تاریخ: ۱۰:۰۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

کارشناس فوتبال گفت: تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان با شیوه اختصاصی امیر قلعه‌نویی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا خوب نتیجه گرفته است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،فرشید طالبی در گفت‌وگویی، در مورد پیروزی ۲ بر صفر ذوب‌آهن مقابل الوحده امارات گفت: ذوب‌آهن با سبک و شیوه اختصاصی امیرخان قلعه‌نویی تاکنون در لیگ برتر و آسیا خوب نتیجه گرفته است. او از مهاجمان قدبلند استفاده می‌کند که مدافعان آسیا به خصوص در جاگیری‌ها مرتکب اشتباه می‌شوند و ذوب‌آهن با همین شیوه هم مقابل الوحده گل اول را زد.

طالبی در مورد اینکه ذوب‌آهن با این سبک بازی تا چه مرحله‌ای می‌تواند صعود کند، اظهار داشت: من ۸-۷ دوره در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتم. شک نکنید در مراحل بالاتر مدافعان کمتر مبهوت قدرت سرزنی مهاجمان می‌شوند. گل اول ذوب‌آهن در این شرایط به ثمر رسید و گل دوم این تیم هم روی اشتباه بچگانه دروازه‌بان الوحده به ثمر رسید. مطمئن باشید در مراحل بالاتر لیگ قهرمانان آسیا، کمتر چنین دروازه‌بان‌ها و مدافعانی مقابل شما قرار می‌گیرند، اما مهم این است که ذوب‌آهن با شیوه‌ای که قلعه‌نویی به آن اعتقاد دارد در حال حاضر خوب نتیجه گرفته است.

بازیکن اسبق ذوب‌‌آهن تصریح کرد: در حال حاضر ذوب‌آهن ۶ امتیازی است و فکر می‌کنم از گروهش صعود کند، اما در مراحل بالاتر برای گلزنی باید فاکتورهای زیادی وجود داشته باشد تا اگر در یک شیوه گلزنی به بن‌بست خوردید از روش دیگر استفاده کنید. تیم ذوب‌آهن اکنون بر سانتر از جناحین و پرتاب اوت بلند استمرار دارد و روی همین استمرار، مدافعان ممکن است دچار اشتباه شوند و مهاجمان ذوب‌آهن گلزنی کنند، اما باید دقت کنید در مراحل بالاتر شاید حریفان به راحتی حتی اجازه ارسال از جناحین را به ذوب‌آهن ندهند.

پاسخی بگذارید