تاریخ: ۶:۵۲ :: ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
نام نویسنده: sobhan

در حالی که روزهای گذشته اخباری از احتمال استعفای نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال مطرح شده بود، صحبت های تند مهدوی درباره نایب رئیس امور بین المللی مردان بار دیگر به حاشیه ها در راس این فدراسیون دامن زد.   به گزارش “مازنداسپرت” و به نقل از ایسنا، ابوالحسن مهدوی که چند ماهی است به […]

در حالی که روزهای گذشته اخباری از احتمال استعفای نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال مطرح شده بود، صحبت های تند مهدوی درباره نایب رئیس امور بین المللی مردان بار دیگر به حاشیه ها در راس این فدراسیون دامن زد.

 

به گزارش “مازنداسپرت” و به نقل از ایسنا، ابوالحسن مهدوی که چند ماهی است به عنوان رئیس جدید فدراسیون هندبال انتخاب شده، خیلی زود تیم جدید مدیریتی فدراسیون را معرفی کرد. داود توکلی از داوران با سابقه و صاحبان کرسی های بین المللی هندبال به عنوان نایب رئیس امور بین الملل فدراسیون معرفی شد. همچنین فاطمه نظرعلی بعد از مدتی دوری از ورزش حرفه ای و حضور در مجامع دانشگاهی به عنوان نایب رئیس بانوان فدراسیون انتخاب شد.

اما از همان روزهای اول اختلاف نظر هایی در راس مدیریت فدراسیون مطرح شد. نامه داود توکلی به روسای فدراسیون های جهانی درباره انتخاب مهدوی با عکس العمل ابوالحسن مهدوی رو به رو شد. او بلافاصله شخصا نامه دیگری برای تمام فدراسیون ها ارسال و اعلام کرد که شخصا نامه های رسمی از سوی فدراسیون ایران را امضا می کند. با توجه به سابقه و نفوذ داود توکلی در مجامع بین المللی و احترامی که او نزد کشورهای صاحب نام هندبال برخوردار است، این اقدام رئیس جدید فدراسیون موجب بروز دلخوری‌هایی شد.

نکته جالب اینکه رئیس جدید فدراسیون هندبال به تازگی در مصاحبه ای اعلام کرد “داود توکلی به عنوان عضو هیات اجرایی فدراسیون بین المللی در چند ماه حضور من در فدراسیون ایران، کمکی به هندبال کشورمان نکرده است.”

مواضع رئیس فدراسیون هندبال با واکنش سریع داود توکلی در فضای مجازی رو برو شد. او با کذب دانستن مصاحبه منتشر شده، از خبرنگاران دعوت کرد تا در این خصوص از رئیس فدراسیون استعلام بگیرند.

با این حال سایت رسمی فدراسیون هندبال هیچ موضعی در این خصوص اتخاذ نکرد. مهدوی هم عملا تا ۲۴ ساعت بعد از انتشار مصاحبه اول حرفی در جهت رد آن نزد.

از سوی دیگر فاطمه نظرعلی هم که به عنوان نایب رئیس بانوان مشغول فعالیت در فدراسیون هندبال است، در همان ماه های ابتدایی به سبب عدم تامین بودجه برای اعزام تیم بانوان به مسابقات برون مرزی نامه استعفا نوشت اما پس از حل این مشکل به کار برگشت. حالا بار دیگر خبر اختلاف او با فدراسیون در خبرگزاری های رسمی منتشر شد. او همچنین به مراسم قرعه کشی مسابقات لیگ دعوت نشد و به همین دلیل این مراسم به تعویق افتاد. نظرعلی اگر چه از مصاحبه در این خصوص استقبال نکرده اما خبر کناره گیری اش را هم تکذیب کرده است.

قدر مسلم وجود عدم هماهنگی در راس فدراسیون هندبال به بروز حاشیه و گاهی اختلاف منجر شده است؛ اختلاف هایی که می تواند به بدنه این ورزش لطمه بزند و انتظار می رود تا مسئولان بلند پایه این فدراسیون تدبیری اتخاذ و برای تامین منافع ملی سیاست های تعاملی و همدلی را دنبال کنند.

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید