تاریخ: ۱۱:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

مراسم قرعه‌کشی مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان ۲۰۱۸ عصر امروز (چهارشنبه – ۱۵ فروردین‌ماه) در هتل “سول آزور” الحمامات برگزار و نمایندگان کشورمان رقبای خود در این رویداد را شناختند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ مهرماه سال‌جاری در “بوینس آیرس” آرژانتین برگزارمی‌شود.
برهمین اساس مسابقات کسب سهمیه برای حضور در این رقابت‌ها از ساعت ۱۲:۳۰ (به وقت تهران) روز جمعه – ۱۷ فروردین‌ماه به مدت دو روز در سالن “ساله کوارت” الحمامات با حضور ۴۳۸ تکواندوکار در ۵ وزن و در دو گروه دختران و پسران پیگیری خواهد شد تا نفرات برتر مشخص و معرفی شوند.
** هر کشور می توانست حداکثر ۳ ورزشکار دختر و ۳ ورزشکار پسر به مسابقات کسب سهمیه اعزام نماید.
قرعه کشی این دوره از مسابقات عصر امروز (چهارشنبه – ۱۵ فروردین‌ماه) در هتل “سول آزور” الحمامات برگزار و نمایندگان کشورمان رقبای خود در این رویداد را شناختند.

روز اول///
در روز نخست این دوره از رقابت‌ها، جمعه – ۱۷ فروردین‌ماه هوگوپوشان اوزان ۴۸-، ۷۳- و ۷۳+ کیلوگرم پسران و ۴۹- و ۶۳- کیلوگرم دختران به مصاف رقبایشان می‌روند که در گروه پسران علی اشکوریان (۷۳- کیلوگرم) و محمد خانی (۷۳+ کیلوگرم) و در گروه دختران یلدا ولی‌نژاد (۶۳- کیلوگرم) به عنوان نمایندگان ایران بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند.
علی اشکوریان نماینده وزن ۷۳- کیلوگرم کشورمان در مبارزه نخست باید به مصاف ” نوچیت راکیارت” از تایلند برود.
محمد خانی در وزن ۷۳+ کیلوگرم نیز ابتدا باید رو در روی “علی مابروک” عربستان سعودی قرار بگیرد و سپس به مصاف حریف هندی برود.

اما یلدا ولی‌نژاد هوگوپوش وزن ۶۳- کیلوگرم آخرین نماینده ایران در این روز در اولین مبارزه باید “تراوا منجی” از کریباتی دیدار کند.

روز دوم///
روز پایانی، شنبه – ۱۸ فروردین‌ماه نیز مبارزات اوزان ۵۵- و ۶۳- کیلوگرم پسران و پیکارهای اوزان ۴۴-، ۵۵- و ۶۳+ کیلوگرم دختران پیگیری خواهد شد که حامد اصغری (۶۳- کیلوگرم)، مهلا مومن‌زاده (۴۴- کیلوگرم) و کیمیا همتی (وزن ۶۳+ کیلوگرم) به مصاف رقبایشان می‌روند.

حامد اصغری در وزن ۶۳- کیلوگرم در گام نخست حریف اردنی را پیش رو دارد.
مهلا مومن‌زاده هوگوپوش وزن ۴۴- کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور اول می بایست درنخستین مبارزه خود رو در روی برنده هند و بریتانیا قرار بگیرد.

در وزن ۶۳+ کیلوگرم نیز کیمیا همتی نماینده تکواندو ایران است که ابتدا با “آنا مارتوس گویلامت” از اسپانیا مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی با “رهاف ابراهیم” سوریه ای دیدار می‌کند.

گفتنی است؛ هدایت تیم پسران برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی است. همچنین سرمربیگری تیم دختران را فاطمه صفرپور عهده دار است و نیلوفر صفریان مربی تیم می‌باشد.

پاسخی بگذارید