به بهانه حضور نماینده مازندران در فینال ؛
تاریخ: ۲۲:۱۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
نام نویسنده: علی احمدی
تدوین نقص دار قانون سازمان لیگ/ بی عدالتی در فینال جام حذفی !

در فینال جام حذفی خونه به خونه در شرایطی در برابر استقلال قرار می گیرد که تیم حریف بازیکنان خارجی خوبی در ترکیب دارد اما تیم خونه به خونه از بازیکن خارجی بهره نمی برد به این دلیل که بر اساس قانون حضور بازیکنان خارجی در تیم های دسته اولی ممنوع است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در فینال جام حذفی خونه به خونه در شرایطی در برابر استقلال قرار می گیرد که تیم حریف بازیکنان خارجی خوبی در ترکیب دارد اما تیم خونه به خونه از بازیکن خارجی بهره نمی برد به این دلیل که بر اساس قانون حضور بازیکنان خارجی در تیم های دسته اولی ممنوع است.

به گزارش خبر ورزشی، شاید روزی که دوستان سازمان لیگ برتر در حال تدوین این قانون بودند تصور نمی کردند یک تیم دسته اولی راه به دیدار پایانی جام حذفی پیدا کنند. البته پیش تر هم در بازی پلی آف مس کرمان و استقلال خوزستان این اتفاق بد رخ داده بود و اتفاقا تیم لیگ برتری با گل های بازیکن خارجی اش پلی آف را برد و در لیگ برتر ماند.
منع حضور خارجی ها در درسته اول به بهانه رشد بازیکنان ایرانی تدوین شده! در حالی که با راهیابی خونه به خونه می بینیم این قانون چه ضربه بزرگی به تیم خونه به خونه خواهد زد به خصوص که استقلال در ترکیب خارجی های خوبی چون مامه تیام، چپاروف و… را دارد.
سوال اینجاست قانون منع حضور گلرهای خارجی در تیم های لیگ برتری چه کمکی به دروازه بانهای ما کرد؟ جزء اینکه دستمزد برخی از دروزه بان ها را بیش از اندازه بالا برد و ضربه به باشگاه ها زد! طبیعتا این قانون هم هیچ کمکی به رشد ایرانی ها در لیگ یک نخواهد کرد و اگر ایرانی ها قرار است رشد کنند بهتر است در کنار چند تا خارجی بازی کنند تا فضای رقابتی و انگیزشی برای آنها ایجاد شود.
از سویی مگر قرار است تیم های دسته اولی همه بازیکنانش خارجی باشند که حضور بازیکنان خارجی مانع از رشد ایرانی ها می شود! هر تیمی در لیگ برتر می تواند از سه بازیکن خارجی به طور همزمان استفاده کند. به خوبی می بنید که حضور بازیکنان خارجی نه تنها ضربه ای به بازیکنان ایرانی نزده بلکه باعث پیشرفت آنها هم شده است. به طور مثال در دربی ۸۶ وریا غفوری ریباند ضربه مامه تیمام را گل کرد. و بالعکس خیلی از گل های منشا را بازیکنان ایرانی پاس می دهند.
در دسته اول هم باید این چنین باشد و تیم هایی که توان مالی دارند باید دست به جذب بازیکنان خارجی با کیفیت بزنند. تا هر گاه تیم های لیگ برتری و دسته اولی با هم رویارو شدند عدالت برقرار شود.

پاسخی بگذارید