تاریخ: ۱۱:۲۶ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

با اعتراض ۴ کماندار سابق تیم ملی کشورمان به ریاست‌جمهوری، دفتر این نهاد با نامه‌ای به وزارت ورزش خواستار رسیدگی به موضوع شده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در حالی که مدت زیادی به پایان دوره ریاست محمدعلی شجاعی سرپرست فدراسیون تیراندازی با کمان باقی نمانده و ثبت‌نام از نامزدها به پایان رسیده، اما در این چند وقت به دلیل مسائل مالی، مشکلات زیادی پیش پای وی به وجود آمده است.

بعد از توقیف اموال فدراسیون به دلیل بدهی‌های میلیاردی فدراسیون، حالا خبر اعتراض چند کماندار به ریاست جمهوری مطرح شده است.

چهار ورزشکار تیم ملی تیراندازی با کمان در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهوری کشورمان در خصوص مطالبات‌شان از جمله حقوق ماهیانه و جایزه از پیش تعیین شده اعتراض‌شان را مطرح کردند.

زهرا دهقان، مریم رنجبر، شیوا خرمشاهی و مریم محمودی‌سرشت چهار کمانداری هستند که در این نامه به مطالبات خودشان از سال‌های گذشته تاکنون اشاره کرده‌اند.

مطالبات ورزشکاران به شرح زیر است:

زهرا دهقان: نقره قهرمانی آسیا در سال ۹۰ و کسب سهمیه المپیک لندن که جایزه و حواله ماشین داده نشده است. وی از سال ۹۵ عضو تیم ملی بوده و بیش از یک‌هزار دلار تنخواه از فدراسیون طلب دارد.

مریم رنجبر: از سال ۹۰ تا ۹۵ عضو تیم ملی بوده که در سال ۹۰ مدال طلای قهرمانی آسیا (جایزه ماشین) و حقوق یک و نیم میلیون تومان (۷ ماه) داده نشده است. وی همچنین در سال ۹۳ جایزه مدال طلای انفرادی و مدال نقره تیمی و همینطور یک برنز تیمی را دریافت نکرده است. رنجبر مبلغ بیش از ۲ هزار دلار تنخواه از فدراسیون طلب دارد.

شیوا خرمشاهی: از سال ۹۳ تا ۹۴ عضو تیم ملی بوده است، به دلیل رکوردی که در مسابقه قهرمانی آسیا زده، جایزه ۶ میلیون تومانی‌اش را دریافت نکرده است. وی یک‌هزار دلار تنخواه طلبکار است.

مریم محمودی‌سرشت: از سال ۹۰ تا ۹۵ عضو تیم ملی بوده، چند ماه از حقوقش را دریافت نکرده و فدراسیون باید بیش از یک‌هزار دلار تنخواه به او پرداخت کند.

دفتر نهاد ریاست جمهوری و مدیریت مکاتبات در تاریخ ۲ بهمن ماه امسال با ارسال نامه‌ای به وزارت ورزش و جوانان خطاب به مسعود سلطانی‌فر از وی خواسته تا در خصوص پرداخت مطالبات این ورزشکاران و مشکلات مطرح شده اقدامات لازم صورت بگیرد.

البته پیش از این نیز صحبت‌های مختلفی مطرح شده بود مبنی بر اینکه فدراسیون برای اعزام ورزشکاران به سفرهای خارجی و حتی اردو مبلغی را از خانواده‌های آنها دریافت کرده است.

بدهی به ورزشکاران نیز از دیگر موارد مطرح شده است، حتی چند روز پیش زهرا نعمتی که موفق شد در المپیک ریو سهمیه بگیرد، مبلغ زیادی از رئیس فدراسیون طلبکار است.

زهرا دهقان کماندار سابق کشورمان در گفت‌وگو با فارس با تأیید این نامه اظهار داشت:‌ طلب من قدیمی‌تر از زهرا نعمتی است، اما متأسفانه پشت‌گوش انداخته شد. در زمان ریاست صفایی به ورزشکارانی که سهمیه گرفتند، قول ماشین داده شد، او هم به وعده‌هایش عمل کرد، اما با توجه به اینکه من بعد از رفتن صفایی سهمیه المپیک گرفتم، شجاعی رئیس فدراسیون گفت هر کسی که قول داده باید از او ماشین بگیرید، من هم ادعایی ندارم، اما ۲۲ سکه از فدراسیون شجاعی طلب دارم، او گفته پرداخت شده، اما چیزی به دست من نرسیده است.

پاسخی بگذارید