تاریخ: ۹:۰۲ :: ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در لیگ قهرمانان آسیا مقابل الدحیل قطر شکست خورد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در پنجمین مسابقه‌اش در لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۴۵ در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف الدحیل قطر رفت که  الدحیل قطر یک بر صفر به پیروزی رسید.

تیم فوتبال ذوب آهن در شرایطی در خانه مقابل تیم قدرتمند الدحیل شکست خورد که با این باخت شانس صعودش به مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا سخت شد و ذوب آهن برای صعود باید روز آخر در شهر تاشکند تیم لوکوموتیو تاشکند را شکست بدهد و البته با تساوی هم می‌تواند راهی مرحله بعد شود.

ذوب آهن در دیدار رفت هم به این تیم قدرتمند قطری باخته بود.

داور:گامینی نیوون ( سریلانکا)

کمک داوران:  لوکو کاستتیچ، ولابادا هویج ( سریلانکا)

کارت زرد: لوئیس مارتین از الدحیل ۳+۹۰

کارت قرمز:-

گل: اسماعیل محمد(۸۵)

ترکیب ذوب آهن ایران:

رشید مظاهری، خالد شفیعی( از دقیقه ۷۷ وحید محمدزاده)، محمد نژادمهدی، حمد بوحمدان، میلاد فخرالدینی، قاسم حدادی فر( از دقیقه ۶۴ مهدی رجب‌زاده)، مرتضی تبریزی، جورجی گولیسیانی، محمدرضا حسینی، بختیار رحمانی و کی روش استنلی(از دقیقه ۸۴ ربیع عطایا).

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب تیم الدحیل قطر:

کلود امین، محمد موسی( از دقیقه ۶۴ خالد موفاح)، لوکاس مندز، اسماعیل محمد، لوئیز مارتین، نام تای هی، کریم بوضیاف،  بسام هشام، سلطان البریک، المعز علی و مراد ناجی.

سرمربی: جمال بلماضی

شرح بازی:

الدحیل قطر پیش از این بازی صعودش را قطعی کرده بود و به همین دلیل سرمربی تیم برخی از بازیکنان کلیدی و تاثیرگذارش مثل یوسف مساکینی و العربی را در ترکیب اصلی  قرار نداد.

دقیقه ۱۱ ذوب آهن دو کرنر پیاپی روی دروازه الدحیل قطر زد که حاصلی برایش نداشت. ذوبی‌ها بازی هجومی را در دستور کار قرار دارد.

دقیقه ۱۴ الدحیل روی یک ضد حمله صاحب موقعیت گلزنی شد که شوت بازیکن قطری با اختلاف کمی از کنار دروازه ذوب آهن به بیرون رفت.

دقیقه ۲۴ برخورد خشن دروازه‌بان الدحیل با محمدرضا حسینی باعث اعتراض شدید امیر قلعه‌نویی و نیمکت نشینانان ذوب آهن به داور مسابقه شد و آنها معتقد بودند که داور باید خطای پنالتی  برای ذوب آهن اعلام می‌شد اما داور هیچ واکنشی نسبت به این حرکت خشن دروازه‌بان الدحیل نشان نداد.

دقیقه ۳۷ اشتباه خالد شفیعی باعث شد که مهاجم الدحیل در موقعیت گلزنی قرار بگیرد که توپ را دروازه‌بان ذوب آهن به راحتی مهار کرد.

دقیقه ۴۰ ذوب آهن سه کرنر پیاپی روی دروازه الدحیل زد که هر سه کرنر روی دروازه‌ الدحیل خطرساز شد اما در نهایت سودی برای سبزپوشان اصفهانی نداشت.

دقیقه ۴۵ شوت بختیار رحمانی از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه الدحیل با اختلاف کمی به اوت رفت.

نیمه دوم:

دقیقه ۵۰ ذوب آهن بهترین فرصت گلزنی را به دست آورد و مرتضی تبریزی در موقعیت تک به تک با دروازه بان الدحیل قرار گرفت که نتوانست از این فرصت  عالی گلزنی استفاده کند.

دقیقه ۵۴ بلماضی سرمربی تیم الدحیل به شدت به داور معترض شد و معتقد بود که داور باید به بازیکن ذوب آهن کارت زرد بدهد.

دقیقه ۶۰ الدحیل صاحب یک موقعیت عالی گلزنی شد که رشید مظاهری به همراه مدافعان ذوب آهن مانع از باز شدن دروازه این تیم شدند.

دقیقه ۷۵ دروازه‌بان الدحیل بازهم یک فرصت ایده آل دیگر گلزنی را از ذوب آهن گرفت و ضربه سر فخرالدینی را به خوبی مهار کرد.

دقیقه ۸۵ بازیکنان الدحیل از غفلت بازیکنان الدحیل استفاده کردند و توپ را به اسماعیل محمد پاس دادند و او هم با یک ضربه آرام دروازه ذوب آهن را باز کرد.

 

پاسخی بگذارید