرانی به اردوی تیم های ملی دعوت شدند که از این تعداد ۳۳۸ ورزشکار به عضویت تیم ملی درآمدند، افزود: رشته های کشتی، کاراته و تکواندو بیشترین مدال را در سال ۹۶ برای ورزش مازندران کسب نمودند.

مشاور مدیرکل و سخنگوی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران در ادامه از ساماندهی ۱۵۲ هزار و ۳۱۰ ورزشکار سازمان یافته در سال ۹۶ خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ورزشکار ۶۸ درصد آقایان و ۳۲ درصد را بانوان تشکیل می دهند و شهرهای ساری، بابل، قائم‌شهر بیشترین ورزشکار سازمان یافته را در سال ۹۶ به خود اختصاص دادند.

ییلاقی اشرفی با تاکید بر اینکه در سال ۹۶ تورنمنت‌های مختلف ورزشی در سطح استان برگزار شد، گفت: مسابقات تکواندو، تنیس خاکی و اسکواش به میزبانی شهر ساری، شطرنج در آمل و کشتی در بهشهر با حضور کشورهای مختلف در سطح بسیار خوبی برگزار شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم ورزش مازندران در سال ۹۷ همچون سال ۹۶ به خوبی بدرخشد و ورزشکاران مازندرانی در میدان ورزشی پرچم سه رنگ کشورمان را با کسب مدال‌های متعدد به اهتزاز درآورند.

 

 

پاسخی بگذارید