تاریخ: ۱۰:۳۲ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
نام نویسنده: سیده رُجا شجری

یک پیشکسوت استقلال گفت:‌ استقلال در امارات یک امتیاز هم از العین بگیرد نتیجه خوبی برایش محسوب می‌شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مجید نامجومطلق در گفت‌وگویی در مورد پیروزی استقلال مقابل پرسپولیس اظهار داشت: بازی خوبی را در دربی شاهد بودیم بعد از مدت‌ها این اولین دربی بود که بدون هیجان کاذب برگزار شد. در باز‌ی‌های گذشته دو تیم شاهد فشار مضاعف روحی و روانی و هیجان کاذب بر دو تیم بودیم که این عوامل مانع از جذابیت بازی می‌شد اما دربی ۸۶ به دور از تنش‌های کاذب برگزار شد و یک مسابقه کاملاً تاکتیکی بود.

وی ادامه داد:‌ پرسپولیس و استقلال با تفکرات مربیان خارجی خود وارد میدان شدند بدون استرس و هیجان بی‌مورد. نقطه قوت استقلال در این مسابقه خط هافبکش بود. در واقع استقلال و شفر پرسپولیس را وادار به تغییر سیستم کردند. پرسپولیسی که همیشه با دو مهاجم بازی می‌کرد و با روش ۴-۴-۲ به میدان می‌آمد مجبور شد یکی از مهاجمانش را کم کند تا یک هافبک بیشتر در ترکیب داشته باشد و برتری عددی را به استقلال در میانه میدان ندهد.

نامجومطلق با اشاره به آنالیز خوبی سرمربی استقلال عنوان کرد:‌ شفر با تفکرات تاکتیکی و آنالیز خوبی که از پرسپولیس داشت توانست نقاط قوت پرسپولیس را مهار کند. پرسپولیس همواره از جناحین خود روی دروازه حریفان خلق موقعیت می‌کرد اما شفر به خوبی کناره‌های پرسپولیس را بست و جنگ را به میانه میدان کشاند جایی که مثلث تیم استقلال حضور داشت، امید ابراهیمی، فرشید باقری و جباروف. جباروف رأس این مثلث بود و یک بازی‌ساز عالی که هر وقت استقلال نیاز داشت بازی به سرعت در می‌آورد و هر وقت لازم بود بازی را آرام می‌کرد هر دو تیم هم اصرار به مالکیت توپ داشتند که در مالکیت توپ هم استقلال برتر بود و به گل رسید.

این پیشکسوت استقلال با اشاره به فشار طبیعی پرسپولیس در نیمه دوم گفت: طبیعی بود که پرسپولیس برای جبران گل خورده حمله کند و با دو مهاجم بازی کرد اما استقلال با یک بازی منطقی در نیمه دوم به خوبی مسابقه را اداره کرد و در نهایت هم به پیروزی رسید. شاید در این بازی موقعیت‌های گل زیادی روی دروازه‌ها خلق نشد اما دربی ۸۶ یک مسابقه کاملاً تاکتیکی بود که استقلال برنده آن شد.

وی در مورد دیدار روز سه‌شنبه با العین در لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال اکنون با تیمی که فصل گذشته داشت کاملاً متفاوت شده است و دیگر باز و بی‌ دروپیکر بازی نمی‌کند. العین هم شرایط فنی‌اش نسبت به گذشته متفاوت شده است. فکر می‌کنم استقلال بتواند در امارات به نتیجه دلخواهش برسد.

نامجومطلق گفت: با توجه به شرایط روحی روانی خوب بازیکنان بعد از پیروزی در دربی استقلال می‌تواند نتیجه لازم را از العین بگیرد. یک امتیاز هم برای استقلال از بازی با العین نتیجه خوبی محسوب می‌شود زیرا این بازی خارج از خانه و العین هم فصل گذشته شش گل به استقلال زده است.

وی در مورد اینکه استقلال می‌تواند از گروهش صعود کند یا نه، بیان داشت: هنوز برای استقلال هیچی تمام نشده است امتیازات تیم‌ها در گروه استقلال به هم نزدیک است اما استقلال با توجه به کیفیت فنی خوبی که به نمایش می‌گذارد می‌تواند از گروهش صعود کند./فارس

پاسخی بگذارید