هفته بیست و هفتم لیگ دسته اول
تاریخ: ۱۰:۱۳ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
دوئل مربیان مازنی با نکونام/شگفتی ساز جام حذفی در بابل میزبان اراکی ها

هفته بیست و هفتم لیگ دسته اول فوتبال روز یکشنبه با انجام ۸ دیدار برگزار می‌شود و یک بازی هم روز چهارشنبه انجام خواهد شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،دیدارهای هفته بیست و هفتم لیگ دسته اول روز یکشنبه برگزار می‌شود که تیم صدرنشین نفت مسجدسلیمان با هدایت سرمربی مازندرانی خود محمود فکری میهمان تیم رده دهمی گل‌گهرسیرجان است. گل‌گهر در این فصل تقریبا امیدی برای صعود ندارد اما در این هفته‌های اخیر خوب نتیجه گرفته است. شاگردان فکری کار سختی مقابل تیم بگوویچ دارند. پیروزی در این بازی برای نفت بسیار حیاتی است و باعث می‌شود که فاصله ۴ امتیازی این تیم با تیم دوم جدول حفظ شود. نبرد محمود فکری که سابقه مربیگری در استقلال را دارد با بگوویچ سرمربی اسبق استقلال هم در نوع خود جالب خواهد بود.

تیم رده دومی خونه به خونه هم به دلیل روز گذشته در اهواز به مصاف تیم استقلال خوزستان در نیمه نهایی جام حذفی رفت روز چهارشنبه باید با آلومینیوم اراک بازی کند. خونه به خونه اکنون فینالیست جام حذفی است و روی کاغذ ۵۰ درصد شانس قهرمانی در جام حذفی دارد با این حال صعود به لیگ برتر برای این تیم هم اهمیت زیادی دارد.

بادران تهران که چند هفته‌ای است دستش از رسیدن به برد کوتاه است باید در ماهشهر به مصاف تیم شهرداری برود که بازی بسیار سختی برای شاگردان ربیعی محسوب می‌شود.

فجرسپاسی که بدون حاشیه خود را به رده چهارم جدول و جمع مدعیان صعود رسانده در تهران به مصاف تیم راه آهن ته جدولی خواهد رفت. البته راه آهن در دو هفته اخیر دو برد داشته و کار فجرسپاسی مقابل این تیم بسیار سخت است هرچند راه آهن شانس اندکی برای بقا در لیگ دارد.

جواد نکونام هم با نساجی به شیراز خواهد رفت تا به مصاف تیم برق جدید شیراز برود. نساجی در صورت پیروزی شانس صعود به رده چهارم جدول را دارد. برق شیراز هم دچار مشکلات مالی است. برق تیم رده یازدهمی جدول لیگ است و انگیزه‌‌ زیادی ندارد.

اکسین البرز به مصاف ماشین‌سازی تبریز می‌رود. اکسین می‌خواهد همچنان در جمع تیم‌های بالانشین جدول باقی بماند و ماشین‌سازی برای فرار از منطقه سقوط تلاش می‌کند.

ملوان هم یک بازی سخت با تیم ایرانجوان بوشهر دارد. ایرانجوان که در رده شانزدهم است برای اینکه سقوط نکند باید از انزلی امتیاز بگیرد و به همین دلیل با تمام توان وارد میدان خواهد شد. دست نشان هم بعد از مخالفت با استعفایش تلاش خواهد کرد که تیم ملوان را به شرایط بهتری برساند هرچند در این فصل دیگر بعید است ملوان بتواند به لیگ برتر صعود کند. با این حال مردم انزلی دوست دارند تیم شان همواره برنده شوند. ایرانجوان بوشهر را می‌توان حریفی خطرناک برای ملوان قلمداد کرد زیرا به احتمال فراوان در این بازی برای پیروز شدن انتحاری بازی خواهد کرد. بخصوص اینکه ملوان با حکم کمیته انضباطی از داشتن تماشاگر محروم است.

دربی کرمانی هم در این هفته برگزار می شود مس کرمان رده نهمی میزبان مس رفسنجان در رده هشتم جدول خواهد بود. دو تیم از نظر مالی شرایط مناسبی دارند اما در این فصل نتوانستند در جمع مدعیان صعود قرار بگیرند.

شهرداری تبریز هم میزبان تیم صبای قم است که در رده هفدهم قرار گرفته است. این مسابقه برای این دو تیم ۶ امتیازی است و تیم برنده شرایط بهتری در جدول خواهد داشت البته شهرداری تبریز در مکان چهاردهم جدول لیگ است با این حال برد در این بازی می‌تواند شاگردان دین محمدی را به بقا امیدوار کند./فارس

برنامه مسابقات هفته بیست و هفتم لیگ دسته اول:

یکشنبه۲۰ اسفند ۹۶‌

آینده سازان برق جدید شیراز – نساجی ‌مازندران – ساعت ‌۱۴:۴۵‌- ورزشگاه شهید دستغیب ‌ شیراز ‌

شهرداری تبریز- صبای قم- ساعت ‌۱۴:۴۵‌‌- ورزشگاه اختصاصی شهرداری تبریز

راه آهن تهران –   فجر سپاسی شیراز- ساعت ‌۱۴:۴۵‌‌- ورزشگاه راه آهن(اکباتان)‌ تهران ‌

اکسین البرز –   ماشین سازی تبریز- ساعت ‌۱۴:۴۵‌‌- ورزشگاه انقلاب ‌ کرج ‌

ملوان بندرانزلی –   ایرانجوان  بوشهر- ساعت ‌۱۴:۴۵‌‌- ورزشگاه بیست و هفتم تختی ‌ انزلی

گل گهر سیرجان –    نفت مسجد سلیمان- ساعت ‌۱۴:۴۵‌‌- ورزشگاه اختصاصی ‌ سیرجان

مس کرمان –   مس رفسنجان- ساعت ‌۱۴:۴۵‌‌- ورزشگاه امام علی ‌ کرمان ‌

شهرداری ماهشهر –  بادران تهران- ساعت ‌۱۵:۱۵‌‌- ورزشگاه شهدا ماهشهر ‌

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۹۶

خونه به خونه  مازندران –   آلومینیوم ‌اراک- ساعت ‌۱۴:۴۵‌ ‌- ورزشگاه هفتم تیر بابل

پاسخی بگذارید