تاریخ: ۱۰:۱۶ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

کارشناس فوتبال گفت: هواداران استقلال و فوتبال ایران باید مثل هواداران کشورهای اسپانیا، آلمان و انگلیس حرفه‌ای باشند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،میرشاد ماجدی در گفت‌وگویی، در مورد دیدار روز دوشنبه استقلال با العین امارات در لیگ قهرمانان آسیا گفت: قبل از اینکه بخواهم در مورد مسائل فنی صحبت کنم می‌خواهم از هواداران فهیم استقلال یک خواهش داشته باشم. اینکه آنها متوجه این موضوع مهم باشند که مسئولین فوتبال ما چقدر تمنا و صحبت کردند. چقدر لابی و هزینه از نظر مالی و اعتباری انجام شده تا استقلال از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم نشود. بنابراین از هواداران استقلال تمنا می‌کنم که بهانه دست کسی ندهیم و میزبان خوبی برای حریف باشیم.

وی افزود: پرتاب سنگ و ترقه دیگر متعلق به کشورهای عقب‌افتاده است. وقتی ما خود را تیم اول آسیا می‌دانیم باید مدل کشورهایی مثل اسپانیا، آلمان و انگلیس رفتار کنیم و حرفه‌ای رفتار کنند. هواداران ما روز دوشنبه هر نتیجه‌ای که در بازی رقم بخورد، چه پیروز شویم و چه بازی مساوی شود و چه ببازیم، پرخاشگری نکنند، باید نشان بدهیم که مردمانی مهمان‌نواز هستیم و این را در رفتار هم ثابت کنیم. نباید فقط به پیشینیان‌مان در تاریخ افتخار کنیم، بلکه باید این مسئله را در شرایط امروزی هم به اثبات برسانیم.

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال در مورد شرایط فنی بازی اظهار داشت: اینکه استقلال با استراتژی و برنامه‌ریزی جدیدی کار می‌کند برای همه قابل درک و لمس است. در بازی دوشنبه هم استقلال می‌تواند هم انتقام آن باخت با نتیجه فاحش فصل گذشته را بگیرد، هم انتقام آبروریزی داور مالزیایی را در امارات بگیرد. استقلال با سرمربی جدیدش فوتبالی روبه‌جلو، تهاجمی و تماشاگرپسند ارائه می‌دهد.

میرشاد ماجدی تصریح کرد: بازی که استقلال مقابل العین در امارات ارائه داد، همه فوتبال‌دوستان ایرانی را به وجد آورد. هواداران قرمز و سایر رنگ‌ها هم از فوتبال استقلال لذت بردند. ما می‌توانیم در تهران آن باخت فصل گذشته را هم که حتی نمی‌خواهم نتیجه‌اش را بر زبان بیاورم، جبران کنیم.

وی در مورد اینکه پیش‌بینی‌اش از نتیجه بازی چیست، گفت: پیش‌بینی مسابقه بسیار دشوار است، اما من به عنوان یک ایرانی دوست دارم، استقلال سه گل به العین بزند و توانایی این کار را هم دارد، همان‌طور که در بازی رفت هم می‌توانست چنین کاری کند، اما داور شرایط بازی را برهم زد.

این پیشکسوت استقلال در مورد کری‌خوانی مدیر باشگاه العین گفت: العین بداند که استقلال در بازی فصل گذشته به خودش باخت، نه به العین. استقلال در آن بازی به تفکرات اشتباهش باخت، اکنون زخم استقلال مرهم شده و شرایط فنی استقلال بسیار خوب است. من در زمان بازی در هواپیما هستم و به کشور مالزی می‌روم تا در سمینار AFC شرکت کنم، اما امیدوارم وقتی پایم را از هواپیما بیرون می‌گذارم، خبر خوشحال‌کننده‌ای از نتیجه این بازی بشنوم.

پاسخی بگذارید