تاریخ: ۸:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران گفت:اگر در صبا بودید و می دیدید وقتی برای بازی آماده شدیم نماینده دادستان گفت لباس‌ها را در بیاورید! دیگر امروز چیزی برایتان عجیب نبود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هومن افاضلی سرمربی تیم فوتبال نفت تهران در حاشیه تمرین امروز این تیم در جمع خبرنگاران درباره مشکلات این باشگاه گفت: این مسائل عجیب نیست. اگر در صبا بودید وقتی برای بازی آماده شدیم نماینده دادستان گفت لباس‌ها را در بیاورید! وقتی آن مسائل را دیده باشید این‌ها عجیب نیست.

وی ادامه داد: یکسری از دوستان که در تیم‌های نزدیک به ما بودند و قبلا هم در تیم نفت حضور داشتند بیرانوند را به سمت جلو هل می‌دهند و او هم چون آدم ساده و خوبی است جلو آمد. به نظر من برخی‌ها از موقعیت بیرانوند در پرسپولیس و تیم ملی سوء استفاده می‌کنند. من این موضوع را به وکیل بیرانوند گفتم که او الان دارد از اعتبارش برای بقیه هزینه می‌کند. یک بحثی درباره حق و حقوق است که به جای خودش است و راه‌های گرفتن آن هم مشخص است. من شاید درباره کسی حرفی بزنم و او به دادگاه رفته و از من شکایت کند اما طلب بیرانوند از نفت فوتبالی است و محاکم فوتبالی هم درباره آن رای داده‌اند. ضمانت اجرایی هم برای این رای وجود دارد و جلوی نقل و انتقالات ما گرفته شده است تا زمانی که بتوانیم بدهی‌هایمان را بپردازیم. اینکه مسائل فوتبالی را به بیرون از فوتبال ببریم خوب نیست. هر کس که در فوتبال ایران کار می‌کند معوقاتی دارد. ما تلاش می‌کنیم تا انجام چنین اتفاقاتی در روحیه تیمی تاثیرگذار نباشد.

سرمربی تیم نفت درخصوص حاشیه‌هایی که از قبل از عید برای این تیم درست شد و نفت را دچار مشکلاتی کرد افزود: اتفاقاتی رخ داده اما خوشبختانه مثل دوران گذشته نشده‌ایم چرا که مسائل روزمره ما مثل گرفتن بلیت و هتل به بهترین شکل در حال انجام شده است اما یکسری از بازیکنان مطالباتی دارند که باید پرداخت شود. الان هم بخش خصوصی مالکیت باشگاه را در اختیار گرفته اما هنوز سند باشگاه به نام آنها نخورده است. داستان ما مثل این است که یک ماشین را به نام شما نزنند اما از شما بخواهند که خلافی آن را بپردازید این مسائل منطقی نیست باید وزارت نفت در این باره تعیین تکلیف کند. آقایان شریف‌حسینی و سلحشور نماینده وزیر نفت و صاحب اختیار هستند. وزیر نفت موافقت خود را برای فروش باشگاه اعلام کرده اما یکسری از مدیران رده میانی انگار به نفت تعصب زیاد دارند و در این باره مقاومت می‌کنند.

افاضلی خاطرنشان کرد: ما روالی درست کرده بودیم که تا قبل از بازی با استقلال خوزستان همه چیز خوب بود اما شاید سهم مسائل فنی در باخت‌های ما کمترین تاثیر را داشت. این مسائل در ذهن بازیکنان ما تاثیرگذار است. خوشبختانه ما بازیکنان باتجربه و بزرگی داریم و می‌توانند این شرایط را هضم کنند. آنها می‌دانند که وضعیت خطرناکی داریم و بالا و پایین فوتبال را دیده‌اند و می‌توانیم از این مرحله عبور کنیم.

وی ادامه داد: به هر حال بخش خصوصی بر مسند کار است و مسائل مالی باشگاه به شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد.همین حالا می‌بینید که تیم‌های صنعتی هم در پرداختی‌هایشان عقب جلو رخ می‌دهد. در لیگ ما تعداد تیم‌هایی که ۷۰-۶۰ درصد پرداختی به بازیکنان داشته باشند به ۶ تیم هم نمی‌رسد به هر حال بازیکنان نفت همه گله‌مند هستند اما چون قبل از این سابقه تیم نفت خوب نبوده این مسائل در ذهن آنها زنده شده است.آن زمان که ما به نفت آمدیم همه چیز مرتب بود و بازیکنان به خوبی کار می‌کردند.

سرمربی تیم نفت در پاسخ به این سوال که آیا تیم نفت در لیگ برتر باقی می‌ماند یا نه، افزود: شک نکنید که با بازیکنانی که داریم در لیگ برتر باقی خواهیم ماند. بازیکنان ما بالا و پایین فوتبال را زیاد دیده‌اند. در زندگی قواعدی وجود دارد که من آنها را وضع نکرده‌ام. هر کسی هر جایی اشتباهی انجام دهد یا اینکه جایی کار را خراب کند مطمئنا برای خودش هم  پیش می‌آید، کسانی که برای ما چاه می‌کنند خودشان درون آن چاه می‌افتند.

افاضلی درخصوص کنار گذاشتن دو بازیکن تیم نفت و اینکه این مسائل انضباطی بوده یا نه افزود: از نظر من همه بازیکنان عضو تیم نفت هستند، بازیکن فوتبال بازی می‌کند که دستمزد بگیرد. شاید هم یک بازیکنان علی کریمی یا حمید درخشان را دوست داشته باشد. من هم این دو نفر را دوست دارم و با علی کریمی قبلا ارتباط خوبی داشتم. اینکه بازیکن با چه کسی آمده مهم نیست و پیش‌داوری درمورد کسی نمی‌کنیم البته آتیلا حجازی هم در نفت حضور داشت و تلاش زیادی هم برای این تیم انجام داد. او سابقه خانوادگی بزرگی دارد و پدر مرحومش از مفاخر فوتبال ایران است. درباره آن دو بازیکن هم باید بگویم که این مسائل خانوادگی است. من درباره یکسری از مسائل تا قبل از بازی با ساپیا حرفی نزدم و این موارد باید در خانواده بماند. من چیزی در این  باره نمی‌گویم اما اگر خود بازیکنان علاقه دارند در این باره حرف بزنند به خودشان ارتباط دارد.

سرمربی نفت درباره بازی این تیم مقابل پدیده خراسان تصریح کرد: پدیده شرایط سختی دارد و می‌بینیم که آنها در جدول چه شرایطی دارند البته تیم‌هایی که سا ختار مدیریتی بهتری داشتند نتایج بهتری هم گرفتند و در جدول شرایط بهتری دارند.

وی درخصوص اینکه آیا مشکلات مالی حل می‌شود یا نه ادامه داد: این تصمیمی نیست که من بگیرم بلکه بین مدیریت باشگاه و مسئولان وزارت نفت است و من نمی‌توانم به جای وزارت نفت تصمیم‌گیرنده باشم. اما ما در کشورمان اعتقاداتی داریم و اخلاقیات مهم است. وفای به عهد جزو سجایای اخلاقی خوب است و نباید این مساله یکطرفه باشد. وزارت نفت هم باید به عهد خود وفا کند همانطور که بازیکنان هم فوتبال بازی می‌کنند و وفای به عهد باید دو طرفه باشد و مطالباتشان پرداخت شود.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت بقای نفت آیا با مدیریت خوب این تیم می‌تواند سهمیه آسیا را کسب کند، عنوان کرد:برای کسب سهمیه باید یک پروسه طولانی را طی کرد. اگر یادتان باشد سال‌هایی که نفت در کورس قهرمانی بود قبل از آن طی یک فصل در حال سقوط بود که بهمن طهماسبی با گل دقیقه ۹۷ مانع از این اتفاق شد. یک شبه نمی‌توان به موفقیت رسید. این تیم بنیانی داشته که از بین رفته است. در ابتدای فصل بازیکنان خوبی از تیم جدا شدند  و تیم در وضعیت اضطرار بسته شده است. تیم در شرایط نرمالی بسته نشده و مجبور شدند هر بازیکنی که آزاد بوده است را جذب کنند. در این شرایط برخی نفرات در نیم فصل هم جدا شدند و تیم در آن مقطع ریزش داشته است. برای اینکه این تیم بتواند به کوروس برگردد باید بازیکنان موثر را حفظ کرد و تعدادی بازیکن جدید جذب کرد. اگر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد و از هری پاتر کمک بگیرد و چنین کاری کند من بلد نیستم.

 

پاسخی بگذارید