رئیس اداره تعاون بابل اعلام کرد
تاریخ: ۷:۴۱ :: ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابل گفت: برای نخستین‌بار مسابقه بزرگ دو و میدانی کارگران استان به میزبانی بابل به مناسبت روز جهانی کارگر برگزار می‌شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مهرداد عابدی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد هفته کار و کارگر این شهرستان با گرامیداشت روز جهانی کارگر، اظهار کرد: کارگران بازوان توسعه همه جانبه جامعه هستند و روز جهانی کارگر فرصت مناسبی برای قدردانی از زحمات این قشر تاثیرگذار است.

وی بهبود وضعیت معیشتی و آرامش روحی کارگران را از مهم‌ترین دغدغه برشمرد و افزود: سعی داریم با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته و بکارگیری راهکارهای جدید امسال همایش بزرگی در تجلیل از کارگران شهرستان بابل برگزار کنیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابل از راه‌اندازی نخستین ستاد بررسی انتقادات و پیشنهادات برای بهتر برگزار کردن همایش روز کارگر در بابل خبر داد و تصریح کرد: انتظار داریم با تشکیل این ستاد همایشی متناسب با شان کارگران برگزار شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: فضاسازی مناسب در سطح شهر، ادارات، شرکت‌ها و کارگاه‌ها، حمایت جدی و رفع دغدغه کارگران، برگزاری مسابقات دو و میدانی کارگران برای نخستین‌بار در استان به میزبانی بابل، ملاقات مسؤولان ارشد شهرستان با کارگران و بررسی دغدغه آنها، حضور مسؤولان در بین کارگران برای بررسی وضعیت کارگری، ملاقات با خانواده شهدا کارگری، غبارروبی مزار شهدا کارگری و برنامه‌ریزی برای حضور در همایش روز کارگر در استان از جمله برنامه‌های روز کارگر است.

 فرمانده حوزه بسیج کارگران و کارخانجات بابل نیز اظهار کرد: کارگران و کارفرمایان دو بال پیشرفت اقتصاد هر کشوری هستند.

مهدی ابوحسینی با اشاره به اینکه شایسته است برای روز جهانی کارگر هر شرکت و کارگاهی برای تجلیل از کارگران خود ستاد و برنامه ویژه داشته باشد، افزود: فضاسازی مناسب تبلیغاتی، نصب بنر در شرکت‌ها، بازدید خانواده‌ها از مجموعه کارگری کارگر خود، دیدار با خانواده شهید از سوی همان شرکت، دیدار مسؤولان ارشد شهرستانی با خانواده‌های شاخص شهدا، بازدید از واحدهای کارگری، حضور کارگران در خطبه‌های نماز جمعه از جمله برنامه‌های هفته کارگر باشد.

بازرس هیأت مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور نیز اظهار کرد: باید میزبان روز جهانی کارگر، خود قشر کارگران باشند و برای مدیریت همایش روز کارگر از تجربیات کارگران استفاده شود.

حمیدرضا امامقلی‌تبار افزود: روز جهانی کارگر متعلق به کارگران است این روز فرصت مناسبی است که مشکلات و دغدغه‌های این قشر عنوان شود اما زمانی که به نمایندگان کارگران برای سخنرانی داده می‌شود، اندک است.

بازرس هیات مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه اقدامات زیادی انجام شد تا گوشه‌ای از مشکلات کارگران حل شود و باید جامعه کارگری از این تلاش‌ها باخبر باشد، تصریح کرد: مشکلات کارگر توسط نمایندگان کارگری بررسی می‌شود باید فضایی ایجاد شود تا کارگران براحتی با نمایندگان خود در ارتباط باشند.

امامقلی‌تبار خاطرنشان کرد: انتظار داریم با توجه به شعار امسال برای افزایش راندمان کاری از کارگران حمایت ویژه شود.

رئیس انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی شهرستان بابل نیز خواستار اجرا همایشی در شان این قشر تاثیرگذار شد و اظهار کرد: گرچه قادر نیستیم در هفته کارگر وضعیت معیشتی کارگران را بهبود بخشیم اما می‌توان در کنار آنها از خدمات صادقانه آنها تقدیر کرد.

مهدی پورچالی گفت: انتظار داریم همایشی در شان این قشر زحمت کش برگزار شود و با حضور خانواده کارگران ساعات خوشی برای آرامش روح و روان کارگران مهیا شود.

به گزارش فارس، دوری از تشریفات و تبعیض بی‌مورد، برقراری نظم و انضباط ، حضور پررنگ تر مسؤولان، اختصاص بلیط نیم بها استخر، شهر بازی و مرکز خرید برای خانواده کارگران به مناسب روز جهانی کارگر و تجلیل شایسته از کارگران نمونه از پیشنهادات مطرح شده در این ستاد به مناسبت روز کارگر بود.

در این جلسه مهدی پورچالی، امامقلی‌تبار، طبری، فامیلیان، موسوی، لطیفی، صبا، صالحی و خانم نصیراحمدی به عنوان اعضای ستاد روز جهانی کارگر بابل انتخاب شدند.

پاسخی بگذارید